Skocz do zawartości

pomoc w wyborze telefonu 2000-3500


Recommended Posts

Cześć, jestem w trakcie poszukiwania nowego telefonu. Przez chwilę byłem użytkownikiem S22 ale miałem ogromny problem z przycięciami animacji, bateria też nie powalała. 

Zastanawiam się nad telefonami w trzech grupach cenowych, dlatego, że moje wymagania są dosyć określone i nie wiem czy koniecznie flagowe:

- dobra bateria z dobrym ładowaniem, bardzo dobry wyświetlacz (odświeżanie minimum 120hz) i bardzo wysoka wydajność ogólna urządzenia.  Nie zależy mi na super jakościowych zdjęciach - wystarczy podstawowy dobry aparat. Nie potrzebuję ładowania zwrotnego i indukcji. Nie jest konieczny certyfikat ale fajnie gdyby telefon nie rozkrykał sie po małym deszczyku.

Na co dzień przeglądam strony, bardzo szybko przeskakuje między aplikacjami i stronami, oglądam filmy - nie gram w gry i nie jestem fotografem - zależy mi żeby nie było żadnych przycięć animacji i aby całość działała płynnie. Z tych wszystkich powodów zastanawiam się czy dołożenie do grupy superśredniaków/flagowców ma sens. Zależy mi aby telefon miał minimum 2 lata wsparcia zabezpieczeń i aktualizacji.

Zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź który z poniższych telefonów będzie najlepszy w swoich kategoriach cenowych (oddzielone pustym wierszem), z uwzględnieniem tego do czego potrzebuję telefonu.  Najbardziej zastanawiam się nad realme GT2 lub GT2 pro lub Xiaomi 12 - nigdy nie miałem telefonów realme więc niestety nie wiem jak działa ich soft, xiaomi miałem kiedyś i miałem problem z dotykiem stąd jestem trochę zrażony. 

 

  Cena Bateria Ładowanie Wyświetlacz RAM Procesor
Poco F4 GT 2699/2796,20 4700 120W AMOLED 120HZ 8/12
Qualcomm Snapdragon 8 gen 1
realme GT2 Pro 2799/3375 5000 65W AMOLED 120HZ 8/12
Qualcomm Snapdragon 8 gen 1
Mi 12 2799 4500 67W AMOLED 120HZ 8
Qualcomm Snapdragon 8 gen 1
             
Mi 12T 2499 5000 120W AMOLED 120HZ 8
MediaTek Dimensity 8100 Ultra
realme GT Neo 3 2499 4500 150W AMOLED 120HZ 12
MediaTek Dimensity 8100
Galaxy S21 FE 5G ok 2600 u operator 4500 25W AMOLED 120HZ 6
Qualcomm Snapdragon 888
realme GT2 2141/2197 5000 65W AMOLED 120HZ 8/12
Qualcomm Snapdragon 888
             
             
             
Asus ZenFone 9 3300/3800 4300 30W AMOLED 120HZ 8/16
Qualcomm Snapdragon 8+ gen 1
Mi 12T Pro 3450 5000 120W AMOLED 120HZ 8/12
Qualcomm Snapdragon 8+ gen 1
Motorola Edge 30 Pro 3159 4800 68W OLED 144HZ 12
Qualcomm Snapdragon 8 gen 1
Link to post
Share on other sites

Cześć, raczej nie chce wydać więcej niż 3500. Zostawiłem 4 propozycje,

 

Realme gt2 pro

Xiaomi 12

Asus zenfone 9

Motorola edge 30 pro

 

Czy różnice w wydajności, użytkowaniu będą między realme/xiaomi a asusem/motorola widoczne i warto dołożyć czy raczej na co dzień będzie podobna praca? 

Link to post
Share on other sites

S22 wystarczy ustawić sztywne odświeżanie i jest dużo lepiej. 

Ja dodatkowo wyłączyłem animacje, ten defekt jest od którejś aktualizacji - pewnie naprawią

.

Co do Realme to się wypowiem bo właśnie zmieniłem z GT2 na S22.

GT2 okazał się bardzo delikatny i mimo etui spigena + folii hummer pękła warstwa dotykowa ekranu po wyśliznieciu się z mokrej 

ręki na drewniany blat. 700 zł nie moje, wymieniłem ekran , sprzedałem. 

 

Xiaomi ma wygodny i lekki soft.

Realme tak samo z tym, że można wyczytać na grupach iż z czasem jest drenaż baterii, nie przychodzą różne powiadomienia.

W podanych najbardziej pewne to Asus i Xiaomi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej, dzięki za informację. Pewnie gdyby zaczęło mi się tak dziać po czasie poprawnego działania to bym zostawił, ja od razu po rozpakowaniu i zrobieniu wszystkich miałem problem - to mnie zniechęciło i zwróciłem póki mogłem.

Dzięki za pomoc, chyba zostaje dać szansę jeszcze raz xiaomi :)

 

edit: z tego co wiem w S22 sztywne jest tylko 60hz lub automat?

Edytowane przez przemek15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...