Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, mam zamiar złożyć mocny komputer do pracy i gier. Budżet to około 20-25k. Przy takiej kwocie chcę żeby jakoś wyglądał dlatego rozmyślam nad białym motywem. 

Na razie mam coś takiego:

Ma taki zestaw sens? Czy może warto coś w nim zmienić?

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę mocną na pamięci, seria 12 i 13 nie wybacza

Proponuję wzięcie pamięci z listy qvl od Asusa, zapewnisz sobie względna stabilność, pamiętaj też że max. Możesz użyć dwóch kostek jeżeli chcesz korzystać z xmp

Do całości dolicz sobie ramkę do montażu CPU od therm grizzly, bez tego ani rusz :)

A tak poza tym nie wygląda źle

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym kilka rzeczy zmienił. Zasilacz brałbym już ze złączem 12VHPWR. Te przejściówki do 4090 to jest dramat. Nawet nie mówię o ich awaryjności, ale potrzebie upchania pierdyliard kabli w piwnicy. Obudowa do wymiany na jakąś dobrze wytłumioną, jeśli nie chcesz słuchać piszczących cewek w pokoju obok. A gdyby wziąć taką bez okna, to można olać wszystko z dopiskiem RGB i wybrać Noctuę NH-D15S na chłodzenie CPU. Nieporównywalnie lepsze wentyle i do tego 140mm, więc mniej hałasu narobią.

 

Prywatnie wolałbym też CPU od AMD, ale to już kwestia preferencji. Świetnie wypadają w UV, nie wiem jak to wygląda u Intela.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, GreQonE napisał:

Zwróć uwagę mocną na pamięci, seria 12 i 13 nie wybacza

Proponuję wzięcie pamięci z listy qvl od Asusa, zapewnisz sobie względna stabilność, pamiętaj też że max. Możesz użyć dwóch kostek jeżeli chcesz korzystać z xmp

Do całości dolicz sobie ramkę do montażu CPU od therm grizzly, bez tego ani rusz :)

A tak poza tym nie wygląda źle

 

Wygląda na to, ze ta wersja Vengeance'ow nie jest supportowana. Wielkie dzięki! :)

 

 

13 minut temu, Karister napisał:

Ja bym kilka rzeczy zmienił. Zasilacz brałbym już ze złączem 12VHPWR. Te przejściówki do 4090 to jest dramat. Nawet nie mówię o ich awaryjności, ale potrzebie upchania pierdyliard kabli w piwnicy. Obudowa do wymiany na jakąś dobrze wytłumioną, jeśli nie chcesz słuchać piszczących cewek w pokoju obok. A gdyby wziąć taką bez okna, to można olać wszystko z dopiskiem RGB i wybrać Noctuę NH-D15S na chłodzenie CPU. Nieporównywalnie lepsze wentyle i do tego 140mm, więc mniej hałasu narobią.

 

Prywatnie wolałbym też CPU od AMD, ale to już kwestia preferencji. 

 

Właśnie w kwestia obudowy mnie trochę gryzie. Najczęściej dobre tłumienie wiąże się z gorszym przepływem powietrza, a ten zestaw może się grzać. Na szybce mi zależy, bo jestem gadżeciarzem więc chcę widzieć środek :smile:. Aktualnie mam tower coolera i chyba chcę spróbować czegoś innego - średnio jestem zadowolony z tego, który aktualnie posiadam. Przejrzę zasilacze, dzięki za uwagi!

Edytowane przez sebus77
Link to post
Share on other sites
38 minut temu, sebus77 napisał:

Właśnie w kwestia obudowy mnie trochę gryzie. Najczęściej dobre tłumienie wiąże się z gorszym przepływem powietrza, a ten zestaw może się grzać. Na szybce mi zależy, bo jestem gadżeciarzem więc chcę widzieć środek :smile:. Aktualnie mam tower coolera i chyba chcę spróbować czegoś innego - średnio jestem zadowolony z tego, który aktualnie posiadam. Przejrzę zasilacze, dzięki za uwagi!

 

Twój PC, więc zrobisz, jak uważasz. Przy swoim pierwszym PC ToTL też musiałem mieć szybkę, AiO i świecące RAMy. Z perspektywy czasu moje najgorsze wybory. Pompka terkotała, a temperatury były takie jak na dobrym chłodzeniu powietrzem, albo nawet nieco gorsze. Szybka cieszyła przez pierwszy tydzień, a potem zamarzyła się cisza. RAMy i tak nie chciały migać równo z AiO, a po wymianie MOBO całość straciła swój styl, bo kolorystyka się przestała zgadzać, a widok zaczął powodować obrzydzenie. :D 

 

U mnie siedzi 5950X na UV i 4090 na UV. W grach mam jakieś 60° na CPU i GPU. Wszystko chłodzone powietrzem. Jak docisnę 4090 na full benchmarkiem, ma 77°C w Fractalu Define 7 z pełnym topem. Środek i tak nie będzie wyglądał dobrze, bo kable 12VHPWR są obleśne. Może z czasem CableMod coś zapoda. Zajrzyj do wątku o serii RTX 4000. Sprawiła, że wywaliłem wszystkie ozdobne kable i postanowiłem nigdy więcej tam nie zaglądać. XD 

 

Gadżety szybko się nudzą, więc ja bym radził kierować się pragmatyzmem. Tak czy siak czego byś nie wybrał, zasilacz z 12VHPWR raczej must have. Wyżej widziałeś, jak to syfiato u mnie wygląda bez takiego PSU.

Edytowane przez Karister
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Witam

Ja bym jeszcze zastanowił się nad większym lub dodatkowym dyskiem. W zależności od tego w jakiej gry grasz i w jako sposób pracujesz to 1TB to zdecydowanie za mało na dzień dzisiejszy. Np takie Ark Survival Evolved potrafi zająć prawie 600Gb. Nvme gen4 na system i gen 3 na gry. 

Pozdrawiam.

 

 

  • Dzięki 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, sebus77 napisał:

komputer do pracy

A można wiedzieć dokładnie co to za praca i w jakich programach? Ekran 4K jest? 

 

Jeżeli chodzi o PSU ze złączem 12PIN, to dopiero grudzień więc kwestia kiedy bierzesz zestaw, bo branie teraz na siłę Gigabyte nie ma sensu. 

 

 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, kajtek. napisał:

A można wiedzieć dokładnie co to za praca i w jakich programach? Ekran 4K jest? 

 

Jeżeli chodzi o PSU ze złączem 12PIN, to dopiero grudzień więc kwestia kiedy bierzesz zestaw, bo branie teraz na siłę Gigabyte nie ma sensu. 

 

 

4k 120hz będzie kupowany niedługo. Praca - programowanie + zdarza mi się renderować grafikę
A co do zakupów - planowałem robić je niedługo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poczekać do lutego~

Edytowane przez sebus77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...