Skocz do zawartości

Płyta główna i RAM do i3-12100


Recommended Posts

Procesor jak w temacie. Grafika to Quadro K620. Komputer typowo do pracy. Ilość rdzeni w tej i-trójce mi wystarczy. Więcej i tak nie wykorzystam.

Czy ma znaczenie jaka płyta główna B660 będzie obsługiwała i3-12100? Pozostałe komponenty to RAM (poniżej opis jaki) i jeden dysk m.2 - Kingston KC3000 1TB.

Rozważam dwie płyty główne.


ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 (akurat WiFi i BT na płycie jest dla mnie fajną opcją, chociaż poradzę sobie bez tego) - 559zł
lub
GIGABYTE B660M DS3H DDR4 - 469zł

 

Pytania jakie mam:

1. Na co powinienem zwrócić uwagę oprócz ilości złącz wewnętrznych i zewnętrznych na płycie? Na sekcję zasilania?

2. Jak szybki RAM będzie odpowiedni dla takiego zestawu?


Celuję w Kingston Fury Beast 2x8GB 3200MHz CL16.
Czy pamięci Patriot Viper Steel 2x8GB 3733MHz CL17 mają sens przy tym procesorze? Są droższe o ok. 30PLN.

Zasilacz mam nie najgorszy - 550W GOLD.
Być może za kilka lat będę chciał wymienić CPU na jakąś i5 12-gen lub coś z 13-gen (najpewniej i3 z wysokim taktowaniem).

Edytowane przez lokko-1
Link to post
Share on other sites

Akurat tego typu "funkcjonalności" nie brałem pod uwagę i raczej nie jest do dla mnie argument przeciw.

Wszędzie polecają płytę Gigabyte, o ww. Asusie nie znalazłem zbyt wielu opinii. Nie wiem czy wynika to z tego, że Gigabyte jest taki dobry w tym przedziale cenowym, czy jest dobry bo jest tani?

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, lokko-1 napisał:

ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 (akurat WiFi i BT na płycie jest dla mnie fajną opcją, chociaż poradzę sobie bez tego) - 559zł

W tej cenie razem z WIFI spoko będzie

 

20 godzin temu, lokko-1 napisał:

2. Jak szybki RAM będzie odpowiedni dla takiego zestawu?

 

Bierz 3600 MHz, różnica w cenie tak mała że nawet nie ma się co zastanwiać. 

Za 295 zł masz https://proline.pl/pamiec-kingston-fury-beast-16gb-2x8gb-ddr4-3600-non-ecc-cl17-kf436c17bbk2-16-p8115154

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...