Skocz do zawartości

Jak ustawić szybkość odświeżania, żeby zmieniała się w zależności od trybu pracy (Praca/Granie/Filmy itd)


Recommended Posts

Szukam rozwiązania dla automatycznego zmieniania się refresh rate w zależności od tego czy gram czy pracuję na komputerze, tak żeby nie musieć każdorazowo zmieniać odświeżania w monitorze/ustawieniach ekranu. Czyli odpalając grę, żeby program automatycznie przestawiał monitor na 120/144/240Hz.

Czy da się to zrobić i czy nie uszkadza takie coś monitora?

Ogólnie to najlepiej pracuje mi się na 60Hz (nie męczy tak oczu), natomiast w gierkach wiadomo, im więcej tym lepiej. W zależności też od gry, bo do niektórych wystarczy 120Hz.

Czy da się to jakoś ustawić w systemie czy trzeba do tego osobny program?

Od razu mówię, ze Adaptive-Sync nie wchodzi w grę, bo ustawia odświeżanie 144Hz z defaultu (do pracy), a mi zależy na tym żeby to było na 60Hz.

 

Monitor to Samsung Odyssey G7 (240Hz)

Link to post
Share on other sites

w panelu kontrolnym Nvidia lub amd, w zależności od tego jaką masz kartę, można ustawić w "zarządzaj ustawieniami 3D", są ustawienia globalne, które działają zawsze i wszędzie, a także obok są ustawienia konkretnych aplikacji. Możesz ustawić globalne na 60, takie będą ogółem, a dla konkretnej gry 240 lub 120, będzie się przełączać kiedy włączysz konkretną grę. w moim przypadku jest to 140hz ogółem, jako że mam monitor 144hz, a w grach AAA, jak np. wiedźmin lub metro exodus, to sobie włączyłem 60, czyli zrobiłem na odwrót niż u ciebie, heh :P

 

image.png.43cd8f90f97fab9d53af7e16941b0d9a.png

 

image.png.57348ed79e097773a6c92e8c5893f2d4.png

Link to post
Share on other sites

A nie wiesz jak to zrobić w drugą stronę? Bo u Ciebie to działa na zasadzie, że w wybranych aplikacjach ograniczasz ilość klatek. Natomiast systemowo masz 140fps.

I to działa.

Jak chcę zrobić na odwrót, żeby mieć 60fps w windowsie, natomiast więcej w programach, to nakładka nvidii nie może obejść sztywno ustawionych fps w ustawieniach ekranu. Czyli: czyli w systemie w ustawieniach ekranu ustawiam 60fps, żeby mieć tą niższą częstotliwość poza grami, a w nakładce nvidii daje 140 czy 240, ile tam trzeba. I teraz nakładka nie może dać mi więcej fps niż te sztywno ustawione w systemie (Ustawienia Ekranu). Jak dam natomiast wyższe fps w ustawieniach ekranu, żeby następnie zmniejszać je za pomocą nakładki nvidia to to nic nie daje. W grach działa natomiast w systemie mam tyle ile ustawiłem w Ustawieniach Ekranu.

Chyba, że jest gdzieś pozycja dla całego środowiska Windows w Ustawieniach dla konkretnych programów w nakładce nvidii?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...