Skocz do zawartości

Recommended Posts

jako zdeklarowany behawiorysta poradzę ci tak: podciągaj się nachwytem i to szerokim, cięższe ćwiczenie, ale znacznie lepsze

 

Robię szerokim nachwytem, wąskim nachwytem i podchwytem.

 

To pstrykanie, przeskakiwanie czegoś trochę przeszkadza :/

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

@drachenfeles

 

Z tego co czytałem (jeszcze inie za dużo, ale muszę to nadrobić) to tabate wykonuje się nie w okresie treningowym (przed, po) lecz np. wieczorem albo kiedy mamy czas i ma to zastąpić aeroby.

A nie są to normalne przysiady, więc niema co porównywać.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale bicepsa nie robi

 

a tam nie robi, mniej robi, ale robi

zresztą od bicepsów są lepsze ćwiczenia

 

 

 

Z tego co czytałem (jeszcze inie za dużo, ale muszę to nadrobić) to tabate wykonuje się nie w okresie treningowym (przed, po) lecz np. wieczorem albo kiedy mamy czas i ma to zastąpić aeroby.
 

 

za dużo czytasz, w zasadzie każda forma treningu jest ok, pod warunkiem, że jest ułożona z głową, miotanie się pomiędzy genialnymi rozpiskami z fantastycznych artykułów do niczego dobrego nie prowadzi

 

 

 

To pstrykanie, przeskakiwanie czegoś trochę przeszkadza
 

 

to idź z tym do jakiegoś ogarniętego lekarza, ze stawami nie ma żartów

Link to post
Share on other sites

za dużo czytasz, w zasadzie każda forma treningu jest ok, pod warunkiem, że jest ułożona z głową, miotanie się pomiędzy genialnymi rozpiskami z fantastycznych artykułów do niczego dobrego nie prowadzi

Lubię czytać artykuły (nie tylko te w gazetach pisane przez "profesjonalistów", lecz zwykłych użytkowników także) ale nie robię wszystkiego co w nich piszą. Tak samo z treningiem od jakiegoś czasu dużo widzę o push&pull, jaki to super trening na redukcji.

Robiłem go 2 tygodnie i stwierdziłem, że to nie dla mnie. Za szybko, za intensywność, na razie dobrze na mnie działa split 3-4 dni (zależy od okresu). Muszę coś pomyśleć nad zmianą bo nie można robić cały czas tego samego  :)

Link to post
Share on other sites

Ja robie nogi na kazdym treningu przed cwiczeniami innych partii  ciala. 10 serii po 10-12 przysiadow z kettlem 16kg z odstepami maksymalnie 30 sec. Kopyta napewno urosly bo ledwo co zmiescilem sie w spodnie, a tluszcz na tym samym poziomie co byl. 

Co do redukcji, jestem zdania ze najpierw trzeba porzadne miesnie zbudowac, bo inaczej redukcja bedzie sie przeciagac i moze tez wyjsc ze koncowy rezultat bedzie taki ze bedziemy wygladac tak jakbysmy nigdy nie byli na silowni. Jak juz bede na redukcji to bede robic normalnie trening silowy i moze raz w tygodniu skakanka.

Link to post
Share on other sites
Co do redukcji, jestem zdania ze najpierw trzeba porzadne miesnie zbudowac, bo inaczej redukcja bedzie sie przeciagac i moze tez wyjsc ze koncowy rezultat bedzie taki ze bedziemy wygladac tak jakbysmy nigdy nie byli na silowni.

 

to nie tyle kwestia przekonania, co biologii, więcej mięśni = większe zapotrzebowanie kaloryczne, ergo łatwiej spalić zapasy przy dobrze ułożonej diecie, a trening to sprawa drugorzędna, ważne jest by w ogóle regularnie ćwiczyć, a areoby śmaeroby to, tamto, nie ważne, co ważne jak intensywnie i jak dużo grup mięśni na raz pobudzimy do wysiłku, a zrobimy to ćwicząc FBW, optymalnie obwodowo i bez odpoczynków dłuższych 15s pomiędzy ćwiczeniami, a nie uginając łapę czy wyciskając w splitach, bycząc się po 2 minuty pomiędzy seriami

Link to post
Share on other sites

Na spalanie tluszczu najlepiej dziala trening interwalowy, a nie aeroby.

http://potreningu.pl/artykuly/2604/trenowanie-na-czczo---czy-sie-oplaca

Ja robie nogi na kazdym treningu przed cwiczeniami innych partii  ciala. 10 serii po 10-12 przysiadow z kettlem 16kg z odstepami maksymalnie 30 sec. Kopyta napewno urosly bo ledwo co zmiescilem sie w spodnie, a tluszcz na tym samym poziomie co byl.

