Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

22 minuty temu, bonuz napisał:

Dokładnie. Ja zawsze jestem nie do końca zadowolony. Mam 4080 Zotac, w którym furgoczą wentylatory (czego przed zakupem byłem świadomy). Do piszczącego Strixa musiałbym dopłacić 1700 zł xD Więc pewnie zwoduję za tą kasę kiedyś tego Zotaca.

Piszczące cewki, wentylatory do kitu, palące się wtyczki i gry psujące karty. Nie tylko z kartami takie jaja. XMP nie działa na mobasach. Cześć płyt wymaga instalacji contact frame'a (wrzuciłem od Termalright'a w razie co). W AiO w kilka miesięcy powstaje glut na bloku albo kamień. Albo jedno i drugie. Nawet jak kupiłem ostatnio OLEDa i stoi w tym samym pokoju co TV to pilot steruje dwoma na raz. Dzonię do LG i pytam czy da się jakoś sparować na wyłączność - nie da się. No to pilot na podczerwień zostaje i doklejenie tuneliku na przedzie, żeby mi żona nie wyłączała xD Kurłaaaaaaaaa!!! ZAWSZE COŚ.

 

Chyba największy problem, to wyznaczyć sobie punkt, po którym będziemy zadowoleni :)

Też posiadam Zotaca, ale 3080Ti i to straszne wyjce jeśli nie zrobi się UV i nie ustawi własnej krzywej wentylatorów, ponieważ domyślna jest skopana i pozwala dobić temperaturze GPU do punktu, gdzie załącza się tryb odrzutowca i ustawia wentylatory na 100%. Na testach Liptona widziałem, że przy 4080 niewiele poprawili pod tym względem, a szkoda bo Zotaci z serii 40 są chyba jednymi z ładniejszych, a na pewno wyróżniających się kart graficznych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, cap.ob napisał:

 

Chyba największy problem, to wyznaczyć sobie punkt, po którym będziemy zadowoleni :)

Też posiadam Zotaca, ale 3080Ti i to straszne wyjce jeśli nie zrobi się UV i nie ustawi własnej krzywej wentylatorów, ponieważ domyślna jest skopana i pozwala dobić temperaturze GPU do punktu, gdzie załącza się tryb odrzutowca i ustawia wentylatory na 100%. Na testach Liptona widziałem, że przy 4080 niewiele poprawili pod tym względem, a szkoda bo Zotaci z serii 40 są chyba jednymi z ładniejszych, a na pewno wyróżniających się kart graficznych.

Mnie tam się w ogóle nie podoba Zotac. Tak, że aż światełka wyłączyłem w budzie xD Ale będzie pewnie zwodowany to nie ma znaczenia. Od wczoraj EKWB wypuścili bloki chyba.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, cap.ob napisał:

Zotaci z serii 40 są chyba jednymi z ładniejszych, a na pewno wyróżniających się kart graficznych.

Zgadza się, Zotaki 4000 są śliczne. Większość kart to po prostu prostokątna bryła, a oni wykazali się większą kreatywnością. Poza tym to ostatni producent, który nie plombuje karty. W moim Trinity cewki piszczą tylko w menu, w czasie grania panuje cisza. 

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, bonuz napisał:

Mnie tam się w ogóle nie podoba Zotac. Tak, że aż światełka wyłączyłem w budzie xD Ale będzie pewnie zwodowany to nie ma znaczenia. Od wczoraj EKWB wypuścili bloki chyba.

Mi też nie podchodzi. Albo Suprim albo Strix-te najładniejsze dla mnie.

Fcnd5bh-WAAIjsw.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Będę zmieniał zasilacz wiem już jaki model, pytanie jaķą moc dopasować na kolejne 15 20lat. Znacie się na kartach więc doradźcie jak to będzie wyglądać z premiery na premierę miały być karty pobierające mniejszą moc a tutaj jest inaczej tak jak w przypadku rtx4000 no dobra ale jak to przypuszczalnie będzie wyglądać z rtx5000 oraz rtx6000 itd  czy 1000w w zasilaczu będzie w porządku ? Zasilacz musi oczywiście pracować max do 60% żeby wentylator nie kręcił za szybko.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, ju-rek napisał:

Masz włączony HAGS?

