Skocz do zawartości

Komputer za 10~k głównie pod gierki


Recommended Posts

Witam drodzy forumowicze.

 

Naszło mnie na wymianę sprzętu z podpisu, jednak od momentu jego zakupu - zupełnie nie siedziałem w sferze podzespołowej, więc mam niewielkie pojęcie na temat obecnych trendów, premier i tak dalej.

 

Chciałbym Peceta pod gierki, wszelakiej maści, obecnie użytkuję 31 calowy monitor 2k 144hz, chciałbym zamykać klatkaż grając np w nowego CoD-a i temu podobne.

 

Jestem otwarty na wszelkie sugestie, jednak wydaje mi się, że moim jedynym "warunkiem" byłby procek Ryzen - ze względu na to, iż nie potrafię bawić się w kręcenie podzespołów, a jedyne co zrobiłem do tej pory, to undervolting karty graficznej, także jestem zielony i nie pchałbym się w to.

 

Budżet? W zależności od zestawu, jak fajny okaże się za 8k = chętnie, jak jednak okaże się, że jakaś rakieta będzie w kosztach 11k - też raczej dołożę, budżet jest dość płynny, kwestia użyteczności i uzyskania jak najlepszego value - cena = wydajność. 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hej, bumpuję temat, ponieważ coraz bardziej i śmielej nastawiam się na wymianę sprzętu.

 

Zmieniłem trochę zdanie, uważam, że można by było i pobawić się z intelem, lecz czy uważacie, że obecnie to dobry czas na zakup sprzętu?
Budżet to 10K powiedzmy, od zera , kompa z podpisu zgonię myślę za 4000 (może), to trochę się wróci. 

 

Jedynie to, że jestem zielony na temat kręcenia...

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, pitrek46 napisał:

Hej, bumpuję temat, ponieważ coraz bardziej i śmielej nastawiam się na wymianę sprzętu.

 

Zmieniłem trochę zdanie, uważam, że można by było i pobawić się z intelem, lecz czy uważacie, że obecnie to dobry czas na zakup sprzętu?
Budżet to 10K powiedzmy, od zera , kompa z podpisu zgonię myślę za 4000 (może), to trochę się wróci. 

 

Jedynie to, że jestem zielony na temat kręcenia...

Za 14 nie zmieszczę się z rtx 4090 ale za 15 tys już tak: https://zapodaj.net/fdc756bf23cce.png.html plus rtx 4090, 9500-10000zl, trzeba czekać aż się jakiś pojawi i kupić.

Link to post
Share on other sites

Wygląda spoko, a jakby spróbować z 3090TI ? widziałem po 6500 zł wersję od Gigabyte na x-komie.

 

Dodatkowo czy nie opyla się pchać obecnie w ramy na DDR5?, chłodzenie jakieś pokroju AiO?

 

10K liczyłem po zwrocie z 3000-4000 z obecnego sprzetu, nie sądzę, że wyciągnę nawet to 4k...

 

Jednak pewnie z i7 13700K + 3090Ti się nie zmieszczę nie ma opcji...

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, pitrek46 napisał:

Wygląda spoko, a jakby spróbować z 3090TI ? widziałem po 6500 zł wersję od Gigabyte na x-komie.

 

Dodatkowo czy nie opyla się pchać obecnie w ramy na DDR5?, chłodzenie jakieś pokroju AiO?

 

10K liczyłem po zwrocie z 3000-4000 z obecnego sprzetu, nie sądzę, że wyciągnę nawet to 4k...

 

Jednak pewnie z i7 13700K + 3090Ti się nie zmieszczę nie ma opcji...

6500zł za 3090ti średnia cena, za 6 tys outlet ze zwrotu widziałem, to już lepiej, ale jak 3090ti to można poczekać na premierę 13 grudnia rx 7900 xtx. Te ramki ddr4 są na samsung b-die zejdzie z timingami dużo lepiej, wydajność będzie podobna jak dobre kostki ddr5. AIO możesz, ja chciałem zmieścić się w budżecie, fortis 5 tez na luzie da sobie radę z tym i5, oczywiście po oc tez jak nie będziesz szalał z nie wiadomo jakim napięciem. Do samych gier nie ma sensu i7 :)

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites

Pewnie zejdzie mi chwilę, żeby zaznajomić się ze sprzętem nowinkami itp. Poprzednie rozeznanie robiłem 4 lata temu..., zupełnie nie wiem co z czym gra co lepsze co gorsze :D czeka mnie solidny research. 

 

Może rzeczywiście trzeba poczekać do 4080, czy tych radeonów, ale to będzie pewnie po pierwsze średnio dostępne a po drugie pierońsko drogie... 

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, pitrek46 napisał:

Wygląda spoko, a jakby spróbować z 3090TI ? widziałem po 6500 zł wersję od Gigabyte na x-komie.

Ten Gigabyte jest ciągle na promocji, kosztuje 5999 po dodaniu kodu rabatowego. 

10 minut temu, pitrek46 napisał:

Może rzeczywiście trzeba poczekać do 4080, czy tych radeonów, ale to będzie pewnie po pierwsze średnio dostępne a po drugie pierońsko drogie... 

