Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie,


Z uwagi że straciłem ostatnio dostęp do 8TB dysku WD Red który używałem w komputerze domowym poszukuję nowego dysku o pojemnośći 18TB by zrobić backup z 2x8TB
Najważniejsza sprawa jest taka że dysk ten będzie używany w stacjonarce która jest uruchamiana średnio co 2 dni na 4-5h. Powoduje to oczywiście ze liczba operacji Start/Stop jest dosyć duża. Nie wiem czy w razie skorzystania z RMA nie odrzucą mi przez to gwarancji gdyż dysk ma zastosowanie raczej do pracy ciągłej.
Nie wiem też jak tak czeste uruchamianie ma wpływ na żywotność tych dysków ale tak jak wspomniałem będą używane wg. powyższego schematu.



Generalnie coś muszę wybrać i na szybko wygooglowałem:

1.  WD My Book 18TB przy czym w grę wchodzi tylko i wyłącznie wyjęcie dysku z tej obudowy

2. WD 18TB Elements Desktop przy czym w grę wchodzi tylko i wyłącznie wyjęcie dysku z tej obudowy

3. Western Digital Ultrastar DC HC550 3.5'' HDD 18TB --> chyba najlepiej wychodzi cenowo i to bez zabawy w wyjmowanie z opcji 1 i 2

4. jest jeszcze WD Gold i WD Red Pro ale odjechali z cenami...
 


Jakieś propozycje co warto a w co nie warto się pakować :) ?

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.09.2022 o 00:00, kluczboy napisał:

1.  WD My Book 18TB przy czym w grę wchodzi tylko i wyłącznie wyjęcie dysku z tej obudowy

 

Mam dokładnie tak zrobiony backup na tym HDD. 
Tylko ja mam w PC power HUB HDD (jeśli masz zatokę 5.25" to możesz sobie kupić), więc włączam raz na mieniąc lub rzadziej, aby dograć pliki... 
Z tym dyskiem też jest problem z 3.3V, jak to też z resztą WD white jest.        

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, kokosnh napisał:

Mam dokładnie tak zrobiony backup na tym HDD. 
Tylko ja mam w PC power HUB HDD (jeśli masz zatokę 5.25" to możesz sobie kupić), więc włączam raz na mieniąc lub rzadziej, aby dograć pliki... 
Z tym dyskiem też jest problem z 3.3V, jak to też z resztą WD white jest.        

 

Możesz proszę podać jakiegoś linka do tego czegoś co się nazywa power HUB HDD, pierwsze słysze o tym :)
Najepiej linka do swojego modelu bo już przetestowany ;)

 

Ten dysk co masz wyjęty z WD My Book to on jest helowy ? Ciekawe jak on ma się do Western Digital Ultrastar DC HC550 3.5'' HDD 18TB
 

Link to post
Share on other sites

U siebie mam Lian Li BZ-H06A srebrny, tak ja w sygnaturze widać...  Ale wątpię czy uda ci się go dostać obecnie. 
Są podobne urządzenia z tej kategorii, jak np JEYI iControl-8, no ale nie powiem jak z jakością...  poniżej 100zł kupisz z wysyłka na ali wersje na 6 dysków (radzę jak coś kupić wersję na 6 HDD
https://pl.aliexpress.com/item/1005002050529440.html
https://pl.aliexpress.com/item/1005001921008696.html
https://pl.aliexpress.com/item/32991431972.html  trochę drożej w oficjalnym sklepie 

W WD my Book 18TB jest właśnie rebrandowany HC550 18TB jako WD White 18TB. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić KINGWIN-a switcha dla zatoki 5,25"

używam go już od 2 lat, podpięty mam do niego jeden dysk 10TB WD RED z małymi dyskami i zero problemów z działaniem,

 

jakość kabli sprawia wrażenie dobrych, mają oploty, są twarde i grube w dotyku, być może nie pożałowali miedzi :menda:

jedynie co mi się nie podoba to brak możliwości regulacji / wyłączenia diod od stanu dysku, ponieważ dla mnie są zbyt jasne.

 

kupiłem go dokładnie stąd:

https://www.amazon.com/Kingwin-Optimized-Controls-Provide-Longevity/dp/B00TZR3E70

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...