Skocz do zawartości

Upgrade PC 1500zł, kultura pracy


Recommended Posts

Obudowa: MSI MAG Forge 101M
Procesor: AMD Ryzen 5 5600X
Chłodzenie: Fera 3
MOBO: B450M DS3H
RAM: 2x Crucial Ballistix 8GB DDR4-3000 BL8G30C15U4R
GPU: RTX 3060Ti
Monitor: Ultrawide 3440x1440
Zasilacz: Seasonic FOCUS GX-650 80Plus Gold 650W

 

Mam budżet 1500zł na małe zmiany w moim komputerze. Po zmianie monitora na ultrawide 3440x1440 ze zwykłego WQHD, klatki w niektórych grach dosyć mocno spadły (World of Warcraft).
Nie jest to jeszcze jakaś tragedia, bo nadal gram na maksymalnych detalach, ale z RT już musiałem zrezygnować. Druga sprawa jest taka, że komputer jest dosyć głośny, co mocno czasami irytuje, przy dłuższych sesjach.

Co mogę tutaj podmienić, żeby coś ulepszyć?
Głównie myślę nad wymianą obudowy i chłodzenia + zwiększenie RAM do 32GB.
To dobry kierunek? Interesowałaby mnie opcja nastawiona na kulturę pracy, oraz druga stricte podnosząca wydajność. 

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, jakub1t napisał:

Tym nie podniesiesz wydajności . Do 4k to masz za słabą kartę graficzną .

 

To trochę mniej niż 4k, ale też mówię - tragedii nie ma. Jakie minimum musiałbym kupić, żeby obsłużyć tę rozdzielczość? 

 

I tak jak pisałem, chciałbym też zadbać o kulturę pracy. Więc wymiana karty, to takie poboczne życzenie świąteczne :P

Głównie myślę nad wymianą obudowy i chłodzenia (rozważam coś wodnego z Endorfy, bo po testach wychodzi całkiem ciekawie). 

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na obudowach, ale możesz otworzyć pokrywę i obaczyć jak komp termicznie/akustycznie  zareaguje .  Jak będzie duża różnica to faktycznie jest kiepska , jak nie to wtedy zostawiasz ją w spokoju i zmieniasz chłodzenie .

6 minut temu, Aircod napisał:

Jakie minimum musiałbym kupić, żeby obsłużyć tę rozdzielczość? 

Faktycznie to niepełne 4k , Jak chcesz grać z RT to tylko topowe modele z nividi .

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Tą co podałeś obudowę to jest ok, jak masz trzy wentylatory na przodzie i jeden na tyle.

Ja bym zmienił pamięć ram na taką, przykład https://www.x-kom.pl/p/668100-pamiec-ram-ddr4-kingston-fury-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-renegade-black.html

A tą co masz sprzedał, nie podałeś jaki masz dysk twardy ostatnia możliwość to zostawić co masz, sprzedać kartę graficzną i dołożyć te 1500 do nowej.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Wik-Mar napisał:

Tą co podałeś obudowę to jest ok, jak masz trzy wentylatory na przodzie i jeden na tyle.

Ja bym zmienił pamięć ram na taką, przykład https://www.x-kom.pl/p/668100-pamiec-ram-ddr4-kingston-fury-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-renegade-black.html

A tą co masz sprzedał, nie podałeś jaki masz dysk twardy ostatnia możliwość to zostawić co masz, sprzedać kartę graficzną i dołożyć te 1500 do nowej.

Akurat pamięć mam spoko: KIOXIA 1TB M.2 PCIe NVMe EXCERIA G2 niedawno kupowałem i jestem zadowolony, dodatkowo jeszcze SSD zamontowany. 

 

Do jakiej karty bym musiał dopłacić żeby mi się to w ogóle opłacało? 

Link to post
Share on other sites

Wystaw na Allegro tą kartę, co masz na licytację i będziesz wiedział ile dostaniesz za nią, plus te środki co masz.

Możesz dozbierać kasy i celować w 3090.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, jakub1t napisał:

I zasilacz kolegi 650w ma niby wystarczyć ?

Przyznam ci rację, zapomniałem o tak ważnej rzeczy jaki jest zasilacz.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...