Skocz do zawartości

Zestaw pod Powermill (CAD/CAM)


Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Potrzebuje pomocy w dobrze odpowiednich komponentow PC do pracy w programie Powermill 2022. Jedynym i głównym zadaniem PC'ta ma być praca tylko w tym programie. Zależy mi aby przeliczanie ścieżek i praca przy  złożonych modelach była szybka i plynna. Do zakupu jest sama skrzynka. Kwota na zakup to 10 tys zł. 

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie jeśli jakieś będą :)

Link to post
Share on other sites

Tak czytam o tym sofcie to tam coś to za bardzo nie lubi aż tak mocno wielowątkowości. I teraz pytanie czy ładować tutaj Intele z rdzeniami E-Core. Można dać np i9 ale też warto jakby co sprawdzić opcje z E-Core ON vs E-Core OFF, bo może się okazać, że na wyłączonych rdzeniach E-Ecore będzie lepiej. 

 

Można zacząć od tego https://proline.pl/koszyk/1e89d05c i można - dopłacać do DDR5, mocniejszej GPU ale tutaj nie wiem czy to się przełoży na poprawę podczas pracy - wg mnie zdecydowanie nie. Taniej o 1000 zł możesz też dać i7 - nie wiem jak to dokładnie z tymi rdzeniami jest w tym sofcie ale z tego co czytam, za duża ilość rdzeni jest nawet niekorzystna w tym sofcie. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew. Zgadza się program średnio wykorzystuje wielowątkowosc, ale w ostatnim czasie bylo kilka aktualizacji i jest znacznie lepiej. Komp będzie stał w firmie także myślę że może chłodzenie powietrzne będzie lepsze? Co myślisz? Wydaje mi się mniej "obsługowe" takie. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Miałem ten sam problem z wyborem sprzętu. Wybór padł na Acer predator triton 500se . I9 12900, rtx 3080ti 16gb,  32gb ram. Laptop.  Pracuje na modelach po 10 metrów długości i wszystko śmiga bez problemu. I9 jest ważniejszy niż grafika. Tyle mogę polecić.  Pytania, pisać. Krzysztof 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...