Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Trochę tych kart już miałem 6600gt, 8800gts, gtx1080, rtx3080, mam ograne gierki

rtx4090 jednak jest next gen:) warto kupić  wszystko śmiga na max bez polepszaczy 100kl-144kl w 4K a to wygląda :)

Czasem rzadko chrupnie do 90kl

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wiwat napisał:

Trochę tych kart już miałem 6600gt, 8800gts, gtx1080, rtx3080, mam ograne gierki

rtx4090 jednak jest next gen:) warto kupić  wszystko śmiga na max bez polepszaczy 100kl-144kl w 4K a to wygląda :)

Czasem rzadko chrupnie do 90kl

Co z tego że jest next gen jak nie ma next gen gierek. Tylko Callisto ma tam parę nowych elementów a tak to bieda.

Tyle to masz klatek w starych grach a nie dla nich kupuje się nową kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Co z tego że jest next gen jak nie ma next gen gierek. Tylko Callisto ma tam parę nowych elementów a tak to bieda.

Tyle to masz klatek w starych grach a nie dla nich kupuje się nową kartę graficzną.

czekaj a nowy-stary wiesio ten next gen? nie liczy się :wariat:  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Tyle to masz klatek w starych grach a nie dla nich kupuje się nową kartę graficzną.

No i właśnie dlatego NIE kupują ludzie nowych kart - bo nie ma nowych, ciekawych, dobrze wyglądających i wartch ogrania gierek. Co więcej, wydać 6-10 tyś. za kartę, żeby zbugowany Cyberpunk wyglądał dobrze? Nope. 

 

Dalej, jedynie w nowym Stalkerze nadzieja - że pojawi się systemowy następca Crysisa (obłędnie wyglądająca gra, która będzie zarzynać topowe konfigi wywołując zjazd kopary - w którą będzie się po prostu chciało grać). Na Diablo 4 nie liczę, bo te będzie masówka dla casuali z mikrosyfem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Rebelmind napisał:

No i właśnie dlatego NIE kupują ludzie nowych kart - bo nie ma nowych, ciekawych, dobrze wyglądających i wartch ogrania gierek. Co więcej, wydać 6-10 tyś. za kartę, żeby zbugowany Cyberpunk wyglądał dobrze? Nope. 

 

Dalej, jedynie w nowym Stalkerze nadzieja - że pojawi się systemowy następca Crysisa (obłędnie wyglądająca gra, która będzie zarzynać topowe konfigi wywołując zjazd kopary - w którą będzie się po prostu chciało grać). Na Diablo 4 nie liczę, bo te będzie masówka dla casuali z mikrosyfem. 

Ludzie kupują nowe karty ba nawet pacą prowizje za załatwienie , Za dwa lata se kupię nową 3080 miałem dokładnie tytle czasu

 

3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Yhym xD

obraz.png.c678e4e2415e0fa9f41b43bb0362f612.png

Nowy wiesio ma tak zjeba*** optymalizacje ze nawet nie powinni tego wypuszczać

 

Każda gierka wygląda dobrze w 4k i dużym klatkażu np. Control , Assasiny , Rdr2, Forza 5 Wd: legion ,nawet taki Max payne 3 wygląda super

stary Cod Cold War piękna sprawa,

Hejtujecie a to forum działaniu kart czy o smuceniu o cenach ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, wiwat napisał:

Ludzie kupują nowe karty ba nawet pacą prowizje za załatwienie , Za dwa lata se kupię nową 3080 miałem dokładnie tytle czasu

 

Nowy wiesio ma tak zjeba*** optymalizacje ze nawet nie powinni tego wypuszczać

 

Każda gierka wygląda dobrze w 4k i dużym klatkażu np. Control , Assasiny , Rdr2, Forza 5 Wd: legion ,nawet taki Max payne 3 wygląda super

stary Cod Cold War piękna sprawa,

Hejtujecie a to forum działaniu kart czy o smuceniu o cenach ?

Wygląda dobrze ale co z tego jak cała reszta leży i kwiczy. Fizyka w takim Half Lifie 2 jest lepsza od każdej gry wydanej w 2022.

Jak ktoś wpadł w giercowanie 4k 60+ to będzie musiał niestety bulić za grafiki duże kwoty. Jak cała reszta niedomaga to chociaż ma ładne widoczki.

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, wiwat napisał:

Ludzie kupują nowe karty ba nawet pacą prowizje za załatwienie , Za dwa lata se kupię nową 3080 miałem dokładnie tytle czasu

Te 4080, co to z premierowej partii 100szt zostało 95 i wiszą na stanie? Czy może masz na myśli 4090 Strix / TUF / Suprim za 12.000 PLN? Za dwa lata nie znajdziesz nowej 3080 prawdopodobnie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Montuje materiał z testami na RTX 3090 Ti vs RTX 4090 w W3 NG. No jest rzeźnia, ale FG kopa wydajności daje arcy.

