Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak czytałem, to myślałem że masz linkę na tym modlitewniku a potem już poleciał myślotok. Sam modlitewnik ze sztangą/hantlem jest ok. Ogólnie z jednej strony nie będziesz oszukiwać zarzucaniem ani pomagać sobie innymi partiami mięśni, choć z drugiej izolacja bicepsa w Twoim przypadku to pffft, ale bottom-line jest taki, że ja nie będę panu B. w paradę wchodzić i rób tak jak robisz, będzie dobrze.

 

Link to post
Share on other sites

mnie wraz z gojeniem się barku coraz bardziej klaruje się w głowie coś na wpół split w pół FBW, zrobić sobie treningi codziennie poniedziałek-sobota

 

każdy trening zaczynać od porcji brzuchów, potem pierwszego dnia skupić się na nogach oraz grzbiecie/plecach, a drugiego na łapach, barkach i trochę plecach, tylko nie wiem co z klatką, też robić codziennie, jak brzuchy?

Polecam HST :) ( 15-10-5 dla niekumatych)

JA Lece takim lekko zmodyfikowanym ABAB i z progresja rozłożoną na miesiąc na dany cykl 15-10-5 a nie na 2 tyg

Skończyłem 10tki i teraz wskakuje na 5tki

A

MArtwe Ciagi

Sciaganie linki na siedząco w oparciu do brzucha ( nie umiem tego nazwać )

Pompki na poręczach na klatke ( to ćwiczenei zastąpie na 5tkach skosem ujemnym na sztandze bo szuja boli od tej kupy żelastwa)

Wykroki ze sztangielkami

Suwnica na nogi

Wyciskanie żołnierskie z przodu

Wznosy sztangi wzdłuż tułowia

Biceps na maszynie na przemian z Tricepsem na ławeczce płaskiej na wąsko

Łydki na łydkownicy na przemian z Facepulami i Brzuchem Allahy  ( bez przerwy)

 

B

Przysiady ATG

Klatka płaska

Wiosło

Klatka Skos

Ściąganie linki do klatki

Zółnierskie  z tyłu

Wznosy sztangi na szeroko

Biceps na w oparciu na skosnej ławeczce hantlami na przemian z francuskim wyciskaniem na leżąco

Łydki z Facebpulami i Allahami

 

Skończyłem na takich ciężarach 10tki:

MArtwe ciągi 155 x 10

Wiosło 95x10

Klatka płaska 100x10

Klatka skos 87,5x10

Pompki na poręczach na klatke 40x10

Przysiad 105x10

wykroki 55x10

Francuz 10x55kg

Zółnierskie zarówno z przodu jak i z tyłu taki sam ciężar ( bez żadnego wybijania z nóg) 65x10

 

Nogi odstają najbardziej od wszystkiego ale nei umiem sobie z tym poradzić :P Chyba takie geny.

JAk tam u was z formą ?

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

robiłem HST w zeszłym roku, dwa cykle, jeden wczesną wiosną (tu było trochę słabo), drugi latem (moc i potęga, siła skoczyła pięknie) plus 2 tygodnie regeneracji po każdym

z tym, że pełne FBW trzy razy w tygodniu, czas treningu dochodził do dwóch i pół godziny jak miałem tzw dobry dzień i udawało się wcisnąć jeszcze seryjkę-dwie na dobicie, a jak nie to dwie z groszami

Link to post
Share on other sites

Witam witam i o trening pytam.

 

Aktualnie robię następujące treningi w domowych warunkach

 

Nogi z plecami

lub

http://pollystreaming.com/item/videos/189/O47WO9ODXY47/P90X-DISC-5-Legs-And-Back

Klata

Plecy i bicek

http://pollystreaming.com/item/videos/189/8HHH74XKB4XN/P90X-DISC-10-Back-Biceps

Barki

Absy

http://pollystreaming.com/item/videos/189/BX7S7O3KUAXY/P90X-DISC-12-Ab-Ripper

lub

http://photos-g.ak.instagram.com/hphotos-ak-ash/928422_1411969735740646_1725885351_n.jpg

Pomimo tego że odradzano mi powyższą kombinację ćwiczeń na absy.

