Skocz do zawartości

[Kolekcja] Moje złomki.


Recommended Posts

Mam kilka zrzutów ekranu z testami, ale ciężko coś porównać bo nie dobierałem sterowników, systemy i platformy mogą być różne:

 

ATI 3870 X2 1GB 3D Mark 2006 W10 i5 3470

pfGyOdv.png

 

ATI 3870 X2 1GB CF 3D Mark 2003 W7 [email protected]

7w1bMmE.png

 

ATI 3870 X2 1GB CF 3D Mark 2005 W7 [email protected]

Hy1hq08.png

 

ATI 3870 X2 1GB CF 3D Mark 2006 W7 [email protected]

BzmHfYW.png

 

250 GTS  3D Mark 2003 W7 [email protected]

FzZI0GF.png

 

250 GTS  3D Mark 2005 W7 [email protected]

K8LWkbN.png

 

250 GTS  3D Mark 2006 W7 [email protected]

5QOW5RA.png

 

2x Radeon 4870X2 2GB

 

HwNA7zo.jpg

 

G6MFQYc.jpg

 

kvjY6p1.jpg?1

 

Radeon HD 5970 2GB, karta w trakcie naprawy działa w systemie, ale potrzebny będzie reflow, lub nawet reball jednego z układów, oraz wymiana kilku kondensatorów.  

 

1gqRc6N.jpg

 

41VgEeE.jpg

 

sQhqSfO.jpg

 

Radeon HD 6990 4GB z blokiem wodnym od EK

 

mjmLxId.jpg

 

pNlcGS5.jpg

Edytowane przez Odoo22
  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Odoo22 napisał:

Jeżeli przed wylutowaniem kręciło wentylatorami na sekundę i wszystko zdychało to świadczy to zazwyczaj o zwarciu.

Jeżeli startujesz płytę bez części mosfetów to niekoniecznie będzie działać :) Na zdobywanie części są 3 sposoby:

- zabierasz wylutowany układ do sklepu elektronicznego, jeżeli masz szczęście to będzie dostępny oryginał, jeżeli nie to zamiennik, lub nie będzie go wcale.

- kupujesz drugą uszkodzoną płytę i bawisz się w przeszczep

- szukasz na aliexpress i czekasz 2tyg lub dłużej ;) 

 

Co do 8800gt to nie mam schematu, ale wszystko zależy od tego których elementów brakuje.  Najlepiej znajdź zdjęcie w google tej samej karty żeby określić co tam było.

Może też się okazać że rdzeń lub pamięć są martwe i uzupełnienie kilku kondensatorów i rezystorów smd nic tu nie da. 

Dostałem ja od swojego nauczyciela zawodu i mowil ze jak ja chował do pudła to była sprawna wiec jest szansa ze jest sprawna kurde a mogę zapytać gdzie ty tak tanio kupujesz te grafiki bo poluje ma gtxa 295 za grosze dwuplytkowego.

Link to post
Share on other sites

Ciężko dostać teraz karty w niskich cenach. Szukaj na Allegro, OLX itp. portalach może będziesz miał szczęści i trafisz na kogoś kto nie wie co sprzedaje. 

 

Tym razem DFI LANPARTY UT X48-T2R - miałem taką płytę w 2008 roku i udało się ją odzyskać :) 

 

LLXv7zn.jpg

 

nar1hMF.jpg

 

wPwtjAl.jpg

 

QAp2J4C.jpg

 

jnsD85u.jpg

 

 

W zestawie 4x Kingston 2GB DDR2 1066MHz, Zalman czekający na montaż i Radeon 4870 X2 dla skali ;) 

I zapomniałbym - pod chłodzeniem siedzi Q9550.

Edytowane przez Odoo22
  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Złomek na dziś:

 

Gigabyte EX58-Extreme, w komplecie 24GB DDR3 1600MHz od Samsunga i Xeon [email protected]

Płytę kupiłem w 2010 roku i tak już została, mam do niej pudełko i pełne wyposażenie. 

Jest to moja ulubiona platforma, działa z win XP,7,8,10 :) 

Płyta ma dość rozbudowany układ chłodzenia, oraz wbudowany blok wodny.

