Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam korzystam z internetu od T- Mobile bez limitu, internet domowy LTE z routerem  ZTE MF286D i mam problem z dropem pingu na chwile zwłaszcza gdzieś tam w grach online, po prostu strasznie jest to irytujące speed test pokazuje zawsze 20-40 pingu prędkość pobierania od 15 Mb/s do 60-70 (w nocy)  download jakies 20-30 Mb/s. Mieszkam w małej wsi szukałem jakiegoś internetu po kablu ale maksymalne co tu się znajduję to netia do 6mb.. W tych czasach jednak to za mało nawet filmu w dobrej jakości nie dało by się oglądać, szukam już pomocy po forach, może tu ktoś jest mi w stanie pomóc co może być przyną lub czy idzie to jakoś ogarnąć może jakaś antena zewnętrzna czy jakieś ustawienia czy cos.. W razie pytań czy tam screnów mogę podesłać co trzeba 

Link to post
Share on other sites

Może przybliżę historie mniej więcej jak to wygląda. Mieszkam na małej wsi na Pomorzu (100-120) mieszkańców. Poprzedni mój internetodawca to Netia internet na kabel pod telefon domowy do 3mb wiadomo tam nie było droou pingu, ale no nie oszukujmy się w takich czasach to juz brakowało internetu za wolny był. Jakieś 4 lata temu może 5 była oferta t mobile w dodatku nieograniczona ilość na tym te, zależy mi strasznie bo nie korzystam sam czasami mama, gdzieś tam brat też coś ściągnie korzysta, jakieś netflixy i było to do 60 mbs bodajże ten sam lte inny router był jakiś b525 s bodajże czy jakoś tak No i internet świetny był nie miałem żadnych dropów nic download wiadomo jakiś nie najlepszy ale było od 15 do 35, 40 mbs w nocy. Po dwóch latach skończyła mi się umowa niestety i Juz nie było tego możliwości tego wzięcia była po prostu większą cena, nowy router ten co aktualnie mam i szybkość do 80 mbs No i wziąłem to cena 90 zł za miesiąc. Początki koło 6 miesięcy było git gdzieś tam czasami trafił się jakiś drop, ale teraz po ponad roku korzystania to dramat takie dropy mam kilka razy na minutę.. Nie wiem czy więcej ludzi gdzieś tu w okolicy korzysta z tego samego czy co, ale strasznie denerwujące jest to zwłaszcza jeżeli że tak powiem gra się gdzieś tam delikatnie na wyższym poziomie (nie mówię zawodowo) ale no wiadomo że wyższe poziomy gdzieś tam przy grze online to liczy się każdy detal.. Jestem w stanie zrezygnować zapłacić karę i nawet zmienić ten internet czy cokolwiek żeby było lepiej z tym ale co ja mogę zrobić na małej wsi? Orange oferta jest kablowy do 6mbs.. W tych czasach 6 MB to dramat będzie, jestem wstanie coś z tym zrobić czy niestety tak już musi być? Telefon mam z Playa spróbuję po pracy, ale jak pamiętam odbiornik play około kilometra najbliższy wieża a t mobile mam koło 400m może. 

 

Sorry za błędy, ale pisze z pracy z telefonu na szybko aby to wytłumaczyć jako tako 

 

 

Link to post
Share on other sites

Doskonale rozumiem założyciela tematu też jestem graczem gierki online ,i tu nie mam dobrych informacji długo miałem vectre na kablu TV pingi na poziomie 15-20 i Dropy pingu także mnie wkurzały szczególnie w decydujących momentach gry . Niestety jedynym rozwiązaniem było zmiana dostawcy na światłowód teraz pingi 4-5 zero Dropów pingu i w kocu satysfakcja .

Co do tematu mobilnego internetu to przy grach dramat z pingami i niestety sądze że nic tu nie pomoże tak jak napisała pani moderator co ci da wzmacniacz itp jeśli warunki atmosferyczne zakłóca sygnał , więc co wzmocni wzmacniacz ? w tym momencie .

Dlatego gry online tylko na kablu .

 

Jeszcze w woli wyjaśnienia przed zmiana dostawcy próbowałem chyba wszystkiego zmiana routera zmiana kabli na żelowe pozłacane końcówki niestety efekt był mizerny a parę złotych w modernizacje poszło w diabły

Edytowane przez iro71
Link to post
Share on other sites

Najbliższy swiatolowod u mnie na wsi planowany w 2028 to szybciej osiwieje xd nieatwty uroki małych miejscowości czyli nic nie poradzę patrzałem dostawców to każdy limit i radiówka i prędkość też koło 5 MB :D dzwoniłem też po każdych operatorach jeszcze zgłoszę się do t mobile może jakiś technik jakieś ustawienia coś pomogą 

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, adix126 napisał:

Najbliższy swiatolowod u mnie na wsi planowany w 2028 to szybciej osiwieje xd nieatwty uroki małych miejscowości czyli nic nie poradzę patrzałem dostawców to każdy limit i radiówka i prędkość też koło 5 MB :D dzwoniłem też po każdych operatorach jeszcze zgłoszę się do t mobile może jakiś technik jakieś ustawienia coś pomogą 

 Powiem tak o ile technicy T-mobile zrobią to w ramach reklamacji to próbuj zawsze warto ale inwestowanie kasy raczej odradzam bo znam to z autopsji niestety .

 

odnośnie tych 6 Mb od orange na kablu ok pobieranie wysyłanie filmów spadnie ale o ile pingi były by lepsze na kablu to nie wiem czy bym w to nie poszedł dawno temu mieszkałem za miastem i też miałem 4 mb z orange a póżniej w neti chyba 6 mb ale pingi były do przyjęcia i gry były grywalne fakt że to było z 8 lat temu nie wiem jakiego łącza do gry potrzebuja obecnie nowe gry ale wtedy dało się grać w porównaniu do LTE które działało jak u ciebie swego czasu miałem router na szafie ;) najlepszy zasięg ;)

A i jeszcze jedno rozumiem że połączenie komp- router masz na kablu a nie wi-fi

Edytowane przez iro71
Link to post
Share on other sites

 

11 godzin temu, adix126 napisał:

Telefon mam z Playa spróbuję po pracy, ale jak pamiętam odbiornik play około kilometra najbliższy wieża a t mobile mam koło 400m może. 

Możesz też przełożyć kartę z routera do telefonu .

 

Kiedyś miałem net z play i po pewnym czasie  działał bardzo wolno , ping w sumie był ok w grach , ale transfer malutki . Składałem reklamację i dostawałem info , ze na razie  nie planują "rozbudowy" ale dostanę rabat 50% na abonament  na 3 miesiące . No i tak składałem reklamację do końca umowy  co 3 miesiące

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...