Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem czymś pomiędzy Endomorfikiem a Mezomorfikiem, z przewagą tego drugiego.

 

Przy mojej wadze, wzroście, wieku i wysiłku fizycznego w ciągu tygodnia, prawidłowo powinienem zjadać ~3250kcal dziennie. Z racji tego, że chcę zgubić zbędny tłuszcz, codziennie odejmuje od tego ok. 400-500kcal.

 

 

A co do posiłków, jutro się dokładnie rozpisze.

 

Dlaczego jesteś takim przeciwnikiem fat-burnerów? Przecież to nie jest jakaś chemia, a gdyby była, to i tak bym tego nie kupił, bo gardzę takim ścierwem.

 

 

EDIT: Źle się wyraziłem - wagę mam w du**e, byle by moje ciało wyglądało tak, jakbym chciał. A niestety do mojego "ideału" chcąc czy nie chcąc, muszę spaść o kilka kilogramów.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dieta nie daje rezultatów przy zrzucaniu zbędnych kilogramów, to spalacz też nie pomoże. Wyliczenia zapotrzebowania są szacunkowe i mogą być nieprawdziwe. 


Niech ktoś mi powie na jakiej sztandze lepiej robi się biceps, łamanej czy mocno łamanej? Na prostej bolą mnie przedramiona. Wydaje mi się ze jednak mocno łamana będzie lepsza..

Link to post
Share on other sites

Też nie mogę robić na prostej sztandze bo bolą nadgarstki:/

Lekko łamany najlepszy !

U mnie na siłowni był kiedyś lekko łamany to nim zawsze robiłem biceps, potem się "stracił" i zakupili mocno łamany co było mega błędem...

Nikt nie chce prawie na nim ćwiczyć, nie wygodne to, nie zrobisz na nim wyciskania francuskiego porażka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bieganie cos da? 

 

 

Przede wszystkim dieta
 

 

Od wakacji (80) do teraz (65) przy 185cm nie wiem czy nie za malo juz... widac tylko 1 'partycje' miesni reszte czuc ale nie widac, co jasna cwiczenia tylko w domu moze po prostu cos zle wykonuje? ze uzywam tylko jednej czesci absu.

Link to post
Share on other sites

Jesteś szczypior po prostu aktualnie. I chyba masz niedowagę. Powinieneś  zabrać się teraz za budowanie masy mięśniowej skoro zrzuciłeś całe sadło a nie świrować z ABS - nie widać nic bo nic nie masz i tyle.

Edytowane przez mabrothrax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć, od stycznia będę się bawił w pierwsze w życiu solidne masowanie :) Do tej pory bawiłem się trochę w redukcję i mniej więcej załapałem jak to działa ... ale nigdy w życiu nie robiłem tak naprawdę masy (okresowego weekendowego obżarstwa jako robienie masy nie wliczam ;). Typowo w kontekście diety ... macie jakieś pomysły preferencje jak rozłożyć makroskładniki ? Najlepiej z uzasadnieniem jakimś :). 29 lat, 190 cm, 91 kg, 12% tłuszczu, około 2200 kcal BMR (na masie zacznę gdzieś od 2600 kcal). Dzięki

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temat oklepany jak tyłek sashy grey. Odsyłam do kfd, wkforum, zapytajtrenera, kulturystyka.pl. Wszystko jest z uzasadnieniem tylko trzeba poszukać.

 

To dieta osoby o podobnych warunkach do ciebie 5000kcal

http://i.vpx.pl/2015/11/19/dieta_2015-11-19.png

także te 2600kcal to sobie odpuść bo zgubisz wagę zamiast nabierać masy. Sam masowałem oscylując w okolicach 3400kcal a jestem niższy i lżejszy od ciebie. Nie patrz na te kalkulatory online bo jak podasz dane takiego Pudziana to się okaże że jest w najgorszym stadium otłuszczenia. 

Link to post
Share on other sites

Temat oklepany jak tyłek sashy grey. Odsyłam do kfd, wkforum, zapytajtrenera, kulturystyka.pl. Wszystko jest z uzasadnieniem tylko trzeba poszukać.

 

To dieta osoby o podobnych warunkach do ciebie 5000kcal

http://i.vpx.pl/2015/11/19/dieta_2015-11-19.png

także te 2600kcal to sobie odpuść bo zgubisz wagę zamiast nabierać masy. Sam masowałem oscylując w okolicach 3400kcal a jestem niższy i lżejszy od ciebie. Nie patrz na te kalkulatory online bo jak podasz dane takiego Pudziana to się okaże że jest w najgorszym stadium otłuszczenia. 

Nie patrze na kalkulatory bo wychodzą bzdury - mnie podaja znacznie ,znacznie zawyżone zapotrzebowanie. Myślę że zaczynając od 2600 nie daje za bardzo szansy na efekt jojo ... docelowo gdzies w 2800 - 2900 kcal bym bił. Dieta 5000 kcal to jakoś mi się w głowie nie mieści :D co do diety jaką podałeś .. jedno mi nie bardzo pasuje .. 300 g białka przy 90 kg wagi .. docelowo może 98 - 100 .. przecież to jest ponad 3 g/kg to totalny obłed. Człowiek wykorzystuje koło 2 więc przy 3 musiałbym na sterydach jechać a ja akurat czysto będę masował ;)

PS jeszcze jeden błąd tam widzę ... Gainer .. no comment

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

W diecie ważne jest aby wyrobić sobie dobre relacje z jedzeniem i nie czuć się ograniczonym. Nie ma nic gorszego niż jedzenie czegoś na siłę, bo tak gdzieś wyczytałeś że ma być 2g/kg , bo jak zjesz więcej białka niż węgli to nie urosniesz, bo nerki będą obciążone, bo białko nie zostanie wykorzystane itp itd. Nie trzymaj się sztywnych założeń bo nie wpływa to dobrze na twoją " wolność "  Ważne aby kalorie zgadzały się w ciągu dnia. To decyduje o tym czy nabierzesz masy. Opracuj swoją strategię żywieniową i rozłóż makro to tak abyś czuł się dobrze, jak czujesz że brakuje Ci węgli to obetnij białko itd. Tyle ode mnie.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

No nic zobaczymy jak to będzie szło .. do stycznia się jeszcze mam czas doedukować .. na początku trzeba zrzucić ten tłuszcz chociaż poniżej 10% a co raz ciężej to idzie ale to kwestia lenistwa kulinarnego a nie fizjologii nawet. Hmm też się bedę musiał zainteresować jakimiś "ułatwiaczami" bo mi się nie chce ciągle tego samego jeść.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...