 

Zalman oczywiście za słaby do tego procesora - testowałem coś ostatnio i tak został ;) 

 

NYNljkJ.jpg

 

2p6bn9C.jpg

 

Tutaj z 2x Radeon 3870x2

 

m6SVTw5.jpg

 

vHpg6dE.jpg

 

Tutaj z 2x Geforce 6800GT @ Ultra

 

qZgKQhU.jpg

 

Lubię X58 za to że działa tutaj zarówno CF jak i SLI, oraz 6 rdzeniowe Xeony :D 

Edytowane przez Odoo22
  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak, mam maskownicę :) 

 

Dzisiaj dorzucę takie oto monstrum, prawie jak X58 ale nie do końca ;) 

EVGA Classified Super Record 2 (SR-2) - w zestawie 2x Xeon X5675 oraz 96GB DDR3 ECC REG 1866MHz

 

qbBPoCX.jpg

 

Na chwilę obecną nie mam lepszych zdjęć. Płyta czeka od roku na lepsze czasy, planuję zrobić fajnego builda na tej platformie. 

Mam już zasilacz Be quiet Power Zone CM1000W, dwa bloki wodne od EK, gigantyczną chłodnicę Aquacomputer airplex radical 4/420, pompę wody i rezerwuar, oraz dużą obudowę z Medion Erazer X7711. Tylko czasu brakuje żeby odnowić obudowę i poskładać to wszystko do kupy :D 

 

Poluję na jeszcze jednego Radeona 6990 z blokiem wodnym bo idealnie pasowałyby mi dwa takie do tego buildu. 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kilka ostatnich zdobyczy:

 

Radeon 4670 512MB kupiona dla Zalmana :D Mam jeszcze 2 takie karty od Gigabyte - zawsze kupowane ze względu na coś innego hehe

 

A2VDNHt.jpg

 

Geil DDR2 2x2GB 1066MHz Black Dragon 

 

Okl5eqI.jpg

 

oFNqFOX.jpg

 

2x DDR 400MHz Kingston 512MB

 

KDh6JDQ.jpg

 

i7 860

 

bbsOk0c.jpg

 

 

Dorzucę jeszcze jednego mojego złomka.

 

Asus Maximus VI Extreme

Na pokładzie i7 4790, 32GB DDR3 1600MHz Samsunga

Jest to kolejna płyta do zabaw w multi GPU z nowszymi kartami.

 

IIGxzE2.jpg

 

Tutaj z 4x HD 4850

 

tzjNRs2.jpg

 

bDwm6SN.jpg

 

Tutaj z 4x 8800GTX 

 

iOf6Cb2.jpg

 

MHSakTB.jpg

 

Edytowane przez Odoo22
  • Lubię to 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Myślałem kiedyś właśnie o Quad SLI z tych kart w SR2, prawie kupiłem ostatnio trzecią kartę.

Niestety pojawiają się dwa problemy w postaci zasilacza, oraz ilości wydzielanego ciepła.

Po OC dwa Xeony potrafią swoje zjeść a co dopiero 4x GTX480 :D

Jakiś zasilacz 1400-1600W by się przydał, ewentualnie zostaje zabawa w drugi zasilacz, ale zniszczy

mi to estetykę w obudowie ;) 

 

Co do Quad SLI z 8800GTX to nie jestem pewien czy nie działa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RNrfBD3C29Q

 

https://www.youtube.com/watch?v=pHzEXc086hA

 

 

Osobiście nie testowałem, ale skoro 3 karty działają to i pewnie 4 też ;) 

Kiedyś muszę do czwartej karty wgrać oryginalny bios z GTXa i to sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Odoo22 napisał:

Osobiście nie testowałem, ale skoro 3 karty działają to i pewnie 4 też ;) 

Z czego widziałem i czytałem, to 4way SLI - przy założeniu, że każda karta jest pojedynczo - było dopiero natywnie wspierane przy GTX 480 (bądź nienatywnie, w przypadku GTX 285 Classified od EVGI).. No ale spróbować zawsze można

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dotarł kolejny złomek do zestawu SLI :) 

 

Geforce 7900GTX

 

nU1dOY8.jpg

 

vyDEoyb.jpg

 

I nastąpiła mała metamorfoza 

 

yejg3DM.jpg

 

Co ciekawe karta nigdy nie rozkręcana z oryginalną pastą i termopadami.

