Skocz do zawartości

Płyta główna pod Ryzen 5 5600 i RX 6800 XT (500zł/600zł)


Recommended Posts

Witam,

 

jak w tytule proszę o polecenie płyty głównej pod składany zestaw. Na obecną chwilę z pewniaków do komponentów są:

 

  • Procesor AMD Ryzen 5 5600, 3.5 GHz, 32 MB, BOX
  • Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17
  • Karta graficzna RX 6800 XT (tu modelu jeszcze nie wybrałem) może przy okazji ktoś pomoże ;)
  • Obudowa Corsair iCUE 4000X RGB Czarna

 

Budżet najlepiej do 500zł, ale jeśli konieczne to może wzrosnąć do 600zł. Z góry dzięki za pomoc.

 

Moje dwie propozycje:

image.thumb.png.80c4ffbf7eac5a34eeb40a5d7730d18a.png

Edytowane przez simi676
Link to post
Share on other sites

@simi676możesz brać, tylko obejrzyj dokładnie kartę. Ja dziś rano dostałem z moreli 6900 XT po zwrocie i już im go odesłałem. Czujność to podstawa. 

Ewentualnie 500 złotych taniej 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-tuf-radeon-rx-6800-gaming-oc-16gb-gddr6-tuf-rx6800-o16g-gaming-7497493/

Tylko zaznaczam, że to wolnejsza wersja bez XT w nazwie. 

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, simi676 napisał:

A myślisz że mój zasilacz (staruszek) udźwignie taką grafe - czy raczej nie cebulić i kupić coś nowego? 

  • Antec True Power Classic GOLD 550W

 

30A na linii 12V tj blisko teoretycznego max poboru szczytowego 6800 XT (~320W) więc zalecałbym lekkie UV. Teoretycznie powinno to działać ale balansujesz na granicy (ukraińsko - rosyjskiej :D

 

Z płyt:

* MSI B550 A-Pro, jeśli znajdziesz taniej to B550m Mortar / Bazooka też są godne. 

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

 

30A na linii 12V tj blisko teoretycznego max poboru szczytowego 6800 XT (~320W) więc zalecałbym lekkie UV. Teoretycznie powinno to działać ale balansujesz na granicy (ukraińsko - rosyjskiej :D

 

Z płyt:

* MSI B550 A-Pro, jeśli znajdziesz taniej to B550m Mortar / Bazooka też są godne. 

 

 

ale żeś odkopał :D a zasilacz się zjarał, pomimo zapewnień nie wytrzymał zbyt długo tej 2080.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.10.2022 o 13:14, Artok napisał:

XFX Qick/Merc, Sapphire Pulse/Nitro, PowerColor Red Devil. 

 

a co myślisz o tym modelu? https://elektronik.check24.de/next-gen-grafikkarten/0a5u1129cw11p-asus-radeon-rx-6900-xt-tuf-gaming-oc-16gb-gddr6-hdmi-3x-dp-90yv0ge0-m0nm00.html

 

19 godzin temu, Rebelmind napisał:

Niezbyt duża, a po UV praktycznie żadna. EVGA, Seasonic, Enermax, Silvestone, Corsair, Thermaltake 80+ gold 750W lub 850W. 

 

dzięki za informację ;)

 

W dniu 5.10.2022 o 15:13, Artok napisał:

Wszystko z moreli :O Co te 10% rabatu robi z klientem.

 

MSI ma wygodniejszy BIOS, ale rzeczywiście w kwocie 500 zł ten będzie najlepszy, gdy ograniczymy się do ww sklepu. 

 

jednak zamówiłem z amazona MSI :D

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, simi676 napisał:

@Artok udało mi się tego asusa za 694 euro upolować

200 złotych zaoszczędzone. Przez całą noc były też w morelach, wychodziło 3570 po rabacie. 

21 minut temu, simi676 napisał:

Ogólnie model jak w porównaniu z innymi? Ma jakieś bolączki

W sieci możesz znaleźć narzekanie na 6900 XT od MSI, ale w przypadku ASUSa nic mi się w oczy nie rzuciło. 

Link to post
Share on other sites

Podsumowując podzespoły:

  • Procesor: AMD Ryzen 5 5600, 3.5 GHz, 32 MB, BOX
  • Pamięć: Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17
  • Karta graficznaASUS Radeon RX 6900 XT TUF GAMING OC, 16GB GDDR6, HDMI, 3x DP
  • Płyta główna MSI B550-A PRO
  • Obudowa: Corsair iCUE 4000X RGB Czarna

@ArtokTo jaką moc zalecasz? Może ten mój antec 550w wystarczy?:menda: 

 

Bo na kalkulatorze bequieta pokazuje rekomendacje 1000w :rotfl: 

Edytowane przez simi676
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Rebelmind napisał:

Nie kojarzę specki z pamięci, ale dopłata 50 PLN za "x" jest w jakimkolwiek sensie uzasadniona?

RMma lepsze, sławne japońskie kondensatory, sztywniejsze kable (też z kondensatorami) oraz - to od wersji 2021 - wentylator o podwyższonej żywotności, który jest wyposażony w megnetyczno-lewitujące łożysko. 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...