Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie do i7 3770 K po podkręceniu na około 4.6 GHZ


Recommended Posts

Czy możecie mi polecić jakieś chłodzenie do podkręconego procesora około 4.6 GHZ, wymogiem jest to żeby chłodzenie miało max 136 mm wysokości tak abym mógł zamknąć obudowę bo jest z boku jest taki duży wentylator który powinien dodatkowo chłodzić te cpu ?, temperatury mogą być z rzędu 80 coś stopni. Czy jest to wgl możliwe żeby przy takim oc osiągnąć takie temperatury co polecacie ? Myślałem nad Raijintek Aidos 92mm ale on będzie praktycznie na styk z tym wentylatorem z obudowy a chciałbym coś minimalnie mniejszego. Chyba że ewentualnie jakieś chłodzenie wodne z jednym wentylatorem by było dobre tylko jakie ?

Edytowane przez xylom
Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Artok napisał:

Problem z chłodzeniem tego procesora jest taki, że ma on pod ISH pastę, która po 10 latach zamieniła się w skamielinę. Musiałbyś wysłać procesor na skalpowanie, aby móc go ogarnąć.

 

Jakie masz teraz temperatury? 


Aktualnie nie mam jeszcze tej i7, teraz w pc mam zamontowany i5 2500 podkręcony do 3950 mhz i temperatury na stokowym chłodzeniu są około 80 stopni mam ten procesor od 10 lat i tyle go używam do gier.Jeżeli wysłałbym procesor na skalpowanie ile stopni jest w stanie obniżyć taki zabieg ? i wtedy na takim chłodzeniu  Raijinteka powinienem się zmieścić w tych 80 stopniach na 4,6 ghz ?

Edytowane przez xylom
Link to post
Share on other sites

Jezeli wyslesz na skalpowanie to spokojnie bedziesz miec ponizej 70 stopni na 4.6Ghz. Ja mialem ten processor podkrecony do 4.7Ghz, po ok 2 latach musialem zejsc do 4.6Ghz bo pewnie pasta stracila swoje pierwotne wlasciwosci, ale nigdy go nie skalpowalem a i tak temperatury mialem ok 70-80 stopni. Oczywiscie wszystko zalezy od sztuki processora ale po skalpowaniu spokojnie powinien Ci pojsc nawet wyzej niz 4.6Ghz.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, broodeeck napisał:

Jezeli wyslesz na skalpowanie to spokojnie bedziesz miec ponizej 70 stopni na 4.6Ghz. Ja mialem ten processor podkrecony do 4.7Ghz, po ok 2 latach musialem zejsc do 4.6Ghz bo pewnie pasta stracila swoje pierwotne wlasciwosci, ale nigdy go nie skalpowalem a i tak temperatury mialem ok 70-80 stopni. Oczywiscie wszystko zalezy od sztuki processora ale po skalpowaniu spokojnie powinien Ci pojsc nawet wyzej niz 4.6Ghz.


Myślisz że na tym chłodzeniu Raijintek Aidos 92 mm uda mi się uzyskać te temperatury około 70 stopni ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...