Skocz do zawartości

Pytanie o saturator (sodastream)


Recommended Posts

Mam soda stream terra - ta na butle różowe, na szybkozłączki, nie wkręcane, do tego wg opisu butle można myć w zmywarce - myjemy nic się nie dzieje z plastikiem.

Z wcześniejszej wersji producent niby nie dopuszczał do mycia, ale to wg. opisu - inne butelki dawali.

 

Gazujemy kranówkę "Trzaskowiankę" przefiltrowaną. Naboje uzupełniamy lokalnie za 17 zł.

 

Czy się kalkuluje czy nie, bardzo na to nie patrzyliśmy, wcześniej się kupowało polarisa z biedry lekko gazowanego :D

Targanie zgrzewek a potem bujanie się z butlami przy segregacji, gdzie nierzadko szła zgrzewa+ na tydzień.

 

W naszym przypadku nabój starcza na 3 miesiące.

 

Syropów nie testowaliśmy, w zasadzie za każdym razem jest "musimy w końcu kupić" :D i nadal nie kupiliśmy.

Na butli jest znacznik do ilu pompować wodę i ile sokiem uzupełnić. Może w końcu kupimy haha.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 14.10.2022 o 20:24, polop0123 napisał:

Witam, ma ktoś z was coś takiego?, używa ktoś z was do nich tych płynów takich o smaku pepsi,mirinda itd? ktoś wie czy takie płyny też mają kofeine jak normalna pepsi i cola?

Maja kofeina sa tez energoe smakuje dobrze, kupywalem tez brandy cola soda strema i jablkowy napoj i dobre bylo. 

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei próbowałem Pepsi z syropu i jest po prostu niedobra, coś z nią jest nie tak dla moich kubków smakowych. Ginger Ale też paskudne. Natomiast syrop Lemon Lime na przykład jest genialny w zasadzie w dowolnych proporcjach jak go nie zmieszam, chociaż z reguły celuje w tylko lekki posmak cytryny/limonki w wodzie. Tak czy siak myślę zę najzdrowiej to po prostu gazowana kraniczanka + parę kropel cytryny ;)

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Cepheus119 napisał:

coś z nią jest nie tak dla moich kubków smakowych.

Ja się zastanawiam na ile to może być wina wody którą używamy jako rozcieńczalnik, jednak smak samej wody, jak i mineralizacja ma wpływ na całokształt smaku napoju. 

 

Nie próbowałem tych syropów, bo się nie opłaca - piję tylko zero biedronkową. 

 

Z resztą wówczas trzebaby częściej butelki myć, a jak przefiltrowaną zasoduję, to stoi po prostu nierzadko otwarta, bo i tak szybko jest wypijana (rozwadniam nią też colę zero z biedry :rotfl:

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...