Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie Szanowni... No nie bądźcie konsumpcjoniści. Wszystko można. Wystarczy hajs mieć. Ale im starszy jestem tym częściej zadaję pytanie czy trzeba. A kwestię czy warto inwestować w tę platformę mamy już za sobą. Nie warto.

Ale skoro tam się katował system na talerzu, to NAJTANIEJ i NAJPROŚCIEJ jest kupić za grosze 1T SSD na sata (się nie zmarnuje, na nowym kompie - co niewątpliwie kiedyś nastąpi - będzie służyć jako dysk na gry, bo wówczas jakiś m2 będzie systemowy a stary hdd na zdjęcia itd.) i postawić na nim od nowa system.

Jeśli to zaspokoi na chwilę potrzeby Kolegi Autora - to będzie OK.

A 580 w 8gb jeszcze starczy. I owszem - nie uważam, że ultra albo śmierć. Zresztą wolę RPGi :-)

 

Hajs wydawać na coś fajnego - jak rejs pod żaglem dookoła Kanarów. Pannę zaprosić. Wspomnienia będą bezcenne. Tylko ostrożnie tam...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

+1 Kolego. Jestem w podobnej sytuacji, może flaki troche nowsze, ale jeszcze troche ze mną zostaną. Fallout 1 i 2, Icewind Dale, Baldury i tym podobne....

Inne hobby przejmują pierwsze miejsca, choć fajnie byłoby mieć najnowsze flaki AMD pod lekki uv, żeby grać na cichym kompie.

Pozdrawiam !!!

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Ale to każdemu wedle potrzeb. Grasz w giereczki sprzed 10-20 lat? No to AMD robi fantastyczne... APU, grafika zewnętrzna niepotrzebna. Co więcej, już za miesiąc Czerwoni mają pokazać przełomowe APU, Dragon Range oraz Phoenix (Zen4, DDR5, mRDNA3), które ma zaoferować niesamowitą wydajność po stronie graficznej. 

Link to post
Share on other sites

Ale ta płyta ma m.2 - znaczy ta obecna? Czy przez śledzia na drugie pcie?

Nie wiem jak różnice cenowe ale najtaniej wyjdzie zwykły ssd, i nie trzeba się go przesadnie bać. Nie zmarnuje się.

 

A co do obecnych apu to przecież Autor ma grafikę, także nie ten target.

Gdzie na kompach z 2400G i 3400G bezboleśnie przeszliśmy z niewiastą divinity 1 i 2, także nie takie znowu 20 letnie starocie. No i są multi sieciowe :-)

Z dużą ciekawością przyjrzę się nowym apu, bo jak na razie tanich grafik nie ma po prostu, gdzie imho takie 8 stów za jakieś 1050 to grabież jest.

Pytanie jak skoczą z ceną takowych, bo to nawet sama cena ramu przygnębia, a cena płyt to już nawet nie grabież, to zbrodnia.

 

Edit:

Wróć - te wskazywane apu to do mobilków? Przyjdzie zatem poczekać na następców 5600G :-(

A szkoda że nie robią na detal po prostu stacjonarnych ITX z gniazdami pod mobilne i dostępne procki...

 

Edytowane przez Barszczu
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Barszczu napisał:

Wróć - te wskazywane apu to do mobilków? Przyjdzie zatem poczekać na następców 5600G :-(

A szkoda że nie robią na detal po prostu stacjonarnych ITX z gniazdami pod mobilne i dostępne procki...

Na targach CES mają wspomnieć także o wersji desktopowej ponoć. 

Link to post
Share on other sites

No podstawowe opcje są chyba dwie:

- systemowy m2 plus drugi zwykły SSD na gierki (i ew. nieskończona ilość twardzieli...)

- większy m2 na wsio

Rozumiem Kolega wybiera wersję drugą już kupując większy m2 no i z musu adapter. Znaczy wersja na teraz droższa, ale się go od razu kiedyś wsadzi jako główny. Adapter w przyszłości na półkę.

Ja bym oszczędnościowo kupił zwykłe SSD do przyszłej opcji nr 1. Taka opcja tańsza na teraz, np. niecałe 3 stówy za Excerie 960.

Obie wersje prawidłowe. Byle z tą grafiką na teraz nie szaleć, jak już ją zmieniać to na takie 6600/6700 przynajmniej. Ale to moje skrzywienie bo jestem szafirowiec.

 

Podziękował i OFF

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.11.2022 o 21:46, gajuszek napisał:

Procesor zaczął w ostatnim czasie trochę przymulać. Nie chciałbym się pchać w większe koszty

Jeśli masz jakieś lepsze chłodzenie to podkręć aktualny procesor na 4.2GHz na wszystkich rdzeniach w Biosie. Może to da kilka dodatkowych koni mechanicznych, których wcześniej brakowało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...