Skocz do zawartości

[Kolekcja] Moje złomki.


Recommended Posts

2 godziny temu, pancerny24 napisał:

Problem jest tego typu że obecnie za 40 zeta nie idzie jej dostać niestety.

 

9 minut temu, Marcin2k5 napisał:

Większośc co ostatnio widziałem to 150zł+

 

Pytanie, czy ktoś za to zapłaci 150zł. Bo za tyle wystawić to każdy może.

@pancerny24 Już chyba 4 sztuki tej karty dałem na złom. Obiecuję, że jak dorwę sprawną, to ci ją oddam %-). A za równowartość rebalingu kostek pamięci to sobie kupisz prawilne i sprawne 9800pro...

 

I koniec off-topu żeby koledze Oddo nie robić syfu w jego temacie, jak coś to piszmy na ogólnym : )

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Marcin2k5 napisał:

 

No niestety to twierdzenie nie za bardzo przekłada się na rzeczywistość. Większośc co ostatnio widziałem to 150zł+

 

@Odoo22 Ładnie się przentują te karty, szkoda też, że druga nie ma stockowego chłodzenia bo te 1-slotówki są super. Teraz jakąś płytę na 939 ogarnąć pod to, i tylko grzać :D

 

To jednoslotowe stockowe chłodzenie jest spoko ale jednak karta temperaturowo dostaje po tyłku :D 

Jeżeli miałbym z nich postawić jakiegoś retrobuilda to raczej założyłbym tego Arctica żeby złomek nagle nie padł, bo szkoda by było.

 

Co do 939 to czytasz mi chyba w myślach, bo od miesiąca poluję na Asus A8N-SLI Premium - jest jeden lekko uszkodzony na allegro ale nie dogadałem się co do ceny.

No chyba że szukać czegoś innego? 

Link to post
Share on other sites

Akurat w epoce s939 to ASUS miał "taką se" opinię.

Ja np. raczej poluję na Epoxy (mam już bodajże EP-9NPA3 Ultra) lub DFI (czekam na wysyłkę LANPARTY-NF4). 

Niezłe były również ABIT-y z serii AN8, ale cena obecnie leci w kosmos względem możliwości.

 

@pancerny24

A co do polowania na R9800 - ja bym się uzbroił w cierpliwość. Moim zdaniem te karty potanieją, ale trzeba na to jeszcze poczekać.

I trzymałbym się z daleka od kart Mediona - padały jak muchy...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, luk1999 napisał:

Akurat w epoce s939 to ASUS miał "taką se" opinię.

Ja np. raczej poluję na Epoxy (mam już bodajże EP-9NPA3 Ultra) lub DFI (czekam na wysyłkę LANPARTY-NF4). 

Niezłe były również ABIT-y z serii AN8, ale cena obecnie leci w kosmos względem możliwości.

 

@pancerny24

A co do polowania na R9800 - ja bym się uzbroił w cierpliwość. Moim zdaniem te karty potanieją, ale trzeba na to jeszcze poczekać.

I trzymałbym się z daleka od kart Mediona - padały jak muchy...

 

Był jakiś czas temu na aukcji fajny Asus na s939 ale z chipem od AMD ideolo pod CF model MVP coś tam. Tego polecam, kiedyś kompa na nim składałem kuzynowi. Bardzo dobrze wspominam.

 

Co do modeli ze SLI nie wiem, mam ze 2 ale nie wiem :P

 

Wiele razy mu pisałem, że Medion to OEM na rynek Niemiecki bodaj i to szajs najwyżej jakości ale co zrobić, nie dociera.

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

Sytuacja jest dynamiczna... Asus prawie miesiąc poleżał na aukcji i sprzedający przed chwilą jednak zaakceptował moją ofertę :) 

 

Co do innych 939 to bardzo pasowała by mi DFI i do tego jakieś 2 karty od HIS z chłodzeniem reagującym na UV :D 

W obudowie z oknem i katodami UV była by fajna lampka nocna. 

 

MSI produkowało te karty dla Mediona i jest dokładnie tak jak piszecie, padały jak muchy jako nowe, padają i obecnie, szkoda w nie inwestować. 

 

9800XT_fhq.jpg

Edytowane przez Odoo22
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Odoo22 napisał:

Co do 939 to czytasz mi chyba w myślach, bo od miesiąca poluję na Asus A8N-SLI Premium - jest jeden lekko uszkodzony na allegro ale nie dogadałem się co do ceny.

