Skocz do zawartości

Gelid GC-Extreme vs Thermal Grizzly Kryonaut [Ostateczne starcie gigantów!]


Gelid GC-Extreme vs Thermal Grizzly Kryonaut [Ostateczne starcie gigantów!]  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która pasta termoprzewodząca jest TWOIM zdaniem lepsza na podstawie przekonań i doświadczeń?

    • Gelid GC-Extreme
    • Thermal Grizzly Kryonaut


Recommended Posts

Stara recenzje głosiły, że Grizzly był o 1-2 stopnia chłodniejszy. Po 2020 roku jednak pojawiły się opinie, że Grizzly ma krótką żywotność, nowe partie są podatne na dziwne wysychanie i to weteran Gelid utrzymuje niezmiennie swoją świetną jakość (mimo, że w konsystencji zawsze był on całkiem gęsty). Po wielu latach jak uważacie, co jest prawdą, a co fałszem i którą byście wybrali po tylu własnych przejściach z pastami?

 

Spoiler

Obie sam stosowałem w wielu urządzeniach i sam już nie wiem, dlatego chciałbym sprawdzić głosem większości jakie macie przekonania. Akurat będę wykosztowywał się i zmieniał pady, pastę na GPU, więc uznaję, że warto sprawdzić czy do końcówki 2022 roku coś się zmieniło. Od razu proszę, by nie wymieniać, że jest jeszcze ciekły metal i tak dalej, bo każdy jest świadom, że to ryzykowna zabawa + nie jest przeznaczony do każdego typu chłodzenia. Rozmawiamy wyłącznie o tych już "klasycznych" pastach do sprzętów z wyższej półki. 

 

Edytowane przez bankaigoku
Link to post
Share on other sites
  • bankaigoku zmienił tytuł na Gelid GC-Extreme vs Thermal Grizzly Kryonaut [Ostateczne starcie gigantów!]

dodam swoje 3 grosze może pomoże.


Kryonaut najlepsza pasta jaką miałem. Można nałożyć na styk a i mozna nałożyć o połowe albo 100% za dużo. Tak czy siak beda takie same temp bo nadmiar jest wyciśnięty. Teraz kupiem za 2.5razy wiecej wersje extreme i sposob nałożenia jest podobny. Można dowolną ilosc (chodzi o wiecej niż potrzeba)nałożyć i jest taka sama temp co nałożyloby sie idealnie. 

Kryonaut extreme u mnie na 7900x to spadek o 0.8stopnia w picku i 2 stopnie ogolnie wzgledem zwykłej :) Temperatura potrafi skoczyć z 85 na 95 na jedna dwie sekundy i ustabilizowac sie na wiele godzin testu na tych 85 bez picków do 95stopni. Może to jakis blad pomiarowy czujnika a może tak ma te procek.

Co do żywotności to miałem jedną tubke oryginalna a nie z allegro niewiadomo jaką i w rtx2080 po pol roku 10stopni wiecej niż w dniu aplikacji. Po kupnie kolejnej sztuki i po prawie 2 latach temp wzrosła o 1-2stopnie. Mogłobyć to spowodowane inna temp w pokoju. 

Możliwe że mieli jakaś lipną partie ale znowu jest wszystko ok. myśle że po nałożeniu w zaleznosci od uzywania jej wytrzyma 1-3lata z małym wzrostem temp. Ja prawie codziennie uzywam kompa po wiele godzin i na karcie po roku 1-2stopnie w góre ale na cpu bez roznicy. Pasta sztos brać w ciemno :)

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

IMO Arctic MX-5 najlepsza jakość/cena, niedługo MX-6 wychodzi. Kryonauta kupiłem sobie raz ale różnica w cenie i kiepska żywotność sprawiają, że już raczej jej nie wybiorę ponownie, dla 1C różnicy nie warto. Gelid też spoko, ale droższy od Arctica.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...