Mam, nawet dla sprawdzenia wyłączyłem go i ponownie włączyłem. Ale jestem w połowie Toussaint, więc się obejdzie będzie generatora klatek. 

Link to post
Share on other sites

Windows-10-HAGS.jpg

Godzinę temu, muki23 napisał:

Będę zmieniał zasilacz wiem już jaki model, pytanie jaķą moc dopasować na kolejne 15 20lat. Znacie się na kartach więc doradźcie jak to będzie wyglądać z premiery na premierę miały być karty pobierające mniejszą moc a tutaj jest inaczej tak jak w przypadku rtx4000 no dobra ale jak to przypuszczalnie będzie wyglądać z rtx5000 oraz rtx6000 itd  czy 1000w w zasilaczu będzie w porządku ? Zasilacz musi oczywiście pracować max do 60% żeby wentylator nie kręcił za szybko.

Raczej żaden zasilacz nie wytrzyma ponad 15 lat a co do prądożerności przyszłych kart to też nie wiadomo jaka ona będzie.

Link to post
Share on other sites

@muki2312VHPRW.

14 godzin temu, Artok napisał:

Zgadza się, naprawili. Nie mam w opcjach włączenia generatora klatek, opcja jest wyszczerzona. Opcja radykalna, ale skoro działa.... 

Nie mogę już edytować, więc napiszę nowy post. Frame Generator działa, ale trzeba zainstalować najnowsze sterowniki NVIDII. Na wersji 528.49 było to niemożliwe. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mirai99 napisał:

Chciałem przypomnieć, że właśnie wchodzi nowy standard zasilaczy, który jest jeszcze dość mało dostępny, więc kupowanie zasilacza na 15-20 lat jest dość niemożliwe raczej :P

 

 

Mówisz o wtyczce ? Bo ja mówię o Dark Power 13.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, muki23 napisał:

Będę zmieniał zasilacz wiem już jaki model, pytanie jaķą moc dopasować na kolejne 15 20lat.

 

Chłopie czy gdybyś teraz składał nowego kompa, to wsadził byś do niego zasilacz z 2003r? Zasilacz max 10 lat, a i to często jest ryzyko, zależy jak był wykorzystywany/obciążany podczas użytkowania. Co to za wydatek raz na kilka lat wydać kilka stówek na nowy zasilacz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest to podzespół który nie wymaga wymiany do momentu kiedy się nie spali po co wymieniać co 6 lat zasilacz jeśli technicznie będzie spełniał warunki na odpowiednią ilość czasu?  Tak samo po to jest komputer stacjonarny aby mieć podzespoły wyższej klasy w dobrej cenie  Z jednej strony masz rację ale 1400zl to nie 400zl, bo można kupić zasilacz który będzie spokojnie na styk i nie z czarnej listy który nowy kosztuje około 400zl wtedy nie ma się nad czym zastanawiać. Może z tymi 15 latami przesadziłem, ale jak najdłużej chyba, że te z wyższej półki palą się częściej niż te tanie. 

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, muki23 napisał:

Jest to podzespół który nie wymaga wymiany do momentu kiedy się nie spali

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Taaa, a przy okazji spali połowę komputera.

Przecież jak potrzebujesz zasilacza za 1400 zł, to znaczy, że składasz sprzęt z najwyższej półki, który często kosztuje 15 000 - 20 000 zł. Na czym tu chcesz oszczędzać? Do takiego sprzętu chcesz pakować 10, 15 letni zasilacz? No tak, najwyżej się spali :D  :D:D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja na skróty powiem, dlaczego nie macie sprzętu RTV typu Radmory itp, bo najczęściej padły kondensatory które dostają zwarcia tak pi razy drzwi po 10 latach.
W zasilaczach też są. Teraz jeszcze pytanie o warunki pracy, gorąco, zimno jakaś wilgoc i schodzimy do 6.
Tak czy owak jak zasilacz był drogi i ze złota to po 10 latach kosz, zanim coś ze sobą zabierze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...