4080 16GB na dzień dobry zabierze 7500 zł z budżetu. 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, pitrek46 napisał:

Czyli jest do dxpy?

Wbrew przeciwnie, cewki nie piszczą, a na cichym biosie trzyma ok. 1500 obrotów na wentylatorach. Poniżej opinia zadowolonego użytkownika, który wcześniej odradzał Gigabyta na każdym kroku

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. Z dusza na ramieniu czekałem na tą kartę, ciekawy czy mnie "zaskoczy", tak jak poprzednie karty tej firmy które miałem. A tu bardzo dopracowana  konstrukcja, chłodna i cicha. Jedynie miłośnik ledów nie będzie zadowolony bo żadnego podświetlenia nie ma. Oprócz tego co wypisywałem w temacie zalinkowanym przez @Artok mogę dodać że nieźle się kręci. Po daniu PL na maksa można do rdzenia dodać +130MHz co daje w boost podczas gry zegar rzędu 2200MHz co jak na Ampera jest rewelką. 

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

No jak włożysz ją do obecnego zestawu to CPU bottleneck będzie potężny. No i pewnie PSU tez do wymiany... 650W to za mało dla tej karty. Sama potrafi konsumować bez OC 480W. Zasilacz musi mieć 3 x 6+2pin i podłączasz to do dołączonej w zestawie przejściówki. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze - na twoim miejscu zrobiłbym tak:

1)Kupił tą kartę jeżeli jesteś przekonany + R7 5800X3D +  ewentualnie lepsze pamięci pod Ryzenka i posadził na obecnej płycie głównej + zasilacz

2)na spokojnie sprzedał obecny procesor, zasilacz, GPU i ewentualnie pamięci. 

 

I dychy zaplanowanej raczej nie przekroczysz. Nie wiem jak obudowa - ta karta ma 33cm obmierz czy wejdzie bez problemów. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, joker5513 napisał:

I dychy zaplanowanej raczej nie przekroczysz. Nie wiem jak obudowa - ta karta ma 33cm obmierz czy wejdzie bez problemów. 

To jest bardzo niegłupi pomysł, szybki RAM 3800 CL15 + Ryzen 7 5800X3D + Radeon 7900 XTX i mamy bardzo wydajny sprzęt. Do tego zasilacz 850W Gold. 

 

Obudowa jak najbardziej się nada, to model zaprojektowany z głową, 42 cm dla karty graficznej. 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej, zacznij sobie od aktualizacji biosu i wymiany na 5800X3D ostatnio był na promocjach za ok 1800 zł plus gierka uncharted.

Jak dalej będzie Ci mało mocy to poczekaj jeszcze chwilę na 4080 i nowe radeony i zobaczysz. 2700X faktycznie dziś i nawet kiedyś w grach nie brylował.

Link to post
Share on other sites

na ten moment, kupiony sam procesor, dzisiaj powinien przyjść, zobaczę, czy bez wymiany ramów wzrosty będą duże :) 

 

jeśli spoko - to będzie baza pod przyszłą "platformę"

 

Chyba się jednak przekonałem.

 

Ktoś coś? do Ryzena 5800X3D (Chłodzenie zostaje DRP4) i prawdopodobnie tego RTX 3090Ti potrzebuję

 

1. Płyty

2. Dobrego ramu

3. Zasilacza

4. Dysku M2 1-2TB

5. Jeśli obudowa jest ok i wszystko się pomieści w sensie nowa płyta itp - to zostanie, jeśli nie to ewentualnie też budę.

 

Z góry dzięki za pomoc :) Fajnie jakby ramy z buta wskoczyły na nowej płycie na docelowe 4000mhz czy coś w XMP, nie lubię bawić się w ręczne ustawianie tego wszystkiego

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, pitrek46 napisał:

Płyty

2. Dobrego ramu

Płyta główna bez problemu może zostać, obudowa również, zaś o pamięciach to już wczoraj rozmawialiśmy. Kontroler pamięci w Ryzenach 5000 kończy się na 3800 Mhz, czasem najlepsze sztuki robią 4000 Mhz. 

Link to post
Share on other sites

A ma to jakieś znaczenie czy wrzucę 4x8 Gb czy 2x 16? Która wersja będzie lepsza? Ramy jakieś wybiorę, prawdopodobnie te Patrioty.

 

Kwestia czy zasilacz brać 1000W, czy 850W i nie przepłacać? za takiego Seasonica Focus Gold ? A płytę i tak bym wymienił, bo mam na to fundusze, tylko nie wiem którą wybrać : )

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, pitrek46 napisał:

A ma to jakieś znaczenie czy wrzucę 4x8 Gb czy 2x 16? Która wersja będzie lepsza? Ramy jakieś wybiorę, prawdopodobnie te Patrioty.

 

Kwestia czy zasilacz brać 1000W, czy 850W i nie przepłacać? za takiego Seasonica Focus Gold ? A płytę i tak bym wymienił, bo mam na to fundusze, tylko nie wiem którą wybrać : )

Bez różnicy jeśli chodzi o ram. Zasilacz do jakiej karty bo już się pogubiłem.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...