Skocz do zawartości

Jaki zasilacz?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Player1,

Recommended Posts

  • Budżet: 1000-1500 zł
  • Procesor: 9700KF
  • Karta Graficzna: 3070 Ti
  • Czy podkręcasz (CPU i GPU): Obecnie nie z uwagi na za słaby zasilacz (daje rade, ale OC na nim to już za duże ryzyko że zabraknie mocy)
  • Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  • Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): fajnie jakby był pół pasywny
  • Własna propozycja: brak

 

Obecnie 650 W corsair starcza na styk. Prędzej czy później chciałem zrobić upgrade do 4090 i 13900K lub KS, dlatego nie za bardzo wiem jaką moc wybrać. Chciałbym kupić zasilacz z zapasem na najbliższe lata.

Link to post
Share on other sites

Jest jakaś realna różnica pomiędzy certyfikatem platinum i titanium? Wiem, że różni się sprawnością, więc mniej się grzeje i w praktyce zużywa mniej prądu, ale z tym grzaniem to są jakieś widoczne różnice?

I też zastanawiam się - czy 1000W będzie wystarczające? Myśląc np. o zapotrzebowaniu najmocniejszych kart graficznych i procesorów za 3-4 lata.

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.12.2022 o 05:27, ddd35 napisał:

Jest jakaś realna różnica pomiędzy certyfikatem platinum i titanium? Wiem, że różni się sprawnością, więc mniej się grzeje i w praktyce zużywa mniej prądu, ale z tym grzaniem to są jakieś widoczne różnice?

 snake game

I też zastanawiam się - czy 1000W będzie wystarczające? Myśląc np. o zapotrzebowaniu najmocniejszych kart graficznych i procesorów za 3-4 lata. 

To są też moje pytania. Mam nadzieję, że ktoś może odpowiedzieć

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
2 godziny temu, Jioebe napisał:

Myśląc np. o zapotrzebowaniu najmocniejszych kart graficznych i procesorów za 3-4 lata. 

Z takimi pytaniami to do wróżbity Macieja... zachowawczo możesz brać psu 1000W pod mocną konfigurację, będzie z zapasem. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy platinium i titanium to szybkie googlowanie daje taki wynik:... there's only 1% difference in minimum efficiency between Platinum and Titanium rated PSUs at full load in the US, at 20% and 50% loads there's a 2% difference. It's also noteworthy that 80 PLUS Titanium PSUs are the only ones with a certified and guaranteed minimum efficiency at 10% load.

Czyli w praktyce niewielka różnica... zależy ile trzeba dopłacić do tytana.

 

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Overclock666G napisał:

Fałsz. Będziesz robił aktualizacje sprzętu wtedy aktualizuj zasilacz. Teraz gra i huczy to na jasną ciasną to ruszać? %-)

Nie jestem w stanie teraz zrobić OC procesora i grafiki jednocześnie. Dodatkowo mam podłączonych kilka dysków, 4 kostki ramu, kartę dźwiękową. Mocy wystarcza na styk bez OC, z OC to już ryzyko że zabraknie... i to całkiem duże. :P

 

Sam zasilacz też już powoli staje się zabytkiem, najnowszy nie jest. Wentylator charczy i zasilacz ma już z 10 lat około.

Edytowane przez ddd35
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, ddd35 napisał:

Nie jestem w stanie teraz zrobić OC procesora i grafiki jednocześnie. Dodatkowo mam podłączonych kilka dysków, 4 kostki ramu, kartę dźwiękową. Mocy wystarcza na styk bez OC, z OC to już ryzyko że zabraknie... i to całkiem duże. :P

 

Sam zasilacz też już powoli staje się zabytkiem, najnowszy nie jest. Wentylator charczy i zasilacz ma już z 10 lat około.

Wiesz w temacie nic nie było o 10 latach, pisz następnym razem wsio. W tym wypadku wiadomo że warto w coś zainwestować ale 650W i tak wystarcza do twojej obecnej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Overclock666G napisał:

Wiesz w temacie nic nie było o 10 latach, pisz następnym razem wsio. W tym wypadku wiadomo że warto w coś zainwestować ale 650W i tak wystarcza do twojej obecnej konfiguracji.

Faktycznie mogłem od razu o tym wspomnieć, po prostu potrzebuję wymienić zasilacz aby po pierwsze zrobić OC cpu i gpu, a po drugie mieć platformę do której wsadzę potencjalnie 4090 w najbliższym czasie. Watomierz daje do zrozumienia, że zapas mocy jest obecnie bardzo niewielki. Sprawdzałem to co prawda w aida extreme i zdaję sobie sprawę, że zazwyczaj obciążenie nie wynosi 100%, jednak chyba lepiej dmuchać na zimne. Znalazłem w internecie taki zasilacz jak Corsair HX1000i 1000W, widziałem go jeszcze w wersji 1200W. Jak faktycznie nie ma aż tak dużej różnicy pomiędzy platinum, a titanium to nie ma sensu chyba dopłacać. Martwi mnie, że niektóre sztuki 4090 już wymagają 1200 W zasilacza.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, ddd35 napisał:

Faktycznie mogłem od razu o tym wspomnieć, po prostu potrzebuję wymienić zasilacz aby po pierwsze zrobić OC cpu i gpu, a po drugie mieć platformę do której wsadzę potencjalnie 4090 w najbliższym czasie. Watomierz daje do zrozumienia, że zapas mocy jest obecnie bardzo niewielki. Sprawdzałem to co prawda w aida extreme i zdaję sobie sprawę, że zazwyczaj obciążenie nie wynosi 100%, jednak chyba lepiej dmuchać na zimne. Znalazłem w internecie taki zasilacz jak Corsair HX1000i 1000W, widziałem go jeszcze w wersji 1200W. Jak faktycznie nie ma aż tak dużej różnicy pomiędzy platinum, a titanium to nie ma sensu chyba dopłacać. Martwi mnie, że niektóre sztuki 4090 już wymagają 1200 W zasilacza.

Wymagają na papierze.Znam takich co go parują z markowym 650w i działa.

Link to post
Share on other sites

Witam, na tym forum był watek w którym forumowicz opisał sytuacje gdzie do rtx 2090 ti  i procesora I9 10900K , używał markowego Seasonica 650W , po około 8 miesiącach zaczęły się problemy z komputerem, okazało się ze zasilacz pracujący bez przerwy na 100% mocy zaczął niedomagać, pokazuje to ze lepiej dobrać zasilacz zęby pracował w przedziale miedzy 50-70 % , a biorąc pod uwagę kartę Rtx 4090 jest to według mnie obowiązek zęby mieć solidny zapas mocy, biorąc jeszcze cen samej  karty to stawianie takiego zestawu na 650 to jest typowo polskie januszowanie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...