To musiales naprawde miec tam braki ze przy takim treningu rosna ;)
Link to post
Share on other sites

Jak najlepiej spalić brzuch? Przez okres studiów kilkanaście kilo się przybrało. Ogólnie jestem zadowolony ze zwiększenia masy :) tylko ta lekka oponka na brzuchu mi przeszkadza. Rano robię 30 skłonów, tyle samo brzuszków i leżąc 20 razy pościągam nogi w pion. To samo powtarzam wieczorem. Czy to coś da?

Link to post
Share on other sites

Rano robię 30 skłonów, tyle samo brzuszków i leżąc 20 razy pościągam nogi w pion. To samo powtarzam wieczorem. Czy to coś da?

Przeciez przy sklonach sie rozciaga miesnie i sciegna, a nie spala kalorie ;) Jak mi rozpisales ten "trening" to mi sie przypomnial filmik z wykopu kotry wstawil koles z wlasnym dziadkiem. Facet po 90, a cwiczenia wykonywal ciezsze od Ciebie i dluzsze bo jeszcze aeroby do tego...

 

Wstydz sie.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

To nie jest trening lol. Codziennie jeszcze ćwiczę ciężarkami i jak jest pogoda jeżdżę na rowerze. Robię to dla kondycji i zdrowia, a nie żeby być hiper uber koksem. Chciałem się poradzić czy coś da się zrobić z samym brzuchem, ale skoro mam się wstydzić.

Link to post
Share on other sites

To nie jest trening lol. Codziennie jeszcze ćwiczę ciężarkami i jak jest pogoda jeżdżę na rowerze. Robię to dla kondycji i zdrowia, a nie żeby być hiper uber koksem. Chciałem się poradzić czy coś da się zrobić z samym brzuchem, ale skoro mam się wstydzić.

Opisales to co robisz jakby to byl trening, dlatego takie zalozenie przyjalem. Poza tym trzeba bylo napisac ze masz jakies ciezarki to o ile to nie sa jakies smieszne 5kg obciazenia tylko cos konkretnego to mozna tym zrobic trening bez jezdzenia na silownie.

Tak czy siak jezeli sie ruszasz codziennie - jak piszesz - i brzuch nie maleje to zacznij od poprawiania jedzenia. Bo przy nawet super treningu jak bedziesz jadl za duzo nie zyskasz 6 paka. Tzn miesnie brzucha wyrobisz, ale beda one schowane pod fatem i niewidoczne.

Link to post
Share on other sites
Bo przy nawet super treningu jak bedziesz jadl za duzo nie zyskasz 6 paka. Tzn miesnie brzucha wyrobisz, ale beda one schowane pod fatem i niewidoczne.

 

za dużo to jedno, niewłaściwie to drugie, można jeść 2k kcal i nie redukować i jeść takie same 2k tylko ułożone i jednak spalać smalec, ale co dokładnie to kwestia dość indywidualna 

Link to post
Share on other sites

Troche szukalem w internecie.

 

http://zyjemzdrowo.blogspot.com/2011/02/wartosc-biaek-roslinnych-mit-biaka.html

 

Czyli soczewica i kasza gryczana zawieraja wszystkie aminokwasy BCAA.. 

 

Porownywalem kasze gryczana z ryzem bialym i makaronem pelnoziarnistym (tesco)

kasza gryczana: bialko 12g, weglowodany 75g, kcal-346

ryz bialy: bialko 8g, weglowodany 79g, 350kcal

makaron pelnoziarnisty: bialko 12g, weglowodany 66g, 335kcal

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...