Skocz do zawartości

Amd ryzen 5600 stock temperatury


Recommended Posts

12 godzin temu, tobiasz010 napisał:

Witam czy to normalne ze jak nic nie robie temperatura cpu jest na poziomie 50 stopni?

w grze dochodzi do 86. Dodam ze procesor amd ryzen 5600 bez x i chlodzenie stockowe. 

trudno poszukać odpowiedniego testu w internecie ?

 

Link to post
Share on other sites

Jak to stealth to tak po prostu ma. Się rewelacyjnie nadaje do 35W Athlonow.

 

Dopiero drugi w kolejności box amd czyli Spire (ma dwa razy wyższy blok alu) daje przyzwoitsze temperatury. Znaczy takie kilkanaście *C mniej. Jak jest potrzeba dmuchania na sekcję zasilania w tym sekcję integry to Spire polecam. Z reala znam różnicę i całkiem serio można z nim już żyć w zgodzie. Spire tak samo jak jak Stealth dmucha 360* więc płyta ma lżej. Raptem za 30 pln na necie... Za grosze i mocowanie takie samo więc roboty prawie zero.

 

Jeśli lepsze chłodzenie w znaczeniu wieżowe (pytanie jaka budka...?) to wypada rozważyć czy buda ma przewiew na sekcje. Bo jak nie ma to i owszem temp cpu spadnie ale sekcje będą miały naście plus.

 

Z boxów amd jest jeszcze Prism acz to już inna liga i ze 60 pln na necie. Z tym, że Prism ma 10cm wysokości i żebra kierunkowe, znaczy dmucha w poziomie na sekcję zasilania i ramy. Ale temp ma kolejne ~10 stopni mniejsze niż Spire... I mając oryginalne kable nawet przez minutę to można ledy na stałe wyłączyć. Dzięki Wam Panowie Inżynierowie :-)

 

 

Link to post
Share on other sites

Tylko zmiana chłodzenia. Na tym boxie już miałem takie problemy jak jeszcze siedziałem na 2600.

 

Taki fortis da ci najlepszy kompromis. Z tańszych da radę i Fera.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem chłodzenie na fortis 5 i dalej jest problem bez podkrecania temperatura w amd ryzen master przekracza 95 stopni.. Nie wiem jak przekreciłem procesor na 3.5 ghz i voltage 1.05 nie ma problemów z temperaturą. W grze na przykręconym max 72 bez przykręcenia po 15 minutach było ponad 90.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, tobiasz010 napisał:

Zmieniłem chłodzenie na fortis 5 i dalej jest problem bez podkręcania temperatura w amd ryzen master przekracza 95 stopni.. Nie wiem jak przekreciłem procesor na 3.5 ghz i voltage 1.05 nie ma problemów z temperaturą. W grze na przykręconym max 72 bez przykręcenia po 15 minutach było ponad 90.

 Coś masz nie tak, bo fakt grzeją się 5xxx ale głownie wkurzają skoki temp z 30 na 60 bez UV z UV się uspokaja. 90 w grze to zdecydowanie coś nie tak. Pasta, albo źle dokręcone chłodzenie. No nie wiem chyba, że felerna sztuka i czapka jest źle przylutowana.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na stockowym chłodzeniu 2x paste wymieniłem teraz zmieniłem chłodzenie i dalej jest problem...

Nie mam pomysłu czy oddać procesor na gwarancje czy nie przejmować sie tymi temperaturami. 

Dodam że w spoczynku temperatura to 40 stopni

Edytowane przez tobiasz010
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, tobiasz010 napisał:

Sprawdzałem na stockowym chłodzeniu 2x paste wymieniłem teraz zmieniłem chłodzenie i dalej jest problem...

Nie mam pomysłu czy oddać procesor na gwarancje czy nie przejmować sie tymi temperaturami. 

 90-95 to za dużo, ja wolę 75 nie przekraczaćw grach nie licząc 3D Marka bo to jest chwilowe itp.. Jak uważasz, że chłodzenie dobrze to oddać tylko lepiej na rękojmię zamiast gwarancji. Jak kupiłeś dawno temu odzyskasz hajs i kupisz taniej albo R7. Tylko porób ze screeny do zgłoszenia z programów.

 

Edytowane przez HegemoN
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, tobiasz010 napisał:

Procesor dopiero kupiony ma 3 dni. No jak jest przykręcony to nie ma problemu w grach. Więc chyba narazie to zostawie a w razie awarii oddam poprostu na gwarancję :)

Dzieki za pomoc


Panie kolego jak 3 dni to się nie zastanawiaj tylko rób zwrot 14dniowy i bierz nowy. Bo jechanie na tak mocno skręconym jak Ty masz żeby "jakoś było" to bez sensu jest. Ja mam tylko UV -0.2V i taktowanie domyślnie skacze na 4.7 i RAM na low 2133 bo jak na razie nie mam gier nowszych co by wymagały mocy. Ale wskoczy za 2mc Jedi Survivor to już jest profil naszykowany zwykły + OC RAM na 4000MHz :D

Edytowane przez HegemoN
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...