Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

13 minut temu, joker5513 napisał:

Tylko że 4070Ti jest......... jakie jest :D

Każdy wie, że karta ma swoje ograniczenia, ale ja wciąż prowadzę swoje zestawienie w Excelu dotyczące liczby kart na allegro i widzę, w jakich cenach się sprzedają modele poprzedniej generacji. 

 

Dość powiedzieć, że x-kom dał w ramach outletu kilka egzemplarzy 3090 Ti od Gigabyte za 4699 zł. 

Edytowane przez Artok
Literówka.
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, joker5513 napisał:

 

Koledzy - otóż fiskus stwierdził że należy mi się 1100zł zwrotu podatku  za rok 2022. Mam już środki na koncie. I jak zwykle, w tego typu sytuacjach zaczynają kiełkować pod czupryną różne niespecjalnie mądre pomysły....

 

Co wy na to żeby pożenić 3090Ti, dołożyć wspomniane 1100zł zwrotu i MAX 300-500zł do RTX 4080?? Cytując forumowego klasyka "nawet bym tego nie odczuł" :DPytanie czy udało by mi się sprzedać swoje GPU za okolice 5k zł, bo od tego zależy realizacja wspomaninego konceptu...?? Za jakąś znośną wersję RTX 4080 trzeba dać okolice 6500zł np. :

 

https://www.x-kom.pl/p/1083481-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4080-phantom-16gb-gddr6x.html

 

Czy lepiej dać se spokój i ciepłą żółtą wydzieliną cielesną olać tenże pomysł z racji zbyt małej róznicy wydajności? Zawsze też byłby 30-40% mniejszy pobór prądu aka ogrzewania mieszkania...   Hymmm....

Dodatkowe 2k i masz juz 4090 :D

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, joker5513 napisał:

 

Koledzy - otóż fiskus stwierdził że należy mi się 1100zł zwrotu podatku  za rok 2022. Mam już środki na koncie. I jak zwykle, w tego typu sytuacjach zaczynają kiełkować pod czupryną różne niespecjalnie mądre pomysły....

 

Co wy na to żeby pożenić 3090Ti, dołożyć wspomniane 1100zł zwrotu i MAX 300-500zł do RTX 4080?? Cytując forumowego klasyka "nawet bym tego nie odczuł" :DPytanie czy udało by mi się sprzedać swoje GPU za okolice 5k zł, bo od tego zależy realizacja wspomaninego konceptu...?? Za jakąś znośną wersję RTX 4080 trzeba dać okolice 6500zł np. :

 

https://www.x-kom.pl/p/1083481-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4080-phantom-16gb-gddr6x.html

 

Czy lepiej dać se spokój i ciepłą żółtą wydzieliną cielesną olać tenże pomysł z racji zbyt małej róznicy wydajności? Zawsze też byłby 30-40% mniejszy pobór prądu aka ogrzewania mieszkania...   Hymmm....

W Twoim przypadku sens ma zmiana tylko 4090. Tak to szkoda zachodu dla 10fps.

Link to post
Share on other sites

Dobra panowie, rozbieram dzis pc i wysyłam na RMA karte. Zobaczymy co powiedzą:)

1 godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Też powoli mam tego dość.

I zamiast nowej karty myślę nad Xbox na wypasie.

PC zostawię do strategii 

Kupiłem ps5 i nie używam 8-) pc dla mnie bardziej uniwersalny :)

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, MiK napisał:

Jedna z gorszych moich decyzji zakupowych. Tak jak 5800xd3. 

Bez problemu pogonisz rodzynka z symboliczną stratą. Z resztą, śledzisz tematy na forum więc mogłeś się spodziewać, że Ryzen są odrobinę bardziej wymagające od Inteli (pomijając Raptora, który okazał się najbardziej krnąbrnym CPU od niebieskich na przestrzeni lat). 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Rebelmind napisał:

Bez problemu pogonisz rodzynka

 

Tu nie chodzi o cpu, tylko o to co reprezentuje teraz pcmr. 10-15 lat temu kupowałeś cpu za 500zł i gpu za 1500zł i widziałeś kolosalny przeskok względem konsol. 

 

Teraz wydajesz na kompa 8k zł i otrzymujesz stuttering, kompilację szaderów i 40 fps z RT :rotfl: bo podkręcony 12900k nie wyrabia z Callisto Protocol, Potterem i W3. 

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Takie czasy, @MiKesz niestety; na PurePC Seba wrzucil test grafik na nowej platformie i ludzie sie jaraja, ze 4090 wypada przy reszcie jak nexgen - no szkoda tylko, ze kosztuje tyle ile kosztuje ale o tym juz ludzie nie pisza :p

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, MiK napisał:

 

Tu nie chodzi o cpu, tylko o to co reprezentuje teraz pcmr. 10-15 lat temu kupowałeś cpu za 500zł i gpu za 1500zł i widziałeś kolosalny przeskok względem konsol. 

