Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak jest duzo zyskasz na ssd i 8 gb ram zamiast Hdd i 4 GB ram które on ma co do procesora jesli w dobrej cenie to także ma to sens

ale tak jak pisze SSD i 8 Gb ram już ożywi tego lapka

Link to post
Share on other sites
29 minut temu, iro71 napisał:

tak jest duzo zyskasz na ssd i 8 gb ram zamiast Hdd i 4 GB ram które on ma co do procesora jesli w dobrej cenie to także ma to sens

ale tak jak pisze SSD i 8 Gb ram już ożywi tego lapka

Źle napisałem zmieniłem na ssd dołożyłem ram ale wydajność nadal słaba. Taki procesor to koszt 150

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Rebelmind napisał:

Twój i5 jest 2R/4W, i7 zaś jest 

4R/8W. Powinna być jednak zauważalna różnica po przesiadce, tyle że ten i7 prawdopodobnie nie ruszyłby nawet u Ciebie z racji wyższego TDP (45W vs 35W)

Smiem twierdzić że się mylisz przerobiłem taka wymianę w delu i procek działął nie wiem jak dokładnie w lenovo czy ruszy ale tak jak mówię w delu u mnie działął ale fajwewerków nie było

Link to post
Share on other sites

powiem wiencej taktowanie I7 jest nirzsze jak tej i5 tak samo jak taktowanie układu graficznego jest w i5 lepsze .Więc wszystko zalezy od złużycia 1 jak i 2 procesora i do czego laptop jest używany jesli otwiera na nim wiele programów naraz to wiadomo że 4 rdzenie 8 wątków lepsze od 2 rdzeni 4 wątkó ale do you tyba czy netfixa nie ma to sensu

chyba że ta twoja i5 jest poprostu zajechana ( degradacja procesora)

ale ciągle nie wiesz w jakim stanie kupisz i7 bo też mniemam że nie jest nowa;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Kojotek1986 napisał:

Ja w sumie na nim oglądam tylko netflixa czy ufc to chyba sobie ten procesor odpuszczę 

 

Tobie procesor tu nie pomoże, bo do oglądania treści brakuje ci wsparcia kodeków, która Intel HD 3000 nie posiada. Tu jedynie wymiana całego sprzętu.

Filmy na youtube powyżej 720p60 pewnie już gubią klatki.

Edytowane przez CrisPell
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wymiana prockow w laptopach wyglada tak ze mozesz miec dwa takie same modele laptopow w jednym lepszy procek bedzie dziala a w drugim niestety nie.

Wynika to z tego ze producent przy roznych dostawach moze uzywac innych plyt glownych z innymi chipsetami, ktore supportuja lepsze procki albo nie

Niestety nie masz gwarancji czy lepszy procek bedzie dziala, trzeba to sprawdzic najlepiej montujac procka

 

O ile bys mial taki budzet to szukalbym uzywanego laptopa przyklad:

https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-intel-core-i5-8gb-256ssd-w10-office-12064984003?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=YzAyNGJlY2QtYWEyNS00MmY0LWExY2YtMzc0NDJkM2IwZDM5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7e26150e-7939-4642-8b14-01af572b8568

Edytowane przez Genghis Khan
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Akurat w tej kwestii trzymam się tego, że sprawdzam sobie właśnie chipset i z jakimi procesorami występował. A jeżeli dany laptop występował z danym prockiem to musi działać. Wymieniałem nie jednokrotnie, ale w tym przypadku nic to nie da, bo to grafika jest tu hamulcem ręcznym.

 

Najlepiej jest też szukać opinii innych. Bo fakt, że trafiłem ostatnio na Toshibę, które najwyżej mogła mieć 2020m pentiuma chociaż spokojnie mógł wspierać wyżej. Ale na takim i3 po 30 minutach się po prostu wyłączał. Programowe ograniczenie. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...