Skocz do zawartości

Zmiana gtx1070 na?


Recommended Posts

Hey

Mam obecnie gtx 1070 zotac amp. 

Zastanawiam się nad zmianą karty na coś nowszego. Budżetowo jak najmniej ;) 

Czy taka zmiana będzie miała w ogóle sens jak np rx5700xt/rx6600 czyli upgrade w okolicach ~1000 zł?

Wiem, że jest ryzyko trafienia na pokoparkową kartę, ale w sumie mój zotac też jest taką kartą, a jest już ze mną kilka lat, więc bądźmy dobrej myśli ;)

i5 8600k

xfx ts650

Link to post
Share on other sites

Zbyt mała różnica w wydajności jest moim zdaniem między 1070 a 6600 XT żeby to w ogóle miało sens. 6600 XT jest średnio około 40% szybszy od obecnego gtx 1070, co zważywszy na fakt że dzieli je dwie generacje (6600 XT to konkurent Rtx 3060) nie jest jakimś wybitnym wynikiem. Najsłabszą kartą czerwonych, na jaką patrzyłbym w ogóle na Twoim miejscu to RX 6700 

 

https://m.olx.pl/d/oferta/rx-6700-xt-red-devil-CID99-IDSk9lX.html

 

Dozbierałbym na Twoim miejscu @mrk303te 400 PLN

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Topowy Pascal, jakokolwiek fantastyczna karta która dodatkowo zacnie się zestarzała, niestety zaczyna odstawać w nowszych tytułach. Używany 3060 Ti jest szybszy, mniej prądożerny, wspiera nowsze technologie i kosztuje niewiele więcej - za to dostajesz kartę na gw jeszcze prawdopodobnie. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Przeszedłem z gtx 1660Ti, który jest porównywalny do gtx 1070 na RTX 3060Ti G6X i jest to kolosalna różnica, wcześniej nie miałem tak wydajnej karty(wiem, że są lepsze) z tego co widzę to wzrost jest o ok 88%, jeszcze można by brać pod uwagę RTX 3060/RX 6600Xt- ale jak zostało napisane za mała różnica i dlatego też nie brałem pod uwagę, albo coś ze stajni AMD jak RX 6700(XT) do wyrwania poniżej 2tyś na promocji.
Do grania w 1080p jeszcze ten gtx pociągnie i warto dozbierać do minimum RX 6700 albo RTX 3060Ti. Brałem pod uwagę kartę pod 1440p stąd taki a nie inny wybór w moim przypadku. GTX 1070/gtx 1660ti to nadal w miarę ok karty do 1080p, szczególnie, że mając FSR można przedłużyć ich życie i dozbierać do w.w kart.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hey

 

Karta nadal nie kupiona. Nie było ciśnienia więc się wstrzymałem. Temat jednak uległ zmianie, ponieważ mój gtx zaczyna już chyba umierać. Temp dobijają do 90 stopni a pastę(gc extreme) i termopady(grizzly 8wmk) wymieniałem kilka miesięcy temu :/ Miałem już kiedyś podobną sytuację i widzę, że nie będzie z nią lepiej, skoro problem znowu mnie dopadł. 

Ogólnie buda (phanteks enthoo pro) jest dobrze wentylowana - 5x phanteks 140mm i nie mam problemu z innymi częściami i ich temp.

 

Komp służy mi głównie do grafiki w photoshop/illustrator i do projektowania stron w wordpress. Czasem w coś zagram jak na tę chwilę nowe settlersy (w przyszłości diablo 4):D   
Drugi temat to, że używam w sumie 3 monitorów. Główny to iiyama g277shs 120hz po dvi-dvi. Jako że większość nowych kart nie posiada już złącza dvi, to jak mam uzyskać 120hz na innym kablu, gdy w monitorze mam tylko dvi-d i hdmi? Jakiś adapter dvi-dp?

 

Zastanawiam się nad rx6700xt i choć pieniądze nie są problemem, to nie chciałbym wydawać za dużo na ten upgrade. Ewentualnie w tym samym budżecie jest rtx3060 12gb. Nie ukrywam, że rx6600xt byłby dla mnie optymalnym wyborem, ale jak +/- 400 zł dopłaty do 3060/6700xt ma mieć większy sens w moich zastosowaniach, to mocno to przemyślę ;) 

 

 

Settlers 8 po ~10 min

 

 

2.PNG

1.PNG

Edytowane przez mrk303
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...