Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
czy jest możliwe połączenie drugiego routera do obecnie używanego, tak aby zwiększyć zasięg Internetu w mieszkaniu?
W mieszkaniu został założony Internet światłowodowy. Wcześniej używałem Internetu mobilnego (Router Huawei B535-232 z kartą sim). Zrezygnowałem z internetu mobilnego i chciałbym, aby router Huawei został podłączony pod router główny (światłowód). Czy jest to możliwe? Jeśli tak to jak należy to skonfigurować?

Link to post
Share on other sites

Tak, połączenie po kablu. Możesz polecić jakiś AP?

 

Edit: Może lepiej będzie po prostu kupić router identyczny jak ten główny tj. Mercusys AC1200? Działa on bez żadnych zastrzeżeń. Nie będzie problemu z podłączeniem ich razem?

Edytowane przez marcin___123123
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, marcin___123123 napisał:

Może lepiej będzie po prostu kupić router identyczny jak ten główny tj. Mercusys AC1200? Działa on bez żadnych zastrzeżeń. Nie będzie problemu z podłączeniem ich razem?

 

To nie kwestia podłączenia tylko konfiguracji. Zobacz w specufikacje czy ma funkcję AP.

Link to post
Share on other sites

To może zacznijmy od początku

6 godzin temu, marcin___123123 napisał:

Czy jest to możliwe? Jeśli tak to jak należy to skonfigurować?

Tak, jest to możliwe.
Wystarczy w tym Huaweiu wyłączyć serwer DHCP i podpiąć go do sieci za pomocą portu LAN

 

6 godzin temu, Arnold napisał:

Nie bo to nie jest router Huawei tylko modem

To stwierdzenie nie jest prawdą. B535 jest routerem z modemem LTE.

6 godzin temu, Arnold napisał:

a funkcje wi-fi i jakiekolwiek routingu są tam dla picu i kiepskie.

Wi fi najwyższych lotów nie jest ale powinno ci wystarczyć, jeżeli skorzystasz z niego tak jak to wyżej opisałem (jako AP) to nie czytaj o routingach(?!), nie ma to najmniejszego znaczenia.

Sam jestem ciekaw z jakich to zaawansowanych routingów korzysta użytkownik Arnold.

6 godzin temu, Arnold napisał:

To nie kwestia podłączenia tylko konfiguracji. Zobacz w specufikacje czy ma funkcję AP.

Każdy router z wifi ma funkcję AP

5 godzin temu, Arnold napisał:

Czyli konfiguracja jak to w tanim szmelcu, ale jak chcesz. Czy to bedzie stabilnie dizałać nie wiem. Baw się i powodzenia

Skoro nie wiesz to po co piszesz ze to tani szmelc? Czy to jest na zasadzie "nie znam się a wypowiem się?"

@marcin___123123

Moja rada jest taka, skonfiguruj wifi w tym huaweiu, wyłącza w nim dhcp i podłącz jak pisałem wyżej.
Sprawdź czy takie rozwiązanie Ci wystarcza, jak będzie źle dopiero myśl o nowym sprzęcie.
Co do @Arnold, człowiek ten mija się często z prawdą w tematach związanych z sieciami. Nie jestem w stanie zdiagnozować czy to rażący brak wiedzy czy inne czynniki. Także, radzę weryfikować każdą jego poradę.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, 8gwiazdek napisał:

To stwierdzenie nie jest prawdą. B535 jest routerem z modemem LTE.

Prawda bo nie płacisz tyle czy tyle w sklepie za router tylko za modem LTE, inaczej nie kosztował by miedzy 500-600 zł, a więcej.

 

Godzinę temu, 8gwiazdek napisał:

człowiek ten mija się często z prawdą w tematach związanych z sieciami. Nie jestem w stanie zdiagnozować czy to rażący brak wiedzy czy inne czynniki. Także, radzę weryfikować każdą jego poradę.

Skoro nie masz dowodu to NIE OBRAŻAJPUBLICZNIE NIKOGO I NIE WBIJAJ NOŻA W PLECY TYM CO PISZESZ. PISANIE PROSTYM SŁOWNICTWEM, A NIE FACHOWYM TO JESZCZE O NICZYM NIE SWIADCZY.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Arnold napisał:

Nie bo to nie jest router Huawei tylko modem

 

Godzinę temu, Arnold napisał:

Skoro nie masz dowodu

Daleko szukać nie musiałem. Wystarczy poczytać to co piszesz.

Godzinę temu, Arnold napisał:

NIE OBRAŻAJPUBLICZNIE NIKOGO I NIE WBIJAJ NOŻA W PLECY

Nie rozumiem, gdzie tu ktoś kogoś obraża?

 

Godzinę temu, Arnold napisał:

PISANIE PROSTYM SŁOWNICTWEM, A NIE FACHOWYM TO JESZCZE O NICZYM NIE SWIADCZY.

Zgadzam się z tym w 100%.

Natomiast jak widzę że ktoś o czymś pisze,  robi z siebie eksperta, który randomowo wrzuca mądre słówka byle by się w jakiś sposób uwiarygodnić i w dodatku wprowadza w błąd to nie pozostaje mi nic innego jak zareagować.

 

Na tym zakończyłem, będę czekał na kolejne "perełki".

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz "na stanie" B535 i możliwość spięcia ich ethernetem, to jak pisał 8gwiazdek, ustaw Huawei jako AP i powinno śmigać wystarczająco dobrze, bez robienia sobie dodatkowych kosztów. Nawet nie mając żadnego "APka", to nie wiem czy nie lepiej by było przetestować jakiegoś repeatera typu TPLink 850RE (1 pasmo) czy RE200 (2pasma) - jeśli słabo by sobie radził jako repeater to zawsze można skorzystać z portu LAN i ustawić go w AP (lub zwrócić w ciągu 14 dni) - nie trzeba od razu iść na "grubo" w np.: Ubiquiti skoro finalnie podobny/nieco słabszy rezultat można osiągnąć znacznie niższym kosztem - wszystko oczywiście zależy od lokalizacji/miejsca, które chcemy doświetlić ale warto, w tym przypadku, najpierw przetestować tego B535.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Nie rozumiem, gdzie tu ktoś kogoś obraża?

Obrażasz kogoś jak go bluzgasz i wyzywasz tylko? Kulturalnym słownictwem tez mozna obrazic i urazic.

19 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Natomiast jak widzę że ktoś o czymś pisze,  robi z siebie eksperta, który randomowo wrzuca mądre słówka byle by się w jakiś sposób uwiarygodnić i w dodatku wprowadza w błąd to nie pozostaje mi nic innego jak zareagować.

Zacytuj mi czy gdzieś napisałem, ze znam się jak ekspert, albo cokolwiek podobnego? Wyluzuj i troche dystansu najpierw do siebie samego, a potem do innych. Gwarantuje ci, ze bedziesz czul sie lepiej i luzniejszy, a nie wszystko mierzyć grubymi sznurkami :)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, 8gwiazdek napisał:

To może zacznijmy od początku

Tak, jest to możliwe.
Wystarczy w tym Huaweiu wyłączyć serwer DHCP i podpiąć go do sieci za pomocą portu LAN

 

 

Może być potrzebne ustawienie jeszcze kilku detali i tak jak pisałem, w tym dziale jest przyklejony wątek który to opisuje.

41 minut temu, Arnold napisał:

Obrażasz kogoś jak go bluzgasz i wyzywasz tylko? Kulturalnym słownictwem tez mozna obrazic i urazic.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/bluzgać.html

 

:roll:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...