Skocz do zawartości

i5-13500 + Gigabyte Z690 GAMING X DDR4


Recommended Posts

Cześć

 

jestem na etapie wyboru podzespołów do upgradu PCta i mam takie pytanie dotyczące kompatybilności i5-13500 z płytą Gigabyte Z690 GAMING X DDR4. Ta płyta niby wspiera 13gen procków intela, ale po aktualizacji BIOSu. Pytanie co się stanie jak po wyjęciu z pudełka okaże się, że BIOS jest stary, nie wspierający i5-13500? Czy jest możliwość, że komp uruchomi się na tej kombinacji cpu i płyty i pozwoli na update BIOSu czy potrzebna byłaby instalacja starszego procka, update BIOSu i dopiero instalacja nowego?

 

I przy okazji, korzystałem z pcpartpicker do wstępnej konfiguracji i mam jeden potencjalny problem:

Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 ATX LGA1700 Motherboard has an additional 4-pin ATX power connector but the be quiet! Pure Power 11 700 W 80+ Gold Certified ATX Power Supply does not have any available. This connector is used to supply additional current. While the system will likely still run without it, higher current demands or extreme overclocking may require it. 

 

Czy to jest wielki problem zakładając, że nie będę robił żadnego OC?

 

 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, SnakeDoctor napisał:

Pytanie co się stanie jak po wyjęciu z pudełka okaże się, że BIOS jest stary, nie wspierający i5-13500?

Kąkuter się nie włączy, nie zobaczysz obrazu na monitorze. 

8 minut temu, SnakeDoctor napisał:

Czy to jest wielki problem zakładając, że nie będę robił żadnego OC?

Te dodatkowe cztery piny to tzw. sense. Zasilanie tamtędy nie płynie i nie są niezbędne do działania komputera. 

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, SnakeDoctor napisał:

Bo numerze seryjnym albo coś takiego?

Jeżeli na płycie jest nowa wersja biosu to informacja o tym będzie wyraźnie zaznaczona na pudełku. Niektórzy producenci wrzucają też karteczkę z takową informacją bezpośrednio do worka z płytą główną np. między sloty na pamięć RAM. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...