Skocz do zawartości

pierwszy PC dla 8latka


Recommended Posts

Cześć - kuzynka poprosiła mnie o kupno PC dla swojego syna, który ma 8 lat i chciałby rozpocząć swoją przygodę z komputerami.

Nie mam dzieci więc nie mam pojęcia co dla takiego ośmiolatka byłoby wystarczające. To będzie jego pierwszy PC. Chłopak lubi grać na laptopie w Minecraft, Medal of Honor oraz u mnie na konsoli przypadło mu do gustu: Sackboy, Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart, Fifa 2022, Crash Bandicoot 4.

Pojawiła się jeszcze koncepcja, żebym dał mu swojego PC ze stopki, podmienił GTX 970 na jakiegoś RTX 2060 - może na początek by mu wystarczyło, a sam sobie kupiłbym nowego PC (co nie ukrywam jest dla mnie interesującą koncepcją :p )

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, luzikseba napisał:

Chłopak lubi grać na laptopie w Minecraft,

Jak  ten laptop i konsola? Ale wstępnie chyba najlepiej by Ci było mu ten pc dać plus nawet jakiś 1660super/1660ti i do tych gierek byłby wystarczający, zwłaszcza dal 8 latka:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.09.2022 o 14:04, luzikseba napisał:

Cześć - kuzynka poprosiła mnie o kupno PC dla swojego syna, który ma 8 lat i chciałby rozpocząć swoją przygodę z komputerami.

Nie mam dzieci więc nie mam pojęcia co dla takiego ośmiolatka byłoby wystarczające. To będzie jego pierwszy PC. Chłopak lubi grać na laptopie w Minecraft, Medal of Honor oraz u mnie na konsoli przypadło mu do gustu: Sackboy, Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart, Fifa 2022, Crash Bandicoot 4.

Pojawiła się jeszcze koncepcja, żebym dał mu swojego PC ze stopki, podmienił GTX 970 na jakiegoś RTX 2060 - może na początek by mu wystarczyło, a sam sobie kupiłbym nowego PC (co nie ukrywam jest dla mnie interesującą koncepcją :p )

Ja proponuję dla 8latka wypasiony komputer który doradzą tu użytkownicy,wypasiony smartfon żeby miał kontakt z rodzicami i obok paletę chipsów żeby zajadał wszystkie te emocje i czekać na efekt.;)

Edytowane przez Tiamina
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Tiamina napisał:

Ja proponuję dla 8latka wypasiony komputer który doradzą tu użytkownicy,wypasiony smartfon żeby miał kontakt z rodzicami i obok paletę chipsów żeby zajadał wszystkie te emocje i czekać na efekt.;)

A ja proponuję, żebyś doradził konfigurację sprzętową albo zniknął

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.09.2022 o 14:04, luzikseba napisał:

Pojawiła się jeszcze koncepcja, żebym dał mu swojego PC ze stopki, podmienił GTX 970 na jakiegoś RTX 2060 - może na początek by mu wystarczyło, a sam sobie kupiłbym nowego PC (co nie ukrywam jest dla mnie interesującą koncepcją :p )

Spoko opcja ale masz dobre bebechy. Zasilacz, obudowę czy chłodzenie (tam nie wiem dokładanie jak w przypadku LGA1700) starałbym się zostawić. Młodemu wrzucić S12III czy Vero 500W + jakaś buda za 200 zł i Spartan 5. Zawsze mniej się wyda jakbyś miał kupować wszystko nowe dla siebie. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...