Skocz do zawartości

i5 12400F /i5 12600K-Kf /i7 12700F / i5 13600k-kf /Ryzen 7 5800x3D


Recommended Posts

W dniu 19.11.2022 o 21:20, MariuszB35PL napisał:

A czy ja dobrze widzę? Na tej płycie b660 da się zrobić OC procka?

Da się, MSI dla Mortara B660m Max wydało testowy BIOS, który umożliwia OC "odblokowanych" CPU poprzez BCLK. Idzie wykręcić 5700-580MHz na 13600k (FYI @Artok)

 

https://wccftech.com/msi-b660m-mortar-max-wifi-pushes-intel-core-i5-13600k-to-5-8-ghz-oc-with-new-bios/

Link to post
Share on other sites
@MariuszB35PLtj basic mode w biosie czy advanced / expert? 
Advanced
Zainstaluj HwINFO64 i pokaż jakie, są temperatury i pobierana moc w teście CB R23. Bo możliwe, że jest wszystko OK.
Test w occt linpack po kilku minutach temp koło 86⁰ . W CPU-z napięcie pokazuje koło 1.2450V więc podobne miałem na 10600kf z OC na 4.7Ghz 1.2650V
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, MariuszB35PL napisał:

Test w occt linpack po kilku minutach temp koło 86⁰ . W CPU-z napięcie pokazuje koło 1.2450V więc podobne miałem na 10600kf z OC na 4.7Ghz 1.2650V

Wejdź do biosu i w miejscu gdzie jest pokazane napięcie procesora i auto, wpisz 1.12v i wtedy zrób testy.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, MariuszB35PL napisał:

Advanced

Powinieneś mieć możliwość operować zarówno offsetem jak i stałym VCorem. Czy dobrze pamiętam, że w "CPU Core Voltage Offset Mode" były 4 opcje (Auto, +, - oraz Manual)? Jeśli tak to weź manual i zapodaj mu 1.15V na początek. 

 

Jeśli nie ma manual to możesz mu dać "-" i zacząć od wartości 100mV (czyli z 1.265V powinno zejść w okolice 1.16).

 

Testuj w Occt / CB R23 nT i patrz na zmianę all Core boost oraz temperatur. 

Link to post
Share on other sites


Zrobiłem tak jak na tym filmie dałem ten CPU lite load na 1 i teraz napięcie jest 1.14V a temperatury spadły z 86⁰ na 59⁰ Xd w CPU-z stres test. W OCCT linpack napięcie idzie na 1.194V to też chyba przyzwoicie a temperatury 61⁰. Procek boostuje allcore na 5.1Ghz więc prawilnie

No jest różnica . Dzięki za pomoc. Wygląda że jest stabilnie, chłodniej i ciszej.

Ok ale już zauważyłem minus tego rozwiązania w grach bo aż 30 FPS mniej w ACC i zamiast mieć 115 to miałem 80 FPS pomimo takiego samego taktowania procesora bo 5.1GHz . Dziwne to trochę.

Link to post
Share on other sites

Zdjęłam limity i tak spada wydajność. Ogólnie to ten undervolting na tej płycie nic nie daje ci jest dziwne. Również nie chcą się zmieniać ręcznie wpisywane wartości. Odpuszczam temat default_wink.png w grach dobija temp do 70 ⁰ nie ma tragedii . Jeszcze próbowałem innych tych load 1 czy 10, i na 10 jest minimalnie mniej FPS bo chyba o 1 FPS, ale stopni i Volt też nie wiele mniej od stock.



Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...