Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam . Tak napiszę może ktoś się spotkał z takim problemem i jest jakiś prosty sposób na naprawę . Pacjent  Corsair rm750 który ciężko nie miał  w życiu .

Problem zaczął się pojawiać jakiś czas temu i zaczął się nasilać . Mianowicie po włączeniu komputera zasilacz tylko cyknie i to wszystko . Pomagało na początek odłączenie z gniazdka na jakiś czas . Który się wydłużał . Potem pomagało odłączenie zasilania od płyty głównej . Teraz już i to nie pomaga . Cyknie i koniec . Pomyślałem że to płyta i wymieniłem . Niestety to nie było to . Podmieniłem zasilacz i jest już wszystko dobrze .

I się zastanawiam czy go rozkręcać , bo może jako nierozkręcany jest jeszcze coś wart i lepiej tak sprzedać .

Wymiana kondensatorów , dławików , diód ,mi nie straszna :D

Dokumentów  do gwarancji żadnych nie mam .

Link to post
Share on other sites

Zero kurzu w środku  w tym problem. Obudowa z filtrem do zasilacza . Córce zabrałem Corsiaira VS450 też mi wystarczy . Jej dałem jakiegoś fortrona 350 z zapasów  ,  komp i tak 100-130w to maks co weźmie . A 750 wystawie na allegro i zobaczę ile uda się odzyskać .

Link to post
Share on other sites

Jeśli przez kratkę nie widać ewidentnie spuchniętych/wylanych kondensatorów to nie otwierał bym tylko tak jak mówisz wystawić na aukcje jako nie otwierany aby odzyskać parę groszy.

 

 

Edytowane przez jarkko
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

W sumie faktycznie objaw kondensatorowy . Kiedyś zmieniałem w dwóch monitorach  przy podobnych objawach .

Tak popatrzyłem przez śmigiełko i wszystko jak nowe niestety . Jak nie będzie chętnego  za przyzwoite pieniądze  to go rozbiorę .

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem co jest napisane na stronie producenta to ta seria ma gwarancję 10 lat. Spróbował bym otworzyć ticket i zapytać czy mogą jakoś pomóc, ale niestety nie masz dowodu zakupu ponieważ był to prezent od kolegów w pracy/byłej dziewczyny i nie jesteś w stanie go dostarczyć. Jeśli się zgodzą to będziesz go musiał wysłać za granicę zanim przyślą Ci działającą sztukę (prawdopodobnie z USA).

 

 

Kiedyś udało mi się wymienić w ten sposób zasilacz u Corsair-a.

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jarkko napisał:

będziesz go musiał wysłać za granicę

Pomysł dobry tylko dochodzą koszty . Taka wysyłka tania nie będzie .No i nie mam parcia  na niego bo już mi niepotrzebny  . Prądożernej karty już raczej nigdy nie kupię bo w lato mi za ciepło przy graniu :D  Nawet kiedyś miałem go sprzedać , ale stwierdziłem ,że będę miał sprzęt na lata , a tu du*a :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...