Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tez sie w nawijanie bawilem, ale to uciazliwe cwiczenie. Teraz cwicze przedramiona podwieszajac sie oburacz na drazku i trzymajac do oporu (przy okazji czesto cwicze brzuch unoszac nogi). Zauwazylem tez ze jak robie superserie wyciskania francuskiego i uginania ramion stojac gryfem lamanym to mnie pala przedramiona i pompa w nich jest calkiem niezla.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

nom, przedramiona to taka grupa co się sama pierwszorzędnie ćwiczy jeśli robisz wolne ciężary i podciągania, bo żeby nimi machać trzeba sobie wyrobić uchwyt, pamiętam jak sam zaczynałem się bawić to największy ogień (a później zakwasy) były w przedramionach pomimo tego, że ćwiczenia na plecy czy grzbiet czy coś jeszcze innego z łapą niby niezwiązanego

Link to post
Share on other sites

A według mnie uginanie nadgarstków podchwytem/nachwytem w rozkładzie powtórzeń 20/MAX/30/MAX daje super efekty. Wielokrotnie spotkałem się z opinią, że przedramiona to partia mięśniowa która potrzebuje bardzo dużego zakresu powtórzeń z resztą tak samo jak łydki. Oczywiście wasze sposoby też są dobre, choć jeszcze nie próbowałem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja teraz sprawdzam co innego. Mianowicie Cos pomiedzy splitem, a FBW. Rozni sie tym ze nogi i plecy robie co ktorys trening, a nie na kazdym. Wyszedlem z zalozenia ze robienie nog nie pomaga w budowaniu innych partii ciala tylko przeszkadza, bo organizm ma ograniczona zdolnosc regeneracji i budowy tkanki miesniowej na dobe. Niech wiec sie koncentruje na tych partiach ktore sa dla mnie wazne, a nie traci polowy energii na nogi ktore i tak mam niezle zrobione (60cm w udzie i 40 w lydce). Oczywiscie +5cm w nogach by nie zaszkodzilo, ale na to przyjdzie czas.

Tak czy siak poki co zauwazam niezly progres. Podciagam sie juz 14 razy, obwod w rekach i klacie sie zwieksza :)

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

To nie jest idealne narzedzie. U jednego sie sprawdza, u innego nie. Czasem lepiej, a czasem gorzej. Jak porownywalem z faldomierzem i podstawianiem do skomplikowanego wzoru to bylo w miare ok. Chcialem odpowiedz na szybko, a nie katowac Cie faldomierzami, wzorami itd.

Link to post
Share on other sites

Też liczyłem wzorem i wyszło jak w kalkulatorze

 

Przykład:
Masa ciała: 80 kg


Obwód pasa (talii): 100 cm

Płeć: Mężczyzna
Krok nr 1: oblicz „a”
a = 4,15* obwód pasa (talii)
a = 4,15 * 100 cm
a = 415

Krok nr 2 oblicz „b”
b = a / 2,54
b = 415 / 2,54
b= 163,38

Krok nr 3 oblicz „c”
c = 0,082 * masa ciała * 2,2
c = 0,082 * 80 kg * 2,2
c= 14,43

Krok nr 4 oblicz „d”
d = b – c – 98,42 (dla kobiet b – c - 76,76 )
d = 163,38 - 14,43 - 98,42
d= 50,53

Krok nr 5 oblicz „e”
e = masa ciała * 2,2
e = 80 kg * 2,2
e= 176

Krok nr 6 oblicz „wynik”
Wynik = d/e * 100
Wynik = 50,53/176 * 100
Wynik= 28,71% +/- ~3 %

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...