Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak tam chłopaki na silownia ?

forma na zime jest?

 

ja wróciłem na jakiś czas na mate, trener zaproponował prowadzenie jednej grupy, niestety rozchorowałem się i na razie bryndza,

tak czy siak jak ktoś z okolic podkarpacia, to zapraszam na treningi!  http://www.spartakusrzeszow.pl/

 

można też kontaktować się ze mna

Link to post
Share on other sites

Ja brałem animal flexa i pomagał, chociaż byli tacy którzy nie zauważali różnicy.
Może lepiej po staroświecku, galareta/żelatyna/kisiele i czas na odpoczynek dla ścięgien, chemia nie zawsze jest konieczna.

Na siłę to jest dobry trening i odpoczynek, a na schudnięcie - zapierniczanie, nie wiem czego dokładnie tutaj oczekujesz.

Link to post
Share on other sites
Tyle w udzie to moje marzenie, ale jeszcze trzeba trochę zejść, żeby się spełniło :D

 

59cm w udzie, to akurat średni wynik. Mając już dobre 13-15 lat człowiek miał chyba dobre 50cm, które znikąd się wzięły :P. Teraz nawet nie mierzyłem ile jest...

 

Boże... jak ja dawno nie ćwiczyłem. Z łapy ostro spadło i mam teraz marne 45cm :( :(. Ma ktoś może do sprzedania hantelki, lub całą siłownie?

Link to post
Share on other sites

Zaczynam teraz przygodę z siłownią, wprowadza mnie powoli kolega który jest dosyć bardziej doświadczony już. Mam 174cm i ważę 67kg, plan mam taki by najpierw poprawić siłę, potem trochę to wyrzeźbić ewentualnie podczas zbić brzuszek (odłożyło się trochę tłuszczyku po świętach niestety... :P) Chodzę ok. 3 razy w tygodniu, po za tym mam inne zajęcia fizyczne jak gra w piłkę czy jazda na łyżwach. Macie może jakieś porady na początek? Co polecacie zjeść przed siłką, żeby nie czuć się nasyconym tylko mieć powera?

Link to post
Share on other sites

Oj jeszcze dużo nauki przed Tobą...

Rzeźbić z 67kg to nie ma czego... szczególnie jak jest brzuch. 
Trzy treningi siłowe i dwa aeroby bez świetnie dopiętej diety jeszcze Cie odchudzą - z mięśni.
Więc polecam czytać, czytać, czytać i co najważniejsze sprawdzać źródło informacji bo w tej dziedzinie jest takie nasycenie pierdół na linijkę tekstu, że aż głowa pęka.

Cytując klasyka - po pierwsze zwiększ masę!
Ułóż dietę, ćwicz regularnie całe ciało (FBW, nie jakieś gówniane splity na maszynach) i nie przesadzaj z dodatkowymi zajęciami bo te wyczerpują zapasy nagromadzone w organizmie. 
Dietę to znaczy, żreć tyle aby mieć dodatni bilans kaloryczny (w tym odpowiednio dużo białka) bo inaczej nie będzie przyrostu mięśni, a jak już dorobisz się 75-80kg to możesz myśleć o rzeźbie (wszystko zależy od budowy ciała, czyli ile w tej wadze jest objętościowo mięśni).

Link to post
Share on other sites

Macie może jakieś porady na początek?

 

trzeba dużo jeść (tzn nie dużo na raz, a często, co 2-3 godziny posiłek, ale nie do syta, tylko pasza treściwa), a jeśli będziesz regularnie ćwiczył krzepa i masa same przyjdą, dopiero jak podrośniesz do ~80kg będziesz się mógł zająć zagadnieniem poważniej plus będziesz miał trochę swojego doświadczenia w temacie

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu mam coś takiego, że rano musli ew. chlebek z serkiem czy wędlinką, 2 śniadanie w szkole, obiadek w szkole (nie żeby się nażreć tylko nie chodzić głodnym), obiadek w domu najczęściej jakiś ryż, kasze, kurczaki, warzywka itp na kolacje musli ew. bułki. Co byście tu próbowali zmienić/udoskonalić?

Co do brzucha - zostawić tak jak jest i z nim już ćwiczyć czy może na początku skupić się na aerobach?

Link to post
Share on other sites

Chleb razowy, twarożek, może być przykropiony oliwą z oliwek, jajeczniczka, ja osobiście lubię pestki z dyni do poskubania :)

@edyta, zapomniałbym, jakieś warzywa/owoce do szkoły itp.

Edytowane przez majormajewski
Link to post
Share on other sites

Co byście tu próbowali zmienić/udoskonalić?

 

mniej musli, to puste kalorie, zastąp je czymś konkretniejszym, a tak ok

 

Co do brzucha - zostawić tak jak jest i z nim już ćwiczyć czy może na początku skupić się na aerobach?

 

na razie skup się na jedzeniu i ćwiczeniu, aeroby i redukcję zawsze zdążysz zrobić, natomiast przy dobrej diecie i ćwiczeniach masz spore szanse, że brzuch sam się gdzieś zapodzieje w tak zwanym międzyczasie 

Link to post
Share on other sites

konkretnego czyli bogatego w coś więcej niż kalorie, zobacz sobie tabele wartości odżywczych różnych produktów i dobierz posiłki tak, by każdy zawierał (o ile to możliwe) ok 20g białek plus albo dużo węgli (nie cukrów, a jeśli już to prostych) albo dużo tłuszczy, przy czym unikaj nasyconych i poluj na nienasycone

Link to post
Share on other sites
w tym odpowiednio dużo białka

Tak sie dopne, odpowiednio duzo tzn. 2-3G/kg masy ciala :)

 

Co masz na mysli mowiac cos konkretniejszego, serek moze owoc jakis?

Jezeli masz problem z ustaleniem tego co zezrec przed treningiem to przestudiuj sklad batona np. ISS Oh Yeah Bar 85G.

Moim zdaniem idealny bilans tam jest.

Ewentualnie mozesz sie zaopatrzyc w te batony jako przedtreningowke pewnego rodzaju :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...