Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej :)
Od dłuższego czasu używam laptopa, bo żyłem trochę w rozjazdach, wiec innej opcji nie było, ale oszczędziłem trochę kasy i chciałbym w końcu złożyć swoją wymarzoną stacje z rtx 4090 na pokładzie do grania w 4k. Budżet około 20 tys. Niestety nie znam się jakoś super na podzespołach, a wiem że różne marki mają różne opinie i nie bez powodu a tutaj można spotkać ludzi dla których ten temat to codzienność stąd moje pytanie. Jakie części najlepiej dobrać w tej cenie? Lepiej postawić na custom loopa czy AiO? Przykładowy zestaw który bym widział to mniej więcej cos w tym rodzaju, ale tak jak mówię jestem laikiem w tym temacie więc wszelkie sugestie i porady co zmienić i dlaczego bardzo chętnie widziane.
 

Lian li o11 dynamic evo ARGB black

Rtx 4090

Intel Core i9-12900K 3.2GHz / TURBO 5.3GHz

MSI MEG CoreLiquid S360

be quiet! Straight Power 11 1200W

Asus ROG STRIX Z690-F GAMING WIFI

G.Skill Trident Z RGB DDR5 32GB 6400MHz CL32

2x SSD Samsung 980 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

 

Coś zmienić/dołożyć? Z góry dzięki za wszelką pomoc

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, DrPhreak napisał:

Jakie części najlepiej dobrać w tej cenie? Lepiej postawić na custom loopa czy AiO?

AiO raczej jest w zupełności wystarczające

 

Pod i9 oraz 4090 trzeba zadbać o przewiewną obudowę i to mocno, bo to będzie pożerać spore ilości prądu co będzie generować sporo ciepła. 

 

Pchając się w DDR5, poczekałbym na Raptor Lake. Kiedy planujesz to kupować? 

Pod RTX 4090 szukałbym już PSU w nowym standardzie żeby nie bawić się w adaptery. 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No jeśli marzeń to na pewno już na start cpu na 13900k, nie koniecznie 4090 na 4090 Ti, jesli gpu od Asusa i mobo  może super by się zgrało chłodzenie asus ROG Ryujin II 360,Mobo może Z790 i jak kolega napisał Psu i obudowa do poprawki.

Edytowane przez Han44
Link to post
Share on other sites

Tu masz już taką płytę co twoja tylko na DDR 5 ASUS ROG STRIX Z690-F GAMING WIFI DDR5

Tu link do płyty https://www.x-kom.pl/p/691405-plyta-glowna-socket-1700-asus-rog-strix-z690-f-gaming-wifi-ddr5.html#Specyfikacja

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 2.10.2022 o 09:21, kajtek. napisał:

AiO raczej jest w zupełności wystarczające

 

Pod i9 oraz 4090 trzeba zadbać o przewiewną obudowę i to mocno, bo to będzie pożerać spore ilości prądu co będzie generować sporo ciepła. 

 

Pchając się w DDR5, poczekałbym na Raptor Lake. Kiedy planujesz to kupować? 

Pod RTX 4090 szukałbym już PSU w nowym standardzie żeby nie bawić się w adaptery. 

 

 

Myślałem w okolicach premiery, ale patrząc na kontrowersje co do wydajności chyba poczekam na dokładniejsze testy ile to rzeczywiście warte... mam tylko nadzieję, że nie będą znowu sztucznie zawyżać cen i chować kart po magazynach :facepalm:

W dniu 2.10.2022 o 13:28, kleszczumzk napisał:

Czemu ta obudowa? W sensie ma jakąś konkretną przewagę nad Lian Li? Bo nie ukrywam, że tamta nie dość, że tańsza to bardziej trafia w mój tak to nazwijmy gust estetyczny :D 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, DrPhreak napisał:

Czemu ta obudowa? W sensie ma jakąś konkretną przewagę nad Lian Li? Bo nie ukrywam, że tamta nie dość, że tańsza to bardziej trafia w mój tak to nazwijmy gust estetyczny :D 

Jak Ci się podoba ta, którą podesłałeś to bierz. Ma dobry airflow i skoro Ci się podoba to masz co chcesz :)

 

Corsair 7000D to jest wielka krowa do LC a nie do AiO.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...