Skocz do zawartości

Recommended Posts

było to tak:

 

ćwiczenia trzy razy w tygodniu, dwa-trzy tygodnie na fazę

 

Faza 1 - ciężar lekki-średni, 15 powtórzeń na serię, 5 serii na ćwiczenie, odpoczynek 60-90s

 

przysiady ze sztangą (może być ass to grass)

ściąganie nachwytem szerokim wyciągu górnego do klatki

ściąganie klamry wyciągu dolnego (wiosłowanie)

wyprosty tułowia na "koziołku" (czy jak się takie triko nazywa)

 

 

http://pliki.kfd.pl/atlas/foto/plecy/7_plecy_1.jpg

 

 

wyciskanie albo sztangi na ławce płaskiej albo hantli na ławce skośnej (lekko skośnej)

łączone ćwiczenia 

  • albo sztangą giętą biceps plus wyciskanie francuskie sztangi leżąc
  • albo hantle z supinacją plus wyciskanie francuskie hantli jednorącz

arnoldki lub swingi i winda ketlą

shrugsy

brzuchy

 

Faza 2 - ciężar średni-ciężki, 10 powtórzeń na serię, 5 serii na ćwiczenie, odpoczynek 60-90s

 

przysiady ze sztangą

wyciąg górny jak wcześniej

martwy ciąg

klatka jak wyżej

sztanga gięta lub hantle z supinacją

pompki na poręczach

arnoldki lub winda sztangą

shrugsy

brzuchy

 

Faza 3 - czyli kiedy zaczyna się zabawa, ciężar bardzo ciężki, 5 powtórzeń na serię, 5 serii na ćwiczenie, odpoczynek 90-120s

 

przysiady ze sztangą

podciąganie na droążku nachwytem szerokim

martwy ciąg lub wiosłowanie końcem sztangi

klatka jak wyżej

sztanga gięta lub hantle uchwytem młotkowym

pompki na poręczach z obciążeniem

arnoldki lub winda sztangą

shrugsy

brzuchy

 

Faza 4 regeneracja - ciężar bardzo mały, albo robisz serie po 50 powtórzeń, albo łączysz ćwiczenia na jedną grupę tak by wyszło 50 ruchów, jak na załączonym przykładzie

http://www.youtube.com/watch?v=sdobLUy3w_A

 

wówczas nie robiłem takich rzeczy jak zarzut czy wyciskopodrzut, a to bardzo fajne ćwiczenia, warto je robić

oczywiście brzuchów robisz ile wlezie i na różne sposoby

Link to post
Share on other sites

"żaba pływa", ale jak ci to opisać... trzeba to zobaczyć, a najlepiej poczuć wykonując

 

ogólnie chodzi o to, że kładziesz się, odrywasz barki od ziemi, jedna noga prosta i jakieś 10cm nad ziemią druga zgięta piętą do wewnątrz, spinasz brzuch unosząc się do góry tak, by sięgnąć prawą ręką lewej pięty i zmiana lewa ręka do prawej pięty, tułów cały czas uniesiony

Link to post
Share on other sites

Może ktoś polecić jakieś ciekawe ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha , które będę mógł bezproblemowo w domu wykonywać :D

czytając twoje poprzednie posty raczej nei masz dużego doświadczenia w bb także ćwiczenia na tak dokładną izolacje brzucha możesz spokojnie olać bo to strata czasu w twoim wypadku. rób normalne unoszenia i allachy i starczy. Brzuch i tak się nie pokaże jeśli jesteś otłuszczony.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z tym że białko pije tylko w dni treningowe (po treningu) a bcaa bym zarzucił przed treningiem i w pozostałe dni wolne :)
Daxtroza może być chyba najlepiej uzupełnia ubytek glikogenu, poszukam coś z tego.

 

Brałem z KFD ale mam mieszane uczucia, mój smak (traskawka) był co najwyżej średni. Inne czynniki takie jak rozpuszczalność też nie były najlepsze. Poza tym białko pomimo zamknięcia po 2 tygodniach straciło smak i zapach i nagle bardziej zaczęło przypominać wanilie. Problemem była też przesyłka pomijam tu wgniecenie z winy kuriera ale wszystko w środku było upchane i wyglądało niechlujnie. To czy się rozsypało z ich winny czy z kuriera tego niestety nie wiem :c
Z drugiej strony słyszę że ludzie są zadowoleni z ich białek więc może poprostu miałem nielichego farta :>

Link to post
Share on other sites

Ananas - mega, tiramisu - mega, opuncja - mega, gruszka - nawet spoko, piernik - taki sobie, creme brule - dobry, adwokat - taki sobie, orzech - niezbyt, wanilia - ujdzie, pomarańcza - może być, naturalny - może być, czekolada - nawet nawet.

 

Jadłem jeszcze kiedyś Łowickie, które miało niezły smak. Milion lat temu jadłem chyba Treca albo Hi-Techa banana i truskawkę i nie smakowały tak dobrze. Dymatize czekoladowe było ohydne.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

najlepiej smakujące białko jakie jadłem to Optimum Nutrition Whey Gold Standard (chocolate), plus ma świetny skład

jadłem jeszcze:

olimp pure whey - syf (kakao) poszło w kosz, bo nie zdzierżyłem

dominator mega strong protein - dobre (czekolada, wanilia)

scitec whey protein pro - dobre, ale dla mnie za słodkie (chocolate, hazelnut)

 

inna sprawa jak chcesz węgle i białka to kup sobie gainer czyli takie 2w1, miałem kilka (wszystkie czekolada), aktualnie zjadam mutanta

Scitec Jumbo - dobry, ale za słodki

Dominator Gainerator - dobry

PVL Mutant Mass - dobry, trochę za słodki i trzeba bardziej rozcieńczać, bo gęsty i za mocny wychodzi przy standardowych ~400ml mleka

Link to post
Share on other sites

Panowie. Dajcie jakiś trening na redukcję. Mam rowerek, bieganie gorzej z warunkami (stawy nieco kolanowe "Zatarte"). Dietę trzymam

B/T/W na 1 kg - 1,5g/1,2g/3-4g/kg ciała.

Do tego ławka itp. Ważę 96kg przy 180cm.

 

Biceps - 42 cm

Klatka 115cm

pas 100cm - tutaj probeeeem !!  Przy 85 cm było super.

Łydka 41 cm.

 

Tłuszcz głównie brzuch, nieco klatka, nogi dość dobra rzeźba.

Chcę zejść na 80-85 kg przy zostawieniu mięśni. Mam dużo BCAA oraz Jabłczanu (też w sumie antykatabolik).

 

pozdro, liczę na Was :D (na kfd same mądrale co mało pomagają ;/ )

Link to post
Share on other sites

 

 

stawy nieco kolanowe "Zatarte"

 

http://www.youtube.com/watch?v=XF8rn287CWk

 

a do tego pół godziny intensywnej obwodówki cardio po każdym regularnym treningu, skoro łapiesz smalec to prawdopodobnie za mało spalasz, gdzieś tu w temacie podawałem przykładowy set z cross'a zasugeruj się

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...