 

obraz.thumb.png.d061f770310971e3215883b7df4d36be.png

 

obraz.thumb.png.27fbd9e6678a7bee54310142b0999aaa.png

To akurat z przebiegu miejscówki na bagnach, jeszcze Novigrad został. Planowałem w tym roku puścić, jednak na początku 2023 poleci bo nowe wnioski mam do dogrania jeszcze.

 

obraz.thumb.png.dc929b9a43abb367896e7e53d7a63302.png

Wiele osób mających problemy ze stutterem może tak mieć ze względu na anomalie jakie W3 NG serwuje w kwestii alokacji VRAM. Screen z 2560x1440p, a na 3090 Ti oraz 4090 z FG alokacja podobna, na 4090 bez FG alokacja wyższa. Często w 3440x1440p wędruje zarówno na 3090 / 3090 Ti / 4090 do ponad 16 GB co jest ewidentnie jednym z problemów W3 NG. GPU usage również na i9-13900K szczególnie w miastach lubi spać na 4090 do okolić 85/88% także silnik nawet na najmocniejszych CPU świruje.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłem sobie zestaw, kierownica g29 plus shifter i mam przednią zabawę we wszystkie samochodówki na monitorze ultrawide z kartą rtx 3080,

zwłaszcza Assetto Corsa Competizione - polecam  - można się dobrze odstresować po ciężkim dniu :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=lW4BrY7qXO0

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wypływają wyniki 4070 Ti w 3dMark. 

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4070-ti-3dmark-performance-leaks-out

 

Pomiędzy 3090 a 3090 Ti. To kurde słabo wróży 4070 nonTi :/ Patrząc po tym, ile tam miejsca jest to może się okazać wydajność 3080, w cenie 3080 (używanego), z mniejszym poborem ale też mniejsza ilością VRam. Im niżej z Lowekasami tym gorzej :(

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rebelmind napisał:

w cenie 3080 (używanego), z mniejszym poborem ale też mniejsza ilością VRam

Proszę? 4070 Ti i 4070 mają mieć po 12 GB. 

 

9 godzin temu, Rebelmind napisał:

Pomiędzy 3090 a 3090 Ti.

I to jest po prostu amazing. 

 

RTX 3090: rdzeń o wielkości 628 mm & 384 bit 

RTX 4070 Ti: rdzeń o wielkości 295 mm & 192 bit 

 

To ten maluch jest szybszy, a dodatkowo pobiera mniej prądu. 

Link to post
Share on other sites

U Chińczyków oficjalna cena 4070 Ti ma wynieść 6500 yenów, czyli na dzień dzisiejszy 4127 zł. 

 

Na Videocardz zaprezentowane zostały ceny poszczególnych modeli Colorful:

 

Colorful iGame Vulcan OC: 7150 – 7300 yenów

Colorful iGame Neptune: 6999 yenów

Colorful iGame Advanced OC – 6999 yenów

Colorful iGame Ultra: 6650 – 6700 yenów

Colorful BattleAx: 6500 yenów

Link to post
Share on other sites

Dobrze pamiętam @Artok, że chińczyk inaczej płaci podatki, stąd można praktycznie powiedzieć że te ~4127 PLN tj nasze netto? 

 

"However, one should note that the MSRP is 6499 RMB as per Chinese media reports" czyli 940$. No to deko się to rozjeżdża z 799$ MSRP z wcześniejszych info...

 

Referent 4070 Ti ma 280W TDP, czyli jest to poziom 3070 Ti :/

 

https://videocardz.com/newz/zotac-confirms-geforce-rtx-4070-ti-specifications-up-to-2-7-ghz-boost-and-366w-tdp

Link to post
Share on other sites

Najtańszego RTX 4080 na Taobao znalazłem za 8999 RMB, czyli ~$1300, co daje 50$ poniżej MSRP (podobne obniżki były i u nas). Zakładając zatem, że te 6499 RMB tj z ichniejszym VATem wychodzi mi w pl "od" 4550 PLN za 4070 Ti. 

Link to post
Share on other sites

W artykule który podlinkowałem jest wzmianka o podstawowych modelach innych producentów za 6200 yenów. To kwota bezpośrednio przeliczona z 799$ + 13% VAT. 

Nawet w tym tekście o Zotaku najtańszy model kosztuje 6299 yenów.

 

Będzie dobrze, w Polsce Ventusy i Eagle po 4299 zł :peace:

Link to post
Share on other sites

@EH_Gosu

Co oznaczają cyferki na tych screenach? 

Pytam bo to dziwnie wygląda, że 1% Low < Min ?

Jak dla