Skocz do zawartości

Płyny do custom lc


Recommended Posts

Witam.

Jako że przed sobą mam budowę pierwszego kompletnego komputera chłodzonego cieczą największy dylemat sprawia mi wybór płynu chłodniczego których jak zauważyłem jest cała masa. Więc liczę na opinie i propozycje doświadczonych forumowiczów w budowie autorskich chłodzeń.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

No właśnie poniekąd widziałem i zauważyłem że robią na płynach mayhemsa które rozważałem jak i na ek ale skłaniał bym się ku ek bo kolorystyka spoko a nie chce koloru pastelowego ale znowu słyszałem opinie że odkąd mayhems przestał robić płyny dla ek to są gorszej jakości i ponoć syfią dlatego właśnie chętnie poznał bym opinie kogoś kto na co dzień ma styczność z płynami tych producentów bo jednak zalać pętle czymś co potem mi się odłoży na blokach to trochę strzał w kolano

Link to post
Share on other sites

Mayhems to klasa sama w sobie, pastele potrafią po kilka ładnych lat pracować w układzie. EKwb jest loteria, ostatnio nie wytrzymali presji kryzysu i zwolniji sporą część załogi, przez co spadła im zarówno kontrola jakości jak i sama jakość ich produktów. Jeżeli nie szukasz jakiś wymyślnych kolorów to patrz w kierunku DP ulta 

Link to post
Share on other sites

No właśnie czytałem poniekąd co się u nich działo i trochę szkoda bo firma renomę jakąś miała zbudowaną. Jeżeli chodzi o pastele to aż tak bym nie wybiegał bo nie jestem zwolennikiem jednolitych płynów a właśnie jeżeli kolory to klarowne :D Chociaż i tak teraz chyba największym wyzwaniem jest zdobycie grafiki odpowiedniej z blokiem wodnym :rotfl:

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

No więc po dłuższym namyśleniu raczej zdecyduje się na płyn EK bo kolory mnie zadowalają przeźroczystych płynów i ponoć są w porządku bo tak samo od nich mam blok na GPU ale nurtuje mnie pytanie czy płyn EK Cryofuel nie pogryzie się z komponentami firmy thermaltake? Gdyż blok, okucia jak i dwie chłodnice serii CL mam od nich. Dodam jeszcze że słyszałem niedawno plotkę że thermaltake czymś dodatkowo pokrywa elementy nawet miedziane i ponoć to może reagować z płynem od EK i trochę mnie to wytrąciło z decyzji bo nie wiem czy taki jest fakt czy po prostu błędy spowodowane niedbalstwem użytkownika i złym przygotowaniem pętli. Dlatego może ktoś ma jakieś informację jak wygląda sprawa kompatybilności EKWB z Thermaltake.

Link to post
Share on other sites

Problem z thermaltake był taki ze robili graty z alu, a połączenie z miedzią w układzie powodowało reakcje chemiczna i zasyfiony układ

Co do wyboru płynu to przy przezroczystym płynie zdecydowanie lepsza opcja jest aquacomputer dp ultra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

No to nie jedyna firma która robiła rzeczy z aluminium bo EK z tego co kojarzę też w tym rzeźbiło, no a złączki to z tego co patrzyłem to są mosiężne więc no raczej nie powinno to się gryźć jak chłodnice bloki miedziane i złączki mosiężne jak każdej firmy. No też rozważałem DP ale z drugiej strony do projektu odpowiada mi ek bo mają taki zielonkawy żółty. Ale ogólnie po poprawnym przepłukaniu chłodnic mówisz że łączenie bloku ekwb z całym systemem thermaltaka nie powinno być problemów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...