Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

4 godziny temu, Silver Arrow napisał:

I jak tu żyć? Przecież nie kupię 4070ti do 4k. Coś czuję, że będzie trzeba wyciągnąć ze skarpety i dołożyć do lepszego modelu 4080, bo te "lepsze" 4090 to mają ceny kosmiczne ;)

a jaki masz monitor ? Ja to przestałem się już ślinić do serii kart 4000, jakby nie patrzeć to w rt nawet model rtx 4090 dostaje po du**e w 4k:hahaha:

nie tędy droga panowie :roll: lepiej węż dołóż do tej skarpety i poczekaj do serii  rtx 5000, chyba że ci się pali,

ale pamiętaj nowe gta to nie w tym roku :wariat: 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Player120 napisał:

a jaki masz monitor ? Ja to przestałem się już ślinić do serii kart 4000, jakby nie patrzeć to w rt nawet model rtx 4090 dostaje po du**e w 4k:hahaha:

nie tędy droga panowie :roll: lepiej węż dołóż do tej skarpety i poczekaj do serii  rtx 5000, chyba że ci się pali,

ale pamiętaj nowe gta to nie w tym roku :wariat: 

LG 27GN950-B. Szukam czegoś, bo teraz siedzę na 1070 od Evga, wcześniej grałem na Suprimie 3080ti i ogólnie nie polecam tego modelu, bo strasznie się grzeje ustrojstwo. Mogli dać chłodzenie z 3090 do tych kart, a tak to gorąco i niezbyt cicho. Nie pamiętam w jakiej grze, ale chyba w RDR2 jak włączyłem wszystkie ficzery to Vramu zabrakło, więc nie 12GB to nie jest aż nadto do 4k :D

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Silver Arrow napisał:

Nie wiem co to za strona, ale są lepsi niż w Polsce, bo tego Suprima można od 7200 dostać, więc praktycznie to samo. Skąd oni wzięli 2079€ ? Myślałem, że tylko w Polsce tak okradają.

po przeliczeniu aktualnego kursu euro tyle mi wyszło  1475 euro = 6889 pln 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, MiK napisał:

Ale w mediaexpert się rzucili. W 3h wykupili wszystko. :rotfl:

Jak zobaczyli tytuły recenzji to brali w ciemno. Nvidia chyba dobrze posmarowała, bo bardzo pozytywnie w Polskim internecie się o niej wypowiadają. 4070ti zbawca rynku GPU i król opłacalności...taa

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Player120 napisał:

po przeliczeniu aktualnego kursu euro tyle mi wyszło  1475 euro = 6889 pln 

I "pisiont" za przesyłkę. Dokładając 250 zł masz bezproblemową ewentualną gwarancję. Kiedyś kupiłem w hiszpańskim sklepie sprzęt i tyle co się napociłem przy naprawie gwarancyjnej to nie da się opowiedzieć :D

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, MiK napisał:


To co dostaniesz lepszego za 4400zł? 

Jeśli ktoś kupuje Ventusa, czy Eagle do fhd/1440p to faktycznie ma jakiś sens, ale Suprim za 5k(nie wspominając o Strixie), gdzie ze dwa miesiące temu wyprzedawali 3090ti za 5800, który w 4k niestety jest lepszy niż 4070ti to nie jest aż taki dobry biznes. Zieloni jak i czerwoni poczuli kasę i będą doić, aż ludzie powiedzą dosyć i będzie zalegał sprzęt na półkach. Wtedy spokojnie uda się obniżyć ceny. To sytuacja jak z procesorami AMD 7000. Dało się?

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Wam nie dogodzi :) 

 

Jakby mi ktoś rok temu powiedział, że za 4.4k zł kupie nową kartę o wydajności 3090/3090ti to bym go wyśmiał. Dziś jest to realne.

 

2 minuty temu, Silver Arrow napisał:

Jeśli ktoś kupuje Ventusa, czy Eagle

 

Nawet takie tanie karty sobie nieźle radzą w recenzjach. No jak ktoś woli dopłacić 600zł to ok. 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Adames napisał:

Btw, @wojciech spychała jak przyjemnie gra się w CP 77 z DLSS FG przy 35 FPS? Da się wypić kawę pomiędzy kliknięciem a wystrzałem? Naprawdę przy takim FPS artefakty z FG są nieistotne?

