Skocz do zawartości

Zestaw pod Windows XP - jaki?


Recommended Posts

3 godziny temu, segunin napisał:

Jaką konfigurację (mocną) byście polecili pod windows XP.
Chciałbym mieć mocnego kompa aby każda gra z tamtego okresu chodziła na maksa tu np Crysis. Karta nvidi i intel.

Intel C2D, C2Q? Q9650?
DDR3 16GB

XP-ek obsługiwał max 3gb ram 32bit/64 już więcej ale to niedopracowana wersja.

Za xp to ATI Radeon x1950 xtx lub GeForce 7900gtx, 2GB ram i C2D  Później zunifikowane shadery i 8800gt hit cena/wydajność i C2Q 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, segunin napisał:

Czyli lepiej brać np 2x 2GB ramu bo więcej nie potrzeba dla X64?

Windows XP 64-bitowy nie nadaje sie realistycznie do niczego, bo ma bardzo małe wsparcie programów i sterowników też niejednokrotnie.

Co do podzespołów to możesz pobawić się w builda z wykorzystaniem C2Q (np. łatwo dostępny Q9550), do tego 4GB RAMu (bowiem Wxp więcej niż 3,25 nie użyje) no i jakąś fajną grafikę, np. GTX 285.

Gdybyś chciał zaś iść w coś starszego, no to Q6600/Q6700 i dla nich 8800GTX lub 9800GTX przykładowo.

Tutaj jest sporo możliwości w momencie gdy nie masz dokładnie sprecyzowanego roku na jakim twój build ma się opierać.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, segunin napisał:

Co lepsze do gier: Q9650 czy Q9550?
GTX285 jakiś konkretny egzemplarz czy obojetnie co wpadnie?
Najważniejsze jaka płyta pod to?|
Zasilacz współczesny moze być?

Naturalnie Q9650, ale biorąc pod uwagę cenę i fakt, że z Q9550 można zrobić Q9650 zmieniając taktowanie szyny FSB, toteż ten procesor wymieniłem.
GTX 285 model - z reguły nie ma to znaczenia, no chyba, że miałbyś Classified Edition od EVGI. W innym przypadku jednak, według własnego uznania - albo blower albo jakaś niereferencyjna konstrukcja (zazwyczaj mają niższe temperatury, jednak mi znacznie bardziej do gustu przypadają blowery :D ). Bywały też wersje 2GB, więc jakbyś znalazł, to byłby dobry egzemplarz do takiego kompa.
Płyta: ponownie - zależy - ale skoro wymieniam podzespoły z wyższej półki, to taka Maximus Formula od Asusa powinna spełnić twoje wymagania.
Zasilacz współczesny może być, byleby podołał. 500-550W wystarczy w zupełności jeśli nie będzież mocno kręcił procka ;) 

Link to post
Share on other sites

Procek: q9650 lub q9550

RaM: 2X2GB

GPU: GTX285

Mobo: Asus Maximus Formula 

Tu gościu ma tą płytę: link ale coś tanio bo na allegro chcą od 900zł
Zasilacz: XPG PYLON 550W 80+ BRONZE?
Jakieś nie za duże ale ciche i wydajne chłodzenie?


Nie będę wkładał dysku SSD albo zwykły albo moze coś innego? Karty?

 

Link to post
Share on other sites

Chcesz mieć relikt muzealny czy po prostu sprzęt do gier ? idąc w kolekcjonerskie już części wydasz kilka razy więcej . Na wydajności nic nie zyskasz .

 

Ten trochę mocny , sterowniki pod xp dostępne - https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-haf-x-ga-x58a-ud3r-24-gb-ram-gtx-295-i7-950-3-06-ghz-CID99-IDxNC2p.html

 

Są jakieś przeciwskazania ?

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, segunin napisał:

na allegro chcą od 900zł

 

Niemożliwe. Ta płyta nie jest warta więcej niż 150zł, więc wysłana przez Ciebie oferta jest jak najbardziej git i na Twoim miejscu bym ją brał.
Zasilacz wizualnie wydaje się git, więc jeśli ludzie nie mieli przypadków wskazujących na zaliczenie go do czarnej listy, to będzie ok.

Chłodzenie.. tutaj można wybierać i przebierać. Jeśli by ktoś wystawił to możesz kupić jakiegoś fajnego Zalmana CNPS9300, 9500 lub 9700. Ewentualnie jakieś chłodzenie typu tower, które da się zamocować pod 775.

Teraz, jakub1t napisał:

Ciężko by mi było powiedzieć, że kupno tego sprzętu w podanej cenie się opłaca. Ten PC wisi u gościa z rok już conajmniej.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, jakub1t napisał:

Chcesz mieć relikt muzealny czy po prostu sprzęt do gier ? idąc w kolekcjonerskie już części wydasz kilka razy więcej . Na wydajności nic nie zyskasz .

Chcę mieć relikt muzealny który odpali gry z danego okresu, w sumie to 2 bo pod 98 też składam. 
Do grania mam mocnego pcta

Link to post
Share on other sites

 

Procek: q9650 lub q9550

Ram: 2X2GB

Mobo: Asus Maximus Formula - jestem w trakcie rozmowy z gościem

GTX285 jest jeden na allegro: https://allegro.pl/oferta/geforce-gtx285-1gb-ddr3-512bit-12737244357
Zasilacz współczesny, ogarnie ten sprzęt: https://www.x-kom.pl/p/598102-zasilacz-do-komputera-xpg-pylon-550w-80-plus-bronze.html ,nie ma go na czarnej liście.

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.10.2022 o 20:19, Marcin2k5 napisał:

Dużo sobie ceną za tą 285.. podskoczyły nieźle
Nie szkoda Ci tyle kasy na nowy zasilacz? Szukałbym na twoim miejscu używek po allegro, jakieś Vero 500W na przykład

Na zasilacz nigdy nie szkoda kasy :)

VL-500 V2, L1, L2 czy L3?
Pytanie też czy 500 wystarczy pod GTX 285 bo sama karta potrafi 300 watów pobierać.

Edytowane przez segunin
Link to post
Share on other sites
W dniu 21.10.2022 o 18:59, segunin napisał:

VL-500 V2, L1, L2 czy L3?
Pytanie też czy 500 wystarczy pod GTX 285 bo sama karta potrafi 300 watów pobierać.

Ja u siebie mam L2 bodajże, i spełnia swoje zadanie.

Gdzie wyczytałeś, że 285 pobiera 300W :P ? Ta karta powinna zamknąć się w zakresie 200W +/- 10% jeśli chodzi o jej pobór prądu. Na spokojnie 500W Ci starczy (wszak jak wyżej wspomniałem u mnie działa na luzie a mam bardzo podobną konfigurację co zasugerowałem).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...