Skocz do zawartości

VRR PC podpięty do TV


Recommended Posts

Cześć,

kupiłem nowy TV Bravia X90J, obsługuje on do 120Hz.

W channels and inputs mogę ustawiać porty HDMI: Standard, Enchanced oraz Enchanced VRR. Ten ostatni niestety wyłącza Local Dimming.

Nie gram w gry typu CS, więc nie potrzebuję takiego odświeżania, 60hz w zupełności starczy tym bardziej, że niektóre gry chodzą na 35-55fps.

Pytanie co tak na prawdę daje mi ten VRR? Zakładając, że używam tylko opcji Enchanced na 60hz a gram w grę, która nawet tylu fps nie ma to czy coś tracę?

Link to post
Share on other sites

Hej,

VRR to Variable Refresh Rate, czyli dynamiczna zmiana odświeżania częstotliwości, chodzi o to, żeby eliminować przycięcia podczas grania na tv i gra była cały czas płynna, Sony ma to w tv, aby posiadacze PS5 mogli czuć się komfortowo i nie przeklinać jak są zacięcia :).

Link to post
Share on other sites

jeżeli obsługuje g-sync to powinieneś móc włączyć w sterownikach karty graficznej, o ile masz kartę Nvidii, jeżeli Radeona to odpowiednikiem jest Free Sync, VRR to odpowiednik g-sync przeznaczony dla konsol, obsługują ją PS5 i Xbox,

 

w sterownikach karty wejdź w "ustawienia g-sync", włącz dla pełnego ekranu, potem wejdź w "zarządzaj ustawieniami 3D” w "ustawienia globalne" i "preferowana częstotliwość odświeżania ekranu" i wybierz "najwyższa możliwa",

 

jak klatki będą spadać poniżej 30 to żeby zapobiec przycięciom warto mieć włączone v-sync, jak będą wyższe niż maksymalne Hz w tv to też mogą być przycięcia, dlatego warto obniżyć ilość maksymalną o kilka klatek względem synchronizacji z tv programem RivaTuner Statistic Server, jest tam gdzieś opcja Framerate Limit, przy w miarę dobrej karcie nie powinny raczej spaść poniżej 30

 

Edytowane przez yureek
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.10.2022 o 12:19, fafor napisał:

Ok. Przy Enchanced VRR nie mogę włączyć G-Synca. Przy Enchanced mogę. Pozostaje tylko jeszcze jedno pytanie.

W TV mam ustawiony HDR HGL. Jak w ustawieniach obrazu windowsa - brightness and colour włączam HDR to obraz na TV robi się wyblakły. O co tu chodzi?

 

HDR HLG to hybrydowy HDR, szczytowa wartość jasności to 1000 nitów, skoro są takie efekty jak opisałeś to wyłącz jeden z nich, korzystaj albo z tego w tv albo z kompa

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...