Skocz do zawartości

Problem z odswieżaniem monitora acer


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wid3l3c,

Recommended Posts

Witam kupiłem monitor Ten monitor https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/acer-monitor-24-acer-xv240ypbmiiprx.bhtml był do niego załączony kabel hdmi 2.0  i kabel "dp" problem w tym że po uruchomieniu go za chiny nie mogłem zmienić nigdzie rozdzielczości z 60hz na 144hz, w ustawieniach monitora nie ma takiej opcji, gdzieś czytałem że niby kabel 2.1 potrzebny żeby mieć 144hz, ale dzisiaj wpadłem na ten filmik 

 zrobiłem tak jak na nim w ustawieniach nvidi i działa mi normalnie 144hz :D po wymuszeniu go. Pytanie ważne mam jednak, bo jak czytałem i niby potrzebny kabel 2.1 hdmi a ma 2.0 i tak jak pisałem nigdzie w ustawieniach nie mogłem tego zmienić to czy jak zrobiłem to co na tym filmiku od stilgara to czy ma to sens?, czy zrobiłem to własciwie po prostu a może powinienem kupic lepiej kabel hdmi 2.1 i wtedy zobaczyć czy będzie opcja 144hz?

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

HDMI 1080p@144hz  już masz od wersji 1.4.

Dodaj custom resolution w panelu nvidia i tyle, nie ma się co więcej nad tym rozczulać.

 

Zastanawia mnie co innego, ten monitor ma 2 porty hdmi?

Instrukcja:

obraz.png.4976bd40f4818e9ceddf64c6b9816c15.png

Wg tego, rozumiałbym że jedno złącze jest w standardzie 2.0 a drugie 1.2.

Może coś nie trybi jak powinno, ale skoro "wymuszenie" działa to nie ma problemu.

 

Na złączu wejściowym do monitora w standardzie HDMI 1.2, niezależnie jakiej klasy kabel byś podłączył, nie przejdzie sygnał 1920x1080@144hz.

 

 

Jeszcze jedno, w panelu nvidia masz coś takiego? Ja mam monitor 240 hz podłączony przez DP.

 

obraz.png.ec4320f3df558f4e910aa4ce9fd2e3c3.png

tutaj nie ma 240 HZ

 

ale trochę niżej:

obraz.png.17ba1979a80ee182abadcb644a59ec76.png

już jest.

 

Nie wiem o co w tym chodzi :D ale dopiero w połowie dostępnych trybów do wyboru są te właściwe.

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...