Skocz do zawartości

gigabyte aorus geforce rtx 3090 xtreme waterblock - wymiana termopadów i pasty


Recommended Posts

Hej,

 

Karta: gigabyte aorus geforce rtx 3090 xtreme waterblock

wymieniłem termopady i pastę na karcie. Termopady Gelid ultimate, pasta thermal grizzly Kryonaut extreme. Dużą dozą pewności wiem, że wszystko zrobiłem dobrze, a temperatury po wymianie znacznie gorsze od tego co było przed tak od ~15-20 stopni. Zwłaszcza hotspot poleciał do góry. Docisk na termopadach wygląda tak samo jak przed wymianą.

Tak się zastanawiam czy może ten zestaw termopadów i pasty to dobry wybór do karty graficznej (w sumie jakby nie patrzeć jeden z lepszych wyborów).

 

Jakieś doświadczenia, coś podpowiecie?

Zapewne czeka mnie kolejne zlanie płynu z układu i rozkręcenie karty, dlatego wolę się poradzić na co zwrócić ewentualnie uwagę, a może właśnie inna pasta/termopady?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,

 

hehe plastiki zdjęte, także ten ;)

 

a co do grubości, pomierzyłem stare, poszperałem w internecie i wyszło, że wszędzie 1mm, ale przyjrzałem się jeszcze raz i na wysokości pamięci nad procesorem graficznym PCB jest hmmm wygięte, czyli jakby jednak ten 1mm to jakby za grubo. Sprawdzę na 0,5mm na kościach pamięci a resztę pozostawię na 1mm.

 


 

 

 

Edytowane przez lespak
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

 

Wymieniłem pady na pamięciach na 0.5mm reszta została na 1mm (oczywiście Gelid Ultimate), efekt taki, że temp rdzenia znacznie poprawiona, hot spot też spadł, ale temperatura pamięci 80 stopni po 2:30 minutach w furmarku.

 

 

3090_pad_mem_05.thumb.jpg.eed1667b72df4f69b22a26a37daeaa53.jpg

Reasumując...

 

Moje przemyślenia:

docisk na sekcji zasilania i na rdzeniu znacznie się porawił, natomiast trochę brakuje kontaktu VRAM.

Czyli grubość 1mm jest ok, ale pady muszą być bardziej miękkie bo te Gelidy są "twarde".

 

Jakieś rady co do miękkich padów z wysoką przewodnością? w okolicach 12.8 w/mk czy nie ma znaczenia?

Edytowane przez lespak
Link to post
Share on other sites

Napisz może @lespakdo supportu Gigabyte żeby Ci czarne na białym i z wiarygodnego źródła potwierdzili to info nt grubości termopadów? Bo doświadczenia licznych kopaczy, którzy wymieniali pady w swoich gigaszfotach, pokazały iż złej grubości i/lub twardości termopady - akurat u tego konkretnego AiB - mają fatalny wpływ na temperatury. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

support odpisał i potwierdził, że wszędzie jest 1mm, ale tak jak pisałem pady od Gelida są za twarde i efekt jest taki, że chłodzenie nie dotyka procesora GPU.

założyłem więc na pamięci pady 0,50mm na resztę 1mm i efekt taki, że chłodzenie idealnie siadło na procesorze temp rewelacja. Natomiast na pamięciach słabo.

Dorwałem termopady 0,75mm o te

https://www.amazon.com/dp/B0B2R74WFP?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

po ich założeniu jest jakby lepiej ale nie idealnie.

Będę testował jeszcze 0,50mm na pamięciach i reszta 0,75mm.

 

zastanawiam się jeszcze nad zaaplikowaniem na rdzeń tego

https://pl.aliexpress.com/item/1005004744337186.html

jak myślicie?

 

chyba, że znacie termopady, które są miękkie

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...