Skocz do zawartości

Zestaw dla dziecka + monitor 2,5-3k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Proszę o radę co jakie podzespoły warto wybrać w budżecie 2,5-3k razem z monitorem.

Ze względu na fakt że jest to komputer dla dziecka głównie będzie na nim grane w proste gry pokroju Minecraft.

 

Myślę że optymalnym procesorem do tego typu wymagań będzie Ryzen 5600G. Patrząc po różnych testach zintegrowany układ powinien bez problemu radzić sobie w rozdzielczości full hd z Minecraftem.  

Reklama

Płytę główną chciałbym aby posiadała WIFI 6 lub działała w standardzie 5 GHZ. 

Ze względu na zintegrowany układ graficzny myślę że warto zainwestować w szybsze pamięci RAM 3733 MHZ lub szybsze o ile ma to sens i zmieści się w budżecie (o ile procesor i płyta to obsłużą) w dualu 2 x 8 GB.

Monitor - 24 calowym z zintegrowanymi głośnikami powinien być wystarczający lub LG 29 cali ultra wide (przekraczając budżet). Na monitor szacuję wydać około 600 zł.

Dysk - możliwie niezawodny i szybki. Do tej pory SSD zawsze kupowałem samsung, nigdy mnie żaden nie zawiódł. 

 

Jeżeli w przyszłości zajdzie potrzeba doposażę komputer w zewnętrzny układ graficzny, dlatego zasilacz powinien mieć nieco zapasu mocy.

 

Jeżeli jakiś inny procesor warto rozważyć to proszę o Wasze opinie. 

 

 

Edytowane przez xiveris
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

5600G jest proc na wypasie, mam z nim dwa kompy. Ale zestawy ciągną w szczycie 100W, nawet zakładając nie wiada jaką grafikę w przyszłości szkoda kasy na mocniejszy zasilacz. Dodatkowo sprawność w dolnych zakresach mocy jest najniższa z tego co kojarzę. Coś mniejszego z trybem półpasywnym przez lata nawet nie zakręci wentem i będzie cisza. Kolega Kajtek wyżej dobrze radzi z ramem 3600. I dobre dwie stówy jest taniej - wydać na fajne głośniki bo te z monitora ranią słuch. Tyle ze ta płyta nie ma wifi? Gdzie te czasy jak Mortar z wifi był na promo po 5 stów. Może taniej wyjdzie kupić osobną? A kompa się składa samemu znaczy wspólnie - niech się młode uczy jak wygląda komp.

* Pan Mateusz będzie niepocieszony - a przecież od ust sobie odejmuje i z serca daje... :-(

 

Edytowane przez Barszczu
Link to post
Share on other sites

@kajtek.Dziękuję za zestaw.

Mam jeszcze pytania co do zestawu. 

Procesor posiada w zestawie chłodzenie, będzie ono wystarczające? Myślę nad zrezygnowaniem z fery. 

Zasilacz jaki warto by rozważyć słabszy i tańszy? Myślę że nigdy nie włożę do tego zestawu karty która wymagała by aż tak mocnego zasilacza. 

Link to post
Share on other sites

Co do ramu sam Kolego właśnie sobie odpowiadasz...

Zasilacz do tego nawet 450 jest mocno przyszłościowy - no chyba że zakładamy grafikę ponad żrącą 200 watów. Ale jest w narodzie taki pęd do nadmiaru mocy więc co kto lubi.

Chłodzenia Stealth prosto z boxa 5600G nie polecam do niego. Jest bo jest - ale będzie za głośny i za gorący. Idzie na nim 90 stopni zobaczyć dość szybko i często. Do biura i do neta jest OK nic poza tym. Nawet wsadzając drugi w kolejności Spire (ten dwa razy wyższy box) różnica jest kolosalna. A do zestawów z integrą warto mieć chłodzenie poziome, dmuchające na całą sekcje dookoła. Wieża tego nie zrobi. Spire nieużywka na necie po 30 pln, można też zorganizować za 60 Prisma i jest cicho i chłodno - lepszego boxa chyba nie widziałem. Ale Prism niestety żebra ma jednoliniowe, nie dmucha dookoła. Ja skończyłem na Prismach - i co ważne daje się wyłączyć te durne ledy na stałe :-)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...