Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nieźle :) fajny manekin.

Ma równie ciężkie życie co "Buster"  z pogromców mitów :D

 

Chyba bym się brzydził ćwiczyć z takim manekinem. Kto wie, co trener z nim robił po godzinach.

 

Nie ma otworów przez które mógłby z nim coś robić także luz ;)

 

Dziś chłopaki poskładali

62328_10152026979896539_1524429220_n.jpg

 

Dalej trenujemy bo nie brakuje tutaj przygłupów którzy szukają zaczepek. Trzeba być przygotowanym na nieoczekiwane sytuacje ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo BCAA ma zapobiegac katabolizmowi w trakcie treningu/ zwiekszac sile. Jak ktos ma kase to moze brac i po, ale najwieksza efektywnosc ma przed i w trakcie. Zreszta w sumie o ile nie jest sie na poziomie juz zaawansowanym w kulturystyce to tym katabolizmem tez nie ma sie co tak przejmowac, bo jest minimalny o ile w ogole. Ja np BCAA biore zeby moc ciezej trenowac, bo mi zauwazalnie zwieksza power.

Link to post
Share on other sites

taki cel ty zakładasz i słusznie, natomiast potreningowo BCAA z uwagi na to, że katalizuje się bezpośrednio w mięśniach, a nie (jak inne białka) w wątrobie w znaczący sposób wpływa na regenerację powysiłkową, jedzenie węgli w celu uzupełnienia glikogenu to tylko część sukcesu

Link to post
Share on other sites

Najtaniej wychodzi proszek jesli chodzi o BCAA. Tak ok 2x taniej choc tez zalezy jaki proszek i jakie tabsy.

Tamto ma minus, ze w skladzie jest witamina B. Normalnie jak sie ma kase mozna BCAA brac ile funduszy starczy, a jak dodaja witaminy to zachodzi ryzyko hiperwitaminozy. No plus fakt, ze jak to tabsy - wychodzi drozej niz proszek. Ja na trening czasem i 15g wciagne ;) Nie znaczy ze tak trzeba. Po prostu mi sie lepiej cwiczy. A proszek to z lyzeczki wale, jak kreatyne zreszta a i czasem odzywke bialkowa w ten sposob wciagam :]

Link to post
Share on other sites

Znalazłem cel i dawkowanie dla siebie

W trakcie intensywnych siłowych oraz wytrzymałościowo - siłowych sesji, kiedy priorytetem jest utrata tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym utrzymaniu masy mięśniowej i sprawności sportowej:
 
zamiast napoju białkowo - węglowodanowego
po 5-10 g BCAA 3-5 razy dziennie,
najlepiej przed, w trakcie i po treningu.
Dawka zależy od masy ciała

 

Jak tutaj obliczyć dawkę, która zależy od mojej masy ciała? Jeżeli mam 70kg to ile powinienem brać? Jest napisane "0,20 - 0,35 g BCAA / kg m.c." ale to chyba tyczy się czego innego ( Dla bardzo zaawansowanych, zwłaszcza okresie ciężkich treningów: ). I rozumiem że tą wyliczoną dawkę przed treningiem, w połowie treningu i po?

Poleciłeś ten produkt. http://www.ebay.co.uk/itm/GASPARI-NUTRITION-BCAA-6000-180-TABS-BRANCHED-CHAIN-AMINO-ACIDS-LEUCINE-/321242697983  Jak mam te tabletki przeliczyć na gramy? :D

Sorry ale będę zasypywał pytaniami żeby mieć wszystko dopięte do końca :)

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

na opakowaniu masz napisane ile gram których aminokwasów masz w każdej tabletce


no to zawody się odbyły, wylądowałem na 12 miejscu (ex aqueo) na 16 także słabo, zwłaszcza, że mogłem się znaleźć w okolicach 7-9, no ale...

 

wyciskanie

podejście 1 - 90kg - niezaliczone, błąd techniczny, podejście 2 - 90kg - zaliczone, podejście 3 - 95kg - zaliczone

 

martwy

podejście 1 - 120kg - zaliczone, podejście 2 - 135kg - zaliczone, podejście 3 - 150kg - niezaliczone, pokonało mnie cholera i stąd taki wynik

 

typowych king-kongów nie było, ale paru krzepkich chłopaków przyszło, najwięcej było zdajsie 165 na klatę i 210 w ciągach

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A to nie jest ze mną tak źle, jak na domatora. :P Najwięcej wycisnąłem 95 kg. Ostatnim razem 90 kg, ale czysto kulturystycznie (wolne opuszczanie etc.). W martwym 120 kg poszło w miarę lekko, ale dużo więcej raczej bym nie podniósł. W przysiadzie nie wiem, bo nigdy nie robię na maksa, ale raczej słabo by było, bo w domu nie da się za bardzo rozwijać nóg.

Link to post
Share on other sites

no jest taka forma ćwiczenia - w zasadzie już nie wyciskanie, tylko takie pompowanie stosunkowo lekką sztangą powoli, ale dużego ciężaru w sensie maksów i okolic w ten sposób sobie nie wyobrażam, więc nawet jak miałby to być błąd to nie widzę możliwości praktycznego zaaplikowania, zwyczajnie nie utrzymasz ciężaru w ten sposób

 

zasady są takie, pada komenda - kładziesz się na ławce i podnosisz sztangę, czekasz na komendę - dół - opuszczasz aż gryf lekko dotknie klatki, zatrzymujesz i czekasz na komendę - góra - wyciskasz i czekasz na komendę - odłóż, odkładasz na stojak, to się dzieje dość sprawnie, ale jest dodatkowym utrudnieniem, że nie wykonujesz ruchu w swoim tempie plus sztanga nie może się za bardzo chwiać w żadnym momencie itd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...