Skocz do zawartości

GPU pod Ryzen 5600 + qhd ~75fps - nowa/używana ~1500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0chan,

Recommended Posts

Hej mordki, long time no see.

Dokonam zakupu GPU za 900-1500zł, czym taniej tym lepiej zwłaszcza przy używce (przydałoby się z rok+ gwarancji)

Za jakimi konkretnie modelami i ich wersjami się rozglądać?

Z mojego riserczu wynika 5600/5700/XT czy 3060, "niżej" kusi 2060 i podobne ale wtedy już raczej bez gwarancji. Co jeszcze? Niestety nie wiem jakie wersje są warte uwagi.

Rozważałem również cokolwiek byle by podpiąć monitor i grać w Valoranta (np rx 580 czy niżej)

Główne użycie:

- Valorant @144hz - w fullhd lub qhd

- gry AAA na qhd ~high z tweakami 75fps+ ale i ~60fps przytulę.

 

 

1.5 roku temu pozbyłem się MSI 1660 Gaming X kupioną za 1100zł, sprzedałem za 1500zł bo dostępność kart była kiepska. Ot taki profit.

W międzyczasie pykam czasaim w Valorant ~90fps@75hz na 2200g i skoro ceny GPU wróciły do normy, naszła mnie chęć zakupów.

 

W drodze:

- Monitor: LG 27GN800 27" 2560x1440px IPS 144Hz

- CPU: Ryzen 5600/ rozważałem 5600g i czekanie, ale nie ma co.

Siedzi:

- Case: Fractal Meshify Mini C (max gpu 315mm)

- PSU: Seasonic Focus Plus 550 W Gold 80 Plus

- MOBO: MSI B550M PRO-VDH

- RAM: HyperX DDR4 2x8 GB 3333

- CPU: Ryzen 2200g

 

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas ;)

 

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Muffin5510 napisał:

Dokonam zakupu GPU za 900-1500zł, czym taniej tym lepiej zwłaszcza przy używce (przydałoby się z rok+ gwarancji)

Za jakimi konkretnie modelami i ich wersjami się rozglądać?

Z mojego riserczu wynika 5600/5700/XT czy 3060, "niżej" kusi 2060 i podobne ale wtedy już raczej bez gwarancji. Co jeszcze? Niestety nie wiem jakie wersje są warte uwagi.

Dokładasz dwie stówy i bierzesz RTX 3060 Ti z dwuletnią gwarancją. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja sprzedałem w tym pędzie i gorączce 3060ti za 6k, w pogoni za kasą ofkorz, trochę później siedziałem na 1650, 1660 a obecnie mam rx 6600 - szczerze w 1440p po żonglerce ustawieniami daje rade w tych 75hz, wydajność rx 5700, ale za to pobór mocy śmieszny (koło 100w)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dzięki @k0chanbrzmi świetnie, aczkolwiek skuszę się na wyższy budżet 'nówki'

 

Zamierzam wziąć jedno z poniższych:

- MSI Radeon RX 6700 XT Mech 2X OC 12GB GDDR6 // 2025zł

- Asus Dual GeForce RTX 3060 Gaming OC 12GB // 1650zł

- Inno3D GeForce RTX 3060 Twin X2 OC 12GB GDDR6 LHR // 1650zł

z outletu w dobrym sklepie więc nie ścieki.

 Proszę o poradę w jakim pójść kierunku - benchmarki zwłaszcza pod qhd  mnie przekonują, jedynie czytam, że ten model RX'a się grzeje/ bywa głośny. Słusznie się obawiać?

 

Ewentualne streamowania mnie przekonują (amd się niby polepszyło). Raytracing w tym budżecie odpuszczam.

 

Z tych kalkulacji dochodzę również do wniosku, że moje PSU będzie w porządku?

Seasonic Focus Plus 550 W Gold 80 Plus

https://outervision.com/b/TL5QV5 (473 bez oc gpu/cpu)

https://outervision.com/b/MSWOWG (po oc gpu/cpu503)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Co do msi mech x2, to oni jakies chore ustawienia w biosie porobili i faktycznie na standard jest glosna, ale minutka zabawy wentylem w msi afterburner i jest 1300 obr i cisza jak makiem zasial przy znosnych temperaturach

Druga sprawa, bierz rx 6700xt , od zwyklej 3060 szybsza , mozna ja smialo bez rt do 3060ti porównywać 

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Świetnie, to już jestem rozeznany. Niestety kod urodzinowy 10% morele nie działa na outlet ale nigdzie o tym nie wspominają :/ więc ceny wyżej były niepoprawne. 

 

Myślę czy brać za 2249zł, chyba poczekam i czaje się na coś w dobrej cenie w 0%, lub stracę cierpliwość ;)

 

Niestety ta karta a 323mm https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-xfx-amd-radeon-rx-6700xt-qick-319-black-12gb-192bit-gddr6

A mój case mieści 315mm, aczkolwiek tutaj człowiek dał radę z 6900XT (320mm) po usunięcu fana.

r/gamingpc - Red Devil 6900XT in a Meshify C case

 

Link to post
Share on other sites

Na jednej ze śrub jest plomba gwarancyjna, której zerwania oznacza koniec gw. Jednakże Szfir daje bardzo fajne plomby, które da się legancko zdjąć bez zrywania (tak, że możesz potem założyć ja na powrót). 

 

Po koparce raczej termopady do wymiany, tyle że tj poziom trudności porównywalny z wymianą pasty. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wylicytowałem RTX 3070 Gigabyte Gaming OC za 1700zł

Niby rok gwarancji, kopane 3msc i odkupione od gracza który grywał głównie w lola i apexa. Chyba git. 

Rozglądałem się za 6700xt, 3060ti lub 3070 właśnie. Mam nadzieję, że będzie git deal - a pasty i termopadów nie będę ruszał póki temperatury nie będą niepokoić.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rtx-3070-gigabyte-gaming-oc-bez-lhr-uxb

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...