Skocz do zawartości

Konwerter USB do SPDiF i/lub Coaxial


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Mam komputer bez wyjścia Cyfrowego. Dokładnie mac mini z M1, ale chodzi mi ogólnie o komputer. Co kupić na USB, żeby z komputera po Coaxial lub TOSLINK SPDiF wysłac cyfrowy dźwięk do amplitunera i, żeby DAC amplitunera tylko obrabiał swoje?

Zainwestowałem w ten wzmacniacz i chciał bym go w pełni wykorzystać:

 

https://www.denon.com/pl-pl/shop/amplifier/pma800ne

 

Mam na razie ten DAC wiec moze wymyślam z tym tematem, aczkolwiek wykorzystał bym DAC Denon-a

 

https://ifi-audio.com/products/nano-ione/

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

@coogerPowiedz szczerze czy warto to kombinowac przy tym DACu iFi co mam? Czy to, ze z komputera wyśle cyfrowy dźwięk do Denona aż tak duzo w brzmieniu zrobi, ze zajmie się tym DAC Denona, a nie ten iFi?

Słucham bezstratnie z apple music głównie bo jestem w rodzinie zapisany u brata i mam za free :)

Jest sens sprzedać ten DAC i za niego kupić ten konwerter cyfrowy któryś będzie lepiej?

Może w ogóle bez sensu w to iść i kupić porządny kabel metrowy jack-chinch przy tym wzmacniaczu Denona skoro mac mini stoi koło Denona?

Może za bardzo wymyślam i tylko chce wydać kase? Chodzi mi o taką ogólną różnice brzmienia. Z tym DAC-iem iFi co link w 1-szym poście moge zostać gra bardzo łądnie i pewnie lepiej niż integra w mac mini?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Arnold napisał:

@coogerPowiedz szczerze czy warto to kombinowac przy tym DACu iFi co mam? Czy to, ze z komputera wyśle cyfrowy dźwięk do Denona aż tak duzo w brzmieniu zrobi, ze zajmie się tym DAC Denona, a nie ten iFi?

 

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytania bo nie miałem okazji słuchać obu urządzeń. Mógłby odpowiedzieć na podstawie analizy technicznej, ale na szybko nie potrafię znaleźć szczegółowych informacji o sekcji DAC tego Denona.

Link to post
Share on other sites

Mogłoby, ale niekoniecznie lepiej niż SMSL z linku który podałem. Jeśli nie masz izolacji galwanicznej na coaxialu to Toslink będzie zazwyczaj lepszym wyjściem bo odcina Cię od PC. Po elektryku mogą się przenosić śmieci (po masie).

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, cooger napisał:

Mogłoby, ale niekoniecznie lepiej niż SMSL z linku który podałem. Jeśli nie masz izolacji galwanicznej na coaxialu to Toslink będzie zazwyczaj lepszym wyjściem bo odcina Cię od PC. Po elektryku mogą się przenosić śmieci (po masie).

Możesz o tej izolacji galwanicznej i tych śmieciach po masie bardziej dla takiego co się na tym niestety niezna?? :)

 

Jeszcze powiedz czy w tym Fiio podłączając USB mac mini u Denon Coaxial to on tylko przepuszcza cyfrowy dźwięk czy tym swoim jakimś nie wiem jak to się nazywa fachowo "wzmacniaczkiem" obrabia tez dodatkowo dźwięk?

 

Czy kabel Coaxial z ta izolacją i tak dalej taki 1-1.5m mozna kupoić czy to ma być w sprzęcie?

 

To Fiio mam bo jakieś poltora do 2 lat temu kupilem, ale wszedzie na forach pisano miże to DAC, że to fiio obrabia dzwiek na analog i jeszcze w wzmacniaczu. Troche to dziwnie brzmialo mi, ale sie nie znam :)

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, cooger napisał:

Fio powinno mieć opcję passthrough i być bitperfect ale ja Ci tego nie zarecze.

Kiedyś używałem z Yamahą R-N303D (poprzedni amplituner) na mac mini po pdłączeniu Coaxialem z Yamahą w macu działała mozliwośc podgłaśniania, chociaz juz troche minelo jak to Fiio uzywałem to sobie palca nie dam uciąc, że dobrze pamiętam, natomiast wiem, ze pokrętłem an fiio mogłem kręcić przy połączeniu Coaxialem i nie działała regulacja głośności.

 

Bo rozum,iem, ze jak w macOS mogę tylko ustawić kh i nie mogłbym regulować głośnością to ze działą passthrough czyli tylko DAC w DENON by juz obrabiał?

 

Czy cos mi sie na maksa pomieszało? :)

Taki kabel Coaxial byłby dobry?

