Skocz do zawartości

Upgrade komputera sprzed 6 lat - prośba o pomoc


Recommended Posts

Hejka,

potrzebowałbym pomocy - obecnie posiadam zestaw ze screenów i muszę go odświeżyć, gdyż zależy mi na tym aby jeden tytuł na nim chodził - Hogwards Legacy (drugiej połówce na tym zależy):

 

Wymagania tytułu (zalecane):

Procesor: Intel Core i7-8700 lub AMD Ryzen 5 3600

Pamięć: 16 GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 1080 Ti lub AMD RX 5700 XT

 

Wymagania tytułu (minimalne):

Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 2600

Pamięć: 8 GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 lub AMD RX Vega 56

 

Mój budżet to około 1,5-2 tys  maks (chyba, że dorzucenie więcej miałoby sens - to mogę się zastanowić ;) )

 

Trochę wypadłem z obiegu, stąd każda pomoc będzie mile widziana.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

CPU.JPG

MAINBOARD.JPG

GPU.JPG

MEMORY.JPG

RAM1.JPG

RAM2.JPG

RAM3.JPG

Edytowane przez selvid
Link to post
Share on other sites
  • selvid zmienił tytuł na Upgrade komputera sprzed 6 lat - prośba o pomoc

Tu trzeba cały pc nowy żeby to miało większy sens.

 

Napisz jaką masz obudowę, zasilacz, dyski.

 

Za 1500-2000, kupisz nowy cpu, mobo, ram (nie wiadomo co z dyskami i zasilaczem i obudową) no i zależnie od budżetu musisz dokupić sensowne gpu i tak na oko to minimum kolejne 1500-2000 oczywiście górnego limitu nie ma bo możesz kupić coś za 3-4 lub 5tys też. Wg mnie wymiana najpierw gpu przy tym co masz raczej nie ma większego sensu, trzeba zmienić platformę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, olo163 napisał:

Tu trzeba cały pc nowy żeby to miało większy sens.

 

Napisz jaką masz obudowę, zasilacz, dyski.

 

Za 1500-2000, kupisz nowy cpu, mobo, ram (nie wiadomo co z dyskami i zasilaczem i obudową) no i zależnie od budżetu musisz dokupić sensowne gpu i tak na oko to minimum kolejne 1500-2000 oczywiście górnego limitu nie ma bo możesz kupić coś za 3-4 lub 5tys też. Wg mnie wymiana najpierw gpu przy tym co masz raczej nie ma większego sensu, trzeba zmienić platformę.

Sorka, faktycznie zapomniałem podać

Dyski: PLEXTOR MV8 oraz Crucial SSD MX100

Obudowa: - Fractal Design Define R4

Zasilacz: - Silentiumpc Elementum e2 550W

Edytowane przez selvid
Link to post
Share on other sites

Obudowa ok, dyski sata ale na początku mogą zostać jak będziesz na max oszczedzał, zasilacz zależnie od GPU, ale to mocno budżetowa konstrukcja. Ocen za ile sprzedałbyś obecny zestaw i ile możesz dołożyć i jak ustalisz maksymalny budżet to będzie wiadomo co można złożyć, napisz czy uzywki wchodzą w grę ale to zawsze jakieś ryzyko. Jak będziesz liczył każda złotowke to szedłbym w 10400f, 16gb Ramu, i niezadrogie mobo aby jak najwięcej zostało na GPU, do starego i5 skok będzie olbrzymi ale musisz mieć świadomość że kupujesz cpu 3 generację wstecz ale to dalej 6 rdzeni i 12 wątków i z przyzwoitym GPU da się sensownie pograć. 

 

Tak mega budżetowo

https://proline.pl/koszyk/b17e5a3b

 

Reszta ze starego pc.

Zestaw budżetowy i raczej mało rozwojowy ale o sensownej wydajności, sklep przypadkowy można poszukać taniej. Podczas max obciążenia pobierze około 300W więc zasilacz da radę, za jakiś czas dorzucisz dysk na m2., chłodzenie cpu i bezpieczniejszy zasilacz.

 

Minimalnie drożej

https://proline.pl/koszyk/b6ea4b2a

 

W grach wydajność podobna, ale cpu 4/8, lepsza możliwość rozbudowy, na początku reszta jak wyżej ze starego pc.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...