Skocz do zawartości

RX 6650XT - średnie osiągi


Recommended Posts

Wymieniłem GTX 1050Ti na RX 6650XT i mam wrażenie, że nie jest dużo lepiej, a chyba powinno być.

W FS22 na bardzo wysokich jest powyżej 100 FPS w trzeciej osobie. Gdy przełączę na tryb pierwszoosobowy to jest 60-90 FPS. I generalnie co jakiś czas jest jakaś delikatna ścinka, bardziej w 1-osobowym. Wcześniej na starej karcie na średnich nic nie przycinało.

Druga gra, w której jest problem, to MTA. Na 1050Ti na najwyższych miałem stałe 50-60 FPS, a teraz mam 15-60 FPS.

Jak to jest możliwe, że jest jakby gorzej? FS22 na 1050Ti był niegrywalny, tutaj niby mogę na bardzo wysokich grać, ale z zacięciami.

 

Procek przy mocniejszej karcie nie daje rady? Zasilacz? PCie 3.0?

Opcje zasilania ustawione na najwyższa wydajność.

 

 

 

Specyfikacja:

i5 8400, Fortis 3, 4x8 GB DDR4 (2666), 6650XT Gaming X, SSD NVME 1TB, Seasonic GX 550W, Monitor 1080p 60Hz

Edytowane przez jutjub
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, ju-rek napisał:

Zobacz jakie obciążenie w czasie gry ma procesor, a jakie karta graficzna. Będzie wiadomo. Prędkość ramu też nie pomaga.

Procek ma niewielki procent zużycia, tutaj np. screen z FH5 po kilku minutach gry na high

xea8UDG.png

 

Karta niewiele mocy pobiera, najwięcej ile widziałem to chyba ok 100W w GTAV

W Furmark 160W

UoKLqwe.png

 

 

Płyta szybszego RAM nie obsłuży, potrzebna by była płyta Z390

Edytowane przez jutjub
Link to post
Share on other sites

W forzie jest ok, tzn jest płynnie, są jakieś szarpania obrazu, ale to chyba wynika z 60hz. Jeśli się mylę to popraw mnie, tak samo było w GTA 5 np.

Czy w forzie5 grafika jest "średnia", spodziewałem się czegoś lepszego na wysokich ustawieniach.

 

I wgl dlaczego jest takie zużycie mocy?

Czy ta i5 jest do wymiany, czy jeszcze wystarczy?

 

 

Ale nadal nie wiem, o co chodzi z tymi przecięciami w FS22 i skokami FPS w mta.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, jutjub napisał:

Czy w forzie5 grafika jest "średnia", spodziewałem się czegoś lepszego na wysokich ustawieniach

Nie wiem, nie grałem. Z tego co gdzieś słyszałem to samochody ładnie wyglądają, reszta taka sobie. Procesor może "kuleć" w grach, gdzie idzie na niego duży nacisk np. multiplayer. Przycięcia to raczej wina niskiego zegara pamięci, tak przynajmniej 3600 było by OK. Raczej już myśl coś o upgrade reszty.

 

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki.

Jeszcze mam takie pytanie, lekko cewki piszczą w tej karcie. Undervolting pozwolił to uciszyć, słychać praktycznie tylko przy starcie gry. 

Czy w praktyce, na gwarancji wymieniają kartę na nową sztukę? Czy olewają taki temat?

Jak rozmawiałem z facetem z MSI, to zależy od głośności. Ale szczerze, to mogą każdą odrzucić..

 

Czy coś pokroju i5 12400f będzie ok? Czy lepiej iść w ryzen 5 5600?

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, ju-rek napisał:

Z cewkami to jest problem, nie chcą przyjmować na RMA. Musisz przeboleć :) 12400F fajny procek, AMD 5600, też kultowy. Ja na razie wolę Intela, nie wiem jak ty? Twój wybór.

 

Wolałem AMD, dopóki RX mnie nie wkurzył:)

Fortis 3 wystarczy do i5 12400f?

 

 

Niemniej jednak będę próbował zareklamować tę kartę, jakoś za miesiąc pewnie 

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, jutjub napisał:

Ale nadal nie wiem, o co chodzi z tymi przecięciami w FS22 i skokami FPS w mta

To ja się jeszcze wetnę w temat. Kiedy zmieniłem kartę z RTX na Radeona 6700 XT to (mimo teoretycznie wyższej mocy) FPS skakał jak małpa na gumie. System był wówczas dwuletni, więc wystarczyło sformatować wszystko i postawić Windowsa od nowa. Drobne zacięcia zniknęły, jak ręką odjąć. 

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że za dobrą masz kartę do zestawu, procesor "się poci" a karta się nudzi ;), zobacz użycie procesora i karty w grze.

Zestaw z 1050 Ti był dobrze spasowany, teraz niestety potrzeba mocniejszego procka i szybszych pamięci, żeby wykorzystać moc karty.

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.01.2023 o 12:14, zbiku90 napisał:

Coś z tym poborem mocy jest mocno nie tak, moja 6600xt brała w grach ok. 125-130W.

 

Na co mogłoby to wskazywać?

 

 

Aktualnie jestem poza domem, więc nie będę mógł nic więcej przetestować.

 

 

Jeżeli wymienię CPU na i5 12400f, zasilacz może jeszcze zostać?

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, jutjub napisał:

Na co mogłoby to wskazywać?

Ciężko zgadywać. Jak będziesz w domu to porób testy i moze wyciągniemy jakieś wnioski.

5 minut temu, jutjub napisał:

Jeżeli wymienię CPU na i5 12400f, zasilacz może jeszcze zostać?

Raczej bezproblemowo. Ja mam R7 3800XT (105W) + RX 6800 (250W) na Seasonicu G550 i działa ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...