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-coaxial-1-rca-1-rca-cinch-klotz-1-5m-8337753821?fromVariant=8337752692

Link to post
Share on other sites

Wybacz ale nie znam się na MACach. Z tego co na szybko czytam to do bitperfect potrzebny jest dodatkowy soft. Chyba.

 

Co do kabla - teoretycznie powinien mieć odpowiednią impedancję falową... w praktyce zadziała prawie wszystko.

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, cooger napisał:

Wybacz ale nie znam się na MACach. Z tego co na szybko czytam to do bitperfect potrzebny jest dodatkowy soft. Chyba.

 

Co do kabla - teoretycznie powinien mieć odpowiednią impedancję falową... w praktyce zadziała prawie wszystko.

Najbardziej chodzi mi o to czy jak to Fiio ma w komputerze niezależnie od systemu przy podłączeniu Coaxial aout opcje podgłaśniania to czy to oznacza, że chip w Fiio obrabia dźwięk czy to po prostu opcja programowa systemu i tyle? Czy jakby po prostu z USB przekazywał na Coaxial out to nie powinien mieć opcji podgłaszania w systemie? Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiesz, mam nadzieje :)

 

Kabel w nocy kupiłem ten po namyślaniu stwierdziłem raz, a dobrze, na forach dla audiofilów pisza ze w tej cenie najlepszy:

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-coaxial-rca-cinch-wireworld-chroma-crv-1m-7875298351

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Arnold napisał:

Najbardziej chodzi mi o to czy jak to Fiio ma w komputerze niezależnie od systemu przy podłączeniu Coaxial aout opcje podgłaśniania to czy to oznacza, że chip w Fiio obrabia dźwięk czy to po prostu opcja programowa systemu i tyle? Czy jakby po prostu z USB przekazywał na Coaxial out to nie powinien mieć opcji podgłaszania w systemie? Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiesz, mam nadzieje :)

 

Kabel w nocy kupiłem ten po namyślaniu stwierdziłem raz, a dobrze, na forach dla audiofilów pisza ze w tej cenie najlepszy:

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-coaxial-rca-cinch-wireworld-chroma-crv-1m-7875298351

Jak ma być bez ingerencji w dźwięk to system nie może zmieniać głośności w domenie cyfrowej. Przepłacanie za kabel IMO bez sensu, ale to Twoje pieniądze. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, cooger napisał:

Jak ma być bez ingerencji w dźwięk to system nie może zmieniać głośności w domenie cyfrowej. Przepłacanie za kabel IMO bez sensu, ale to Twoje pieniądze. 


Na jednej ze stron znalazłem taki zapis

 

The E10K TC has both a standard 3.5mm analog output and an option for a coaxial digital output which allows the E10K TC to also work as a USB to coaxial digital converter. Controls Controls for the E10K TC are simple, with the volume knob doubling as a power switch, so turning it on requires the twist of the volume knob.

 

źródło:  https://headfonics.com/fiio-e10k-tc-review/

 

CYli pisze, ze jest tez konwerterem cyfrowym z USB na wyjście COAXIAL (koncentryczne). 
 

Nie pamietam czy wcześniej jak używałem z Yamaha i macOS czy była ta regulacja volumibu. 
 

przyjdzie kabel Coaxial to zobaczę. 
 

Co do ceny kabla to wiem, ze nie zawsze jest równa jakości, ale ten kabel jest we wszystkich sklepach ze sprzętem audio wysokiej klasy i jakości.  Te tańsze tylko na Allegro. 
 

jak nie będzie to Fiioczysty konwerter USB na Coaxial to kabel w 14 dni mogę oddać i kupić tańszy tez jak stwierdzę ze bez różnicy gra z tym co mam z jakiejś hurtowni elektrycznej za 2 dychy, a raczej kiedyś używałem z blu-ray. 

Link to post
Share on other sites

Problem nie w fiio tylko w Macu. A kabel cyfrowy jeśli jest sprawny to nie może mieć wpływu na dźwięk. Oprócz oczywiście zakłóceń przenoszonych po masie ale to nie kwestia kabla tylko źródła. Żeby było zabawniej to audiofilskie cyfrowki były wykonywane z udziwnionych kabli z pokpieniem zasad transmisji cyfrowej, ale że spdif nie wymaga prawie nic... To działają.

 

P.s. Dla mnie temat wyczerpany.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za dyskusje i poświęcony czas.

 

Fiio nie ma regulacji głośności co zaznaczyłęm na poniższym zrzucie z mac-a.Jak naciskam na klawiaturze Apple regulacje głośności przy ustawionym źródle dxwięku Fiio to pokazuje głośnik przekreslony i wykrzyknik w kółku :)

 

1785933240_Zrzutekranu2022-10-1o13_04_05.png.1aa2a5e418831d95731ff6858814815a.png

 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites
  • Arnold zmienił tytuł na Konwerter USB do SPDiF i/lub Coaxial
  • adivxv zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...