Chyba była mało używana bo ani pasta ani pady nie wyschły po tylu latach.

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielka prośba, zmień imgura na coś innego, bo mi się obrazki potrafią ładować po 5 minut :rotfl: Choć nie będę ukrywał, że może jakaś wtyczka coś blokuje ale jednak nawet na dobrym łączu czasem zamuli jak jest ich dużo do załadowania na raz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.11.2022 o 10:29, buszi napisał:

Wielka prośba, zmień imgura na coś innego, bo mi się obrazki potrafią ładować po 5 minut :rotfl: Choć nie będę ukrywał, że może jakaś wtyczka coś blokuje ale jednak nawet na dobrym łączu czasem zamuli jak jest ich dużo do załadowania na raz.

 

Sprawdziłem to na kilku przeglądarkach i faktycznie Imgur zdycha jak ma za dużo na raz do wczytania :D

Postaram się wrzucać na coś innego lub kilka różnych.

 

No chyba, że dodać w tytule tematu "64K Warning" jak za starych czasów ;) 

 

W dniu 11.11.2022 o 17:03, dulu1 napisał:

btw - czemu miały służyć te uchwyty przy kartach graficznych? Przecież nie dało się ich "wsunąć"

 

Tak jak już pisali inni, to taki uchwyt dodatkowo stabilizujący dużą kartę. Dla przykładu 3870 X2 w DeLLu

 

867tfpv4xhz61.jpg?width=640&crop=smart&a

 

Bonusowo takie oto "przydasie" 

 

20221114_191658zhf1a.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowe złomki:

 

Geforce 8800GTX OC od BFG - karta uszkodzona, ale będzie reanimowana :) 

 

20221117_163349r9iyk.jpg

 

 

Athlon 1400MHz Thunderbird

 

20221117_163437mgdhk.jpg

 

Ktoś poleci jakąś fajną płytę do niego?

 

Bonusowo Geforce 280GTX po delidzie bo zaczął się niemiłosiernie grzać z dnia na dzień.

 

gtx2802vcefh.jpg

 

gtx280157e8j.jpg

 

 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Odoo22 napisał:

Athlon 1400MHz Thunderbird

 

20221117_163437mgdhk.jpg

 

Ktoś poleci jakąś fajną płytę do niego?

 

 

Patrząc na datę produkcji (0122), to pewnie fajnie byłoby mieć mobo z KT133(A) do pary, choć dla mnie KT133(A) to ma tylko sens z ISA. :D 

 

Osobiście wolałbym jakąś markową płytę na KT266A, zwykle są już bardziej dopracowane i bezproblemowe, więc patrzyłbym głównie na stan kondensatorów. Możesz też przejrzeć ten test, choć ABIT będzie dość drogi, a fajną alternatywą jest Epox EP-8KHA+. Dość ciekawe jest MSI KT2 Combo, które posiada m.in. zasilanie P4 12V, a z tanich co jakiś czas zdarzają się Soltek SL-75DRV2 (brak obsługi proców 130 nm) i SL-75DRV4 (wcześniejsze rewizje nie działają z procami 130 nm) oraz Shuttle z powyższego testu.

 

Edytowane przez luk1999
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

O widzisz, dzięki za podesłanie testu. Abit świetny, ale pewnie ciężko będzie go znaleźć, Epox też mi się podoba. 

Ewentualnie pamiętam że miałem w 2001 roku Solteka SL75KAV z Duronem 900MHz, można by odzyskać tę płytę.

Dodatkowe zasilanie w MSI też spoko, byłby mniejszy problem z doborem zasilacza. 

Co do stanu kondensatorów jest dla mnie bez znaczenia, w razie potrzeby wymienię wszystkie :)

 

Poszukam jeszcze i coś wybiorę, dzięki za pomoc. 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...