 

 

Byłbym wdzięczny gdybyście ocenili jakość tych ćwiczeń i doradzili czy lepiej samemu coś ułożyć / zamienić czy zostawić jak jest. ;)

Link to post
Share on other sites

jak patrzę na te jego podskoki to widzę tylko postępujący uraz stawów kolanowych

 

podciąganie się ok, jedno z najlepszych (jeśli nie najlepsze) z ćwiczeń na plecy ale te zabawy z ręcznikiem się robi ze sztangą w zasadzie nazywa się to Wiosłowanie Pendley'a, można robić klasycznie nachwytem lub podchwytem, ja preferuję ten drugi, reszta naciągania fajne, ale po właściwym treningu pleców

 

ćwiczenia na klatkę ok, ale w tym wykonaniu przede wszystkim ćwiczą przedni akton mięśnia naramiennego, nie ma w tym nic złego, ale by obciążyć głównie klatkę nieco inaczej układa się ramiona (czego nie da się za bardzo osiągnąć w połowie tych jego pompek) i IMO nic nie zastąpi wyciskania hantli na ławce skosem i sztangi na płask

 

z ćwiczeń na barki to chyba nikt mu nie pokazał jak je robić prawidłowo

 

tak to w każdym razie widzę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może i leją ale fakt jest taki że nigdy nie osiągną rozmiarów jakie ma Mike :D

 

 

Czy mogę liczyć na pomoc w ułożeniu kilku ćwiczeń na daną partię mięśniową skoro uważacie że mogę się uszkodzić lub nie osiągnąć zamierzonych efektów?

Link to post
Share on other sites

Jak będą bić tyle somy co ten kitajec to osiągną

Edit: dziś o 22 zamknęliśmy siłownię. I zrobiłem trening z kolegą. 4 lata w jednostkach, combat grom i cross.

Efekt: ukruszony ząb, napieprza kręgosłup, buty mokre aż zafarbowały i rozpruta piłka lekarska:)

Sport to zdrowie:):):)

 

Jutro robimy mój trening, muszę się zrewanżować;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@okar: nogi i plecy na tym samym treningu to nie najlepszy pomysł, tzn. jeżeli robisz przysiady ze sztangą (a nie widzę dobrego treningu nóg bez przysiadów...), ponieważ przysiadając ze sztangą, angażujesz jednocześnie mięśnie pleców. Poza tym nogi i najszerszy grzbietu to 2 największe partie i zrobienie obydwu w jeden dzień oznacza, że trening będzie bardzo długi i wyczerpujący, co nie sprzyja budowaniu masy. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej łączyć dużą partię z mniejszą. A jeśli robisz ciężkie treningi nóg, to najlepiej robić je w osobny dzień (plus oczywiście brzuch i jakieś detale np. przedramię).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Serek ziarnisty + łyżeczka masła orzechowego

2. owsianka na wodze bez dodatków

3. 200g piersi z kurczaka 

4. Banan + łyżeczka masła + migdały + rodzynki 

5. Optimum Nutrition  Gold Standard

 

Nie pije juz kawy, nie pale. Pije za to ogromne ilości wody (parę litrów dziennie)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jutro mijają dwa tygodnie obwodowego.

Na początku było 88.1kg, a teraz jest 86.9kg.

Lecimy dalej, a pozostało tylko 6 tygodni.

 

 

@Dodo ja po tym to ciągle głodny bym był :/

 

Edytowane przez darkatraz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dodo afaik nie ćwiczy, także da się tak, ale szacun za systematyczność, ja się nigdy nie umiem z żarciem wystarczająco zdyscyplinować, na masie jeszcze było ok, choć zdarzały się dni, w które jadłem za mało, ale teraz jak chwilę temu chciałem się poredukować to w drugą stronę, na razie od 3 tygodni mam dietę niskopurynową, wytrzymałem 3 dni na wersji restrykcyjnej i dążę do tego, ale nie ma dnia bez zjedzenia czegoś z indeksu "można, ale nie powinieneś", szczęśliwie nie licząc kawy nie pozwalam sobie na indeks zakazany

Link to post
Share on other sites

Pierwsze tygodnie są ciężkie, później nie potrzebuje zegarka. Jestem głodny tylko w danych godzinach i nie wiele trzeba aby głód zaspokoić. Jest różnica miedzy najedzeniem się a zaspokojeniem głodu. 

Link to post
Share on other sites

Martwy, przysiady, "dzień-dobry", jeszcze kilka by się znalazło ale te najlepsze. Jak zaczynasz z ciągami, to najpierw upewnij się, że dobrze nauczyłeś się techniki, dopiero potem zwiększaj ciężar. (50% mc brzmi okej, jeśli przekłada się to na 30-40kg)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale niech przez miesiąc te plecy rozrusza i przyzwyczai do wysiłku, technikę może trenować na samej sztandze bez obciążenia. Ona ma 16lat i chodzi na siłownię 3 miesiące .. Trochę cierpliwości i pokory.

Link to post
Share on other sites

Zwyczajnie uznałem, że jeśli już wie co to martwy ciąg i trening dolnych pleców, to jakieś podłoże już ma i może zacząć naukę ćwiczeń dla dużych chłopców.

No ale zgadzam się, cierpliwość i pokora. Najważniejsze to żeby sobie nie zaszkodzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...