Skocz do zawartości

Zasilacz pod i5-13600K + RTX4080


Recommended Posts

Pytanie jak w temacie - jaki zasilacz do tandemu i5-13600K + RTX4080?

 

Kryteria doboru:

  • min. 850W
  • format ATX
  • montaż na dole obudowy
  • w pełni modularne okablowanie
  • stabilna, cicha i niezawodna praca
  • 10 lat gwarancji
  • kwota do 700

 

Moje typy:

  1. Cooler Master V850 Gold V2 850W (MPY-850V-AFBAG-EU) (https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-v850-gold-v2-850w-mpy-850v-afbag-eu-8270153/)
  2. ADATA Core Reactor 850W (COREREACTOR850G-BKCEU) (https://proline.pl/zasilacz-modularny-xpg-core-reactor-850w-80-gold-corereactor850g-bkceu-p1394470)
  3.  SeaSonic Focus GX-850W (SSR-850FX) (https://www.x-kom.pl/p/514795-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-850w-80-plus-gold.html)

 

Jest coś lepszego na ten moment od powyższych :co:

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Overclock666G napisał:

Za te pieniądze co masz można luzem 2 zasilacze kupić do takiej konfiguracji ale jak pieniędzy nie szkoda to z twojej trójcy zdecydowanie byłbym za Seasonic.

 

Po prostu oczekiwałem relatywnie cichej pracy układu pod obciążeniem, dlatego celowałem w max pobór prądu na poziomie 50-70% limitu PSU dla pracy ciągłej. Zakładam, że moja konfiguracja w szczycie pobierze jakieś +/- 650-700W. 

 

Znalazłem Cooler Master V850 Gold V2 850W za 526 zł. Jest to najtańsza opcja z powyższych i nie widzę sensu dopłacać do konkurencji. Dodatkowo, opierając się na informacjach znalezionych w sieci, niektóre egzemplarze serii Focus GX cierpią na problem z piszczącymi cewkami.

 

Abstrahując od tego co powyższe, rozumiem, że wybierając zasilacz w standardzie ATX 2.5x do RTX 4080 będę musiał wykorzystać przejściówkę 12VHPWR?

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

Piszczące cewki jeśli o to się martwisz to nie problem bo jak wiesz albo już będziesz wiedział w ciągu 14 dni odsyłasz sprzęt bez żadnego Ą i Ę ( i sklep musi, nie "może" przyjąć sprzęt) także podłączasz i sprawdzasz jak się okazuje psikus to wiadomo odsyłka i po problemie. Co do cena/to co dostajesz, to ten CM nie jest najgorszą opcją, a nawet dobrym pomysłem także można brać.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z ww zdecydowanie Seasonic.

Z kryteriow jakie podales to lapie sie ten - Corsair RM850 2021 850W (CP-9020232-EU).


Ale ogolnie wydaje mi sie ze dobra 750 W tez spokojnie da rade. Twoj zestaw szczytywo bedzie jadl nie wiecej niz 700W.
A w czasie intenswynej gry okolice 450-550W.  Dobra 750W spokonie dzwiga chwilowe obciazenie rzedu 800W takze bedzie miala okolo 100W zapasu mocy na tzw peaki.

a 750W masz duzo wiekszy wybor np:

Super Flower Leadex III 80 Plus Gold 750 W
Phanteks AMP P750G ( rebrand Seasonica ) i wiele innych

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...