 

Teraz wydajesz na kompa 8k zł i otrzymujesz stuttering, kompilację szaderów i 40 fps z RT :rotfl: bo podkręcony 12900k nie wyrabia z Callisto Protocol, Potterem i W3. 

A wystarczy dać Rt na off i wszystkie problemy znikają;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

problemy znikają

 

Nie po to kupuję kompa pcmr aby teraz się ograniczać na podstawowych rzeczach. To równie dobrze mogę grać na konsoli wtedy. Albo na RX 6600 który spokojnie to udźwignie.

 

Specjalnie na RT mi zależało, bo lubię te efekty. Zwłaszcza GI. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, MiK napisał:

 

Nie po to kupuję kompa pcmr aby teraz się ograniczać na podstawowych rzeczach. To równie dobrze mogę grać na konsoli wtedy. Albo na RX 6600 który spokojnie to udźwignie.

 

Specjalnie na RT mi zależało, bo lubię te efekty. Zwłaszcza GI. 

Dlatego Pcmr są na wymarciu. Człowiek co raz częściej zadaje sobie pytanie-po co wydałem 20k na kompa jak i tak tnie:cry:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie można!

 

Trzeba! 

 

Oczywiście. Nic tak nie motywuje do pcmr, jak ścinki w perfekcyjnej czerni i idealnych kolorach. I te spadki fps na super niskim czasie reakcji matrycy . . .  

 

A tak serio jak coś już działa dobrze, to wygląda to nieziemsko na takim połączeniu. 

 

2576e1a3-d6ac-4979-8aciw1.jpeg

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

dobra zamontowane oryginalne chłodzenie :>
 

 

Tutaj mały test, wszystko mniej wiecej w temp 22*

 

po 20 min na wodzie było:

 

2805 970mV

 

future-mark-20min-2805-1-test.png

 

2970 Auto mV

 

future-mark-20min-2830mhz-1-test.jpg

 

2805 970mV Orginał z otwarta buda max 10min

 

future-mark-10min-orgina-2805.jpg

 

2950 Auto mV Orginał z otwarta buda max 5min

 

futuremark-5min-2830-oc-orgina.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, MiK napisał:

Tu nie chodzi o cpu, tylko o to co reprezentuje teraz pcmr. 10-15 lat temu kupowałeś cpu za 500zł i gpu za 1500zł i widziałeś kolosalny przeskok względem konsol. 

 

Teraz wydajesz na kompa 8k zł i otrzymujesz stuttering, kompilację szaderów i 40 fps z RT :rotfl: bo podkręcony 12900k nie wyrabia z Callisto Protocol, Potterem i W3. 

 

No niestety, taki skok cenowy zaprezentowała nam Nvidia :D

Żeby jeszcze surowa wydajność takiej 4090 wystarczyła do RT i ustawień, chociaż Wysokich, nie wspominając już o Ultra, a tak to w niektórych starszych już tytułach mamy trochę ponad 70FPS w 1440p, więc bez DLSS i FG nie podchodź. Patrząc po tym wątku, to najgorsze jest to, że wydajesz tyle na sprzęt, a później masz albo piszczące cewki albo wyjące wentylatory, w kartach za 4-10k.

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, cap.ob napisał:

 

No niestety, taki skok cenowy zaprezentowała nam Nvidia :D

Żeby jeszcze surowa wydajność takiej 4090 wystarczyła do RT i ustawień, chociaż Wysokich, nie wspominając już o Ultra, a tak to w niektórych starszych już tytułach mamy trochę ponad 70FPS w 1440p, więc bez DLSS i FG nie podchodź. Patrząc po tym wątku, to najgorsze jest to, że wydajesz tyle na sprzęt, a później masz albo piszczące cewki albo wyjące wentylatory, w kartach za 4-10k.

Dokładnie. Ja zawsze jestem nie do końca zadowolony. Mam 4080 Zotac, w którym furgoczą wentylatory (czego przed zakupem byłem świadomy). Do piszczącego Strixa musiałbym dopłacić 1700 zł xD Więc pewnie zwoduję za tą kasę kiedyś tego Zotaca.

Piszczące cewki, wentylatory do kitu, palące się wtyczki i gry psujące karty. Nie tylko z kartami takie jaja. XMP nie działa na mobasach. Cześć płyt wymaga instalacji contact frame'a (wrzuciłem od Termalright'a w razie co). W AiO w kilka miesięcy powstaje glut na bloku albo kamień. Albo jedno i drugie. Nawet jak kupiłem ostatnio OLEDa i stoi w tym samym pokoju co TV to pilot steruje dwoma na raz. Dzonię do LG i pytam czy da się jakoś sparować na wyłączność - nie da się. No to pilot na podczerwień zostaje i doklejenie tuneliku na przedzie, żeby mi żona nie wyłączała xD Kurłaaaaaaaaa!!! ZAWSZE COŚ.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...