Czuć ze jest coś nie tak - zwłaszcza przy szybkim celowaniu są problemu (gdy przełączamy miedzy przybliżeniem a normalnym widokiem). Imo karta musi generować przynajmniej 50 fps natywnie (lub z DLSS 2.0) aby grało się przyjemnie z DLSS 3. 
 

a NV pewnie testowała CP77 na 3090 Ti bez DLSS vs 4070 Ti z DLSS ultra Performance + FG… to jedyne co by dało 3x FPS… 

Link to post
Share on other sites
Teraz, MiK napisał:

Jakby mi ktoś rok temu powiedział, że za 4.4k zł kupie nową kartę o wydajności 3090/3090ti to bym go wyśmiał. Dziś jest to realne.

Tutaj nie chodzi tyle o wydajności ile o pozycjonowanie kart. Wiadomym jest, że postęp technologiczny jest spory, ale nie tłumaczy to takich wzrostów cen. 1060 też miało wydajność 980, bo taka jest kolej rzeczy i jeśli my jako kupujący nie zagłosujemy portfelami to niebawem komputer gamingowy dobrej klasy będzie kosztował tyle co nowy samochód.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Silver Arrow napisał:

gamingowy dobrej klasy będzie kosztował tyle co nowy samochód.

 

Nie no sorry. Ale karta która obsłuży wszystko w FHD/60 na wysokich kosztuje 1200zł nowa. CPU 450zł. Wszystko powyżej to widzimisię entuzjastów.

 

 A ceny to nie tylko nV. Kto spowodował 30% inflacji i rozwalenie złotówki? nV a może AMD? 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Silver Arrow napisał:

Zieloni jak i czerwoni poczuli kasę i będą doić, aż ludzie powiedzą dosyć i będzie zalegał sprzęt na półkach. Wtedy spokojnie uda się obniżyć ceny.

 

Póki co na to "zaleganie" się nie zapowiada :rotfl:
W praktycznie każdym sklepie wykupione co lepsze modele 4070

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w PL, ale w Se sporo. Po 100+ sztuk najpopularniejszych modeli, 50-70 Suprim, Strix. Z tego co widzę, to tylko TUF był po MSRP i on zszedł ale już Zotac za 200 PLN wisi wszędzie w dużych ilościach 

 

https://www.komplett.se/product/1221704/datorutrustning/datorkomponenter/grafikkort/zotac-gaming-geforce-rtx-4070-ti-trinity

 

Przy czym to wygląda tak jakby tylko TUF był po MSRP, a wszytko powyżej - nawet paździerzowy Eagle czy jakieś inno3d po 300/400 PLN wyżej :/

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rebelmind napisał:

Przy czym to wygląda tak jakby tylko TUF był po MSRP, a wszytko powyżej - nawet paździerzowy Eagle czy jakieś inno3d po 300/400 PLN wyżej

W przypadku 4070 Ti paździerzem jest TUF. 

1373 gramy Asus TUF

cooler7.jpg

1616 gramów MSI Trio 

cooler2.jpg

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, MiK napisał:

To co dostaniesz lepszego za 4400zł? 

Ja bym na Twoim miejscu (2K, celujesz w RT o ile się nie mylę) wziął nowego 3080. Były po 3000 z hakiem, ale co zrobić... 

https://allegro.pl/oferta/outlet-kfa2-geforce-rtx-3080-sg-1-click-oc-lhr-13105060054

 

I zostaje Ci klocek w kieszeni w porównaniu do 4070 Ti (prawie półtora patrząc po modelach jakie zostały). Ja bym jednak szukał używki z gw, coś tego typu: 

 

https://allegro.pl/oferta/evga-rtx-3080-ftw3-ultra-gaming-10-gb-13052412403

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież 4080 w dniu premiery też się wyprzedały żeby kilka dni później zalegać na półkach, kwestia czasu i 4070ti wróci do sklepów.

23 minuty temu, Artok napisał:

W przypadku 4070 Ti paździerzem jest TUF. 

1373 gramy Asus TUF

cooler7.jpg

1616 gramów MSI Trio 

cooler2.jpg

 

Asus w tym Gen sie nie postarał, chyba że ktoś szuka piszczałki. Najdroższe karty na rynku a musieli na czymś przyciąć. Ha Tfu ale wolałbym gigabita w tym gen niż tufa czy strixa.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...