Skocz do zawartości

Wzmacniacz sygnału internetowego - warto?


Recommended Posts

Dobry wieczór. 

W grudniu kończy mi się umowa z moim radiowym dostawcą internetowym. Mam w planach zmienić ich na Orange, bo oni myślę szybciej uruchomią większą szybkość internetu aniżeli mój radiowy dostawca. Maksymalną prędkość jaką mogę mieć czy to od obecnego dostawcy czy to od Orange jest 20Mb/s. Jeżeli miałbym od Orange, wtedy niestety mój routre musiałby się znajdować w innym pokoju niż mam komputer, nie mam możliwości podciągniecią go kablem ethernet, dlatego musiałbym w pokoju w którym mam komputer podłączyć do gniazdka wzmacniacz sygnału i dopiero od niego kabel do komputera. Tylko moje pytanie brzmi - Czy jeżeli będę miał główny router w innym pokoju i oddzielać mnie od niego będą 2 ściany i jakieś 7 metrów to czy sygnał będzie bliski 20Mb/s? Czy jednak dużo straci i będzie wolniejszy? Wtedy jednak zostałbym jeszcze z moim obecnym radiowym dostawcą.

Link to post
Share on other sites

Jak dwie ściany to raczej z 20 mb zrobi się 10 mb i wysoki ping...

 

Chyba że zastosujesz tzw. liveplug czyli reapeater ale po sieci prądowej - Tylko i tu i tam musi być jedna faza !!!

 

Taki liveplug jest w stanie dać ci pełne 20 mb bez problemów.

 

Z wifi to raczej nie liczyłbym na pełne łącze.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, pawluto napisał:

Jak dwie ściany to raczej z 20 mb zrobi się 10 mb i wysoki ping...

 

Chyba że zastosujesz tzw. liveplug czyli reapeater ale po sieci prądowej - Tylko i tu i tam musi być jedna faza !!!

 

Taki liveplug jest w stanie dać ci pełne 20 mb bez problemów.

 

Z wifi to raczej nie liczyłbym na pełne łącze.

Nie koniecznie. Dzisiejsze routery mają dużo większą przepustowość niż 20Mbit/s. W swojej sieci porusza się z prędkością np. 1Gb/s. Powiedzmy, że przez 2 ściany będzie spadek i około 300Mbit/s. Ograniczenie jest dopiero na linii Router <-> Operator, więc moim zdaniem przy zastosowaniu porządnego routera, czy wzmacniacza wi-fi nie będziesz miał dużych spadków przepustowości (Ping oczywiście większy, ale jeżeli nie grasz w szybkie gry i 20ms nie robi Ci wielkiej różnicy, to nie ma problemu).

Komputer/Telefon < -- 1000Mbit/s -- > Router < -- 20Mbit/s -- > Internet
Więc nawet jak będzie bardzo daleko od routera i prędkości będzie miał rzędu 50Mbit/s w sieci LAN, to nadal jest więcej niż 20Mbit/s od operatora.

Nie licząc oczywiście delikatnej straty pakietów w przypadku przesądzenia z odległością itp. itd. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...