Kilka ich było na przestrzeni ostatnich miesięcy. Sam jakiś czas temu szukałem A8N32 (do budowy dosyć podobnego zestawu co Twój), ale później zrezygnowałem ze względu na rzadkość co pociąga za sobą ceny i dostępność. SLI Premium wydaje się spoko, choć luk1999 wskazał, że mogły być średnie. Trzeba by poczytać jak to z nimi faktycznie było. DFI reagująca na UV byłaby też super wyborem, ale wiadomo jak z ich dostępnością jest (no chyba, że taką masz :P )

Link to post
Share on other sites

Na razie zadowolę się Asusem i cierpliwie poczekam, może ktoś na nieświadomce DFI będzie sprzedawał :)

Muszę się jeszcze zorientować jaki tam fajny procesor wrzucić, bo to moja pierwsza w życiu płyta na 939.

No i trzeba znaleźć trochę czasu bo czeka mnie kilka napraw na płycie, poprzedni właściciel wspominał o kilku małych problemach.

Edytowane przez Odoo22
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, buszi napisał:

 

Był jakiś czas temu na aukcji fajny Asus na s939 ale z chipem od AMD ideolo pod CF model MVP coś tam. Tego polecam, kiedyś kompa na nim składałem kuzynowi. Bardzo dobrze wspominam.

 

Co do modeli ze SLI nie wiem, mam ze 2 ale nie wiem :P

Pewnie piszesz o A8R-MVP na RS480... Powinien być spoko (lepsze oc HTT, chłodniejszy chipset w porównaniu do NF4), z drugiej strony wydajność SATA będzie gorsza (dopiero w SB7xx to poprawili). Chociaż pewnie na dyskach z epoki nie było to specjalnie odczuwalne.

 

19 godzin temu, Marcin2k5 napisał:

Kilka ich było na przestrzeni ostatnich miesięcy. Sam jakiś czas temu szukałem A8N32 (do budowy dosyć podobnego zestawu co Twój), ale później zrezygnowałem ze względu na rzadkość co pociąga za sobą ceny i dostępność. SLI Premium wydaje się spoko, choć luk1999 wskazał, że mogły być średnie. Trzeba by poczytać jak to z nimi faktycznie było. 

Powinienem od razu zaznaczyć, że pisałem ogólnie o płytach ASUS-a na NF4. Może nie tak, że były jakoś strasznie złe, ale po prostu były przeciętne pod względem oc czy też rozwiązań. Zresztą podobnie było z NF2 (zasilanie proca z 5V, c'mon!) czy NF3 (kłopoty z dobiciem z HTT do 300, dość ograniczone BIOS-y). ASUS w tych czasach bardziej skupiał się na płytach pod Intela i one były naprawdę porządne (oczywiście pomijając budżetowe wykwity w rodzaju P4P800-X). Te topowe modele miały lepsze chłodzenie i pewnie postarano się trochę bardziej przy BIOS-ach itp., ale to raczej nie był level oc topowych DFI, ABIT-ów (NF4) czy nawet EPOX-ów.

Zresztą jak dla mnie to ASUS robił przeciętne płyty pod AMD, aż do czasu wydania modeli na AMD 8xx pod AM3. Dopiero tą serią ASUS pokazał, że naprawdę "umie w AMD" - świetne (jak na możliwości AM3) możliwości oc RAM, bardzo dobre układy zasilające itp.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, luk1999 napisał:

Powinienem od razu zaznaczyć, że pisałem ogólnie o płytach ASUS-a na NF4. Może nie tak, że były jakoś strasznie złe, ale po prostu były przeciętne pod względem oc czy też rozwiązań. [...] (oczywiście pomijając budżetowe wykwity w rodzaju P4P800-X). [...]

Poczytałem trochę, Asusowe płyty na NF4 ludzie chwalili, ale mimo wszystko tak jak wspomniałeś - ustępowały takim markom jak chociażby DFI.
Co do budżetowych Asusów na 775.. tragedżia, może innym działao, ale moje doświadczenia z tanimi płytami były straszne.

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.01.2023 o 17:03, Marcin2k5 napisał:

Poczytałem trochę, Asusowe płyty na NF4 ludzie chwalili, ale mimo wszystko tak jak wspomniałeś - ustępowały takim markom jak chociażby DFI.
Co do budżetowych Asusów na 775.. tragedżia, może innym działao, ale moje doświadczenia z tanimi płytami były straszne.

Aż mi się sławetny Asus P5QL-EM bodajże który spłonął w ogniu piekielnym twojego wykonania należało się tej płycie za jej ekhem wykonanie.

Link to post
Share on other sites

Dotarł wspomniany Asus A8N-SLI Premium, jak na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą płytą.

 

20230201_22270616dav.jpg

 

Do płyty dostałem 2x Crucial BallistiX 512MB 2,2,2,8 400MHz

 

20230201_2228224ee5j.jpg

 

Podobno jedna sypie błędami, ale muszę to jeszcze zweryfikować - system postawiłem bezproblemowo, zobaczę co wyjdzie w testach.

W zestawie był też Sempron 3000+ przez co zacząłem szukać Athlona 64X2. Jak się okazało nie widać ich nigdzie do kupienia...

Płyta zdążyła przyjechać, a następnego dnia na Allegro taka oto niespodzianka, 3800+ niesprawdzany za 15zł.

 

img_20230201_1641075wdyk.jpg

 

Okazało się że procesor działa. Może kiedyś wpadnie coś lepszego, ale i tak najważniejsze że są 2 rdzenie.

 

Do kolekcji przechodzi też karta z jednego z moich głównych PC - Asus GTX 980Ti 6GB

 

img_20230131_12121326ocjt.jpg

 

Kupiłem ją kilka lat temu od kolegi, była używana głównie w weekendy (i u mnie i u niego) ma jeszcze nawet folię na chłodzeniu i nie była nigdy rozkręcana. 

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 1.02.2023 o 21:46, pancerny24 napisał:

Aż mi się sławetny Asus P5QL-EM bodajże który spłonął w ogniu piekielnym twojego wykonania [...]

Należało jej się. Demon a nie płyta.

@Odoo22: Piękny nabytek i to za super kwotę. Zrób przymiarkę kart z jakimś ciekawym chlodzenim CPU ;)

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Marcin2k5 napisał:

 

@Odoo22: Piękny nabytek i to za super kwotę. Zrób przymiarkę kart z jakimś ciekawym chlodzenim CPU ;)

 

Postaram się coś ogarnąć :)

 

Tymczasem dotarły kolejne złomki.

Kupione za zawrotną kwotę 20zł OCZ ReaperX DDR3 2x1GB DDR3 1333MHz 

W sumie kupione bo radiatory ;) 

 

20230203_131630hkikd.jpg

 

20230203_131654ledpr.jpg

 

Kolejny złomek ATI X800PRO 256MB - wymaga dopieszczenia ;) ale czego oczekiwać za 10zł :D 

 

20230203_1317286qerx.jpg

 

20230203_131749f7fhd.jpg

 

Mam już jedną taką, udało się zmodować na X800XT. Muszę sprawdzić jaki tu jest rdzeń, ale nie widzę chipu Ati Rage Theater, to pewnie się nie uda.

 

Okazuje się, że mają te same rdzenie. Może coś z tego będzie :)

 

img_20230203_1627202vad8o.jpg

 

Bios wgrany, 3DMark 05 odpalony i wygląda na to że muszę szukać dla niej chłodzenia :D bo się przegrzewa na tym małym wentylatorze. 

 

radeonx800proxt256-24hi47.gif

 

 

Mała zapowiedź składanego po nocy buildu ;) 

 

img_20230204_0031041kdlk.jpg

Edytowane przez Odoo22
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, dulu1 napisał:

aa dobra

myślałem że tylko ja jestem tak szurnięty że mi chodzi po głowie recap SB Live z nichiconami FG bo mają fajny kolor XD

 

Oj nie tylko tobie :rotfl: 

 

Co do tych żółtków to SamYoungi - nie inwestuję tu więcej niż sama płyta była warta.

Wylutowałem już 5 w sekcji zasilania i jak na razie zbyt wiele nie straciły z parametrów... zobaczymy czy recap coś poprawi ;) 

 

Co do całości to chodzi mi po głowie jeszcze takie chłodzenie:

 

1___________.jpg

 

Płyta i karty Asusa to może i chłodzenie by spasowało :D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...