Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną/panelem sterowania NVIDIA


Recommended Posts

Witam, tak jak w tytule posiadam problem z poprawnym wykorzystaniem dedykowanej karty NVIDIA GeForce MX150. Mianowicie jakiś czas temu zauważłem,
że wszystkie gry i programy uruchamiają się na zintegrowanej grafice INTEL. Próbując to zmienić dostrzegłem, że pod prawym przyciskiem myszy nie ma 
panelu sterowania NVIDIA w którym mógłbym dokonać wyboru karty. Wszedłem do GeForce Experience i okazało się, że są do pobrania nowe sterowniki
więc postanowiłem je pobrać. Pobrały się bez problemu lecz po "udanej" instalacji przycisk od wyboru instalacji ekspresowej lub niestandardowej
nie zniknął. Trochę się zdziwiłem więc uruchomiłem ponownie laptop. Przywitał mnie BSOD z kodem: page fault in nonpaged area. Po ponownym uruchomieniu
blue screen nie wystąpił lecz panelu wciąż nie było. Przypomniałem sobie, że mogę uruchomić panel poprzez panel sterowania grafiką INTEL i owszem
znalazłem przycisk do uruchomienia panelu lecz po jego kliknięciu panel INTEL się zamknął, a panel NVIDIA nie otworzył. Postanowiłem, że odinstaluje
sterowniki ręcznie przy pomocy programu DDU (w trybie awaryjnym) i zainstaluje nowe ręcznie. Wszystko przebiegało pomyślnie aż do momentu instalacji
sterowników. W około połowie instalacji ponownie wyskoczył blue screen z wspomnianym wcześniej kodem, tylko, że tym razem pojawiał się za każdym
razem gdy uruchamiałem laptop. Byłem zmuszony do ponownej, czystej instalacji systemu z pendrive. Przy instalacji zformatowałem dysk. Po instalacji
systemu już nie ma problemów z blue screenami aczkolwiek tak jak nie mogłem uruchomić panelu tak dalej tego nie mogę dokonać. Próbowałem ręcznie
uruchamiać panel lecz bezskutecznie (proces pojawia się na sekundę w menadżerze zadań po czym znika). Karta graficzna jest bezproblemowo wykrywana
w menedżerze urządzeń, lecz np. FurMark wykrywał tylko kartę INTELA. Dołączam również SS z programu GPU-Z który wskazuje, że z kartą ewidentnie
jest coś nie tak. Próbowałem również instalacji starszych sterowników - bez żadnych efektów. Dodam również, że laptop co jakiś czas samoczynnie zatrzymuje działanie karty
i wyświetla kod 43.

        Przybywam teraz z pytaniem. Co robić dalej? Czy pozostały jeszcze jakieś metody naprawy karty przez software czy pozostaje odsyłać laptop
do serwisu?

Podzespoły laptopa:
Karta graficzna: NVIDIA GeForce MX150
Zintegrowana karta graficzna: INTEL UHD Graphics 620
Procesor: INTEL Core i5-8250U
RAM: 8GB
    Pozdrawiam ciepło :-)

gpuz.png

menedzerkod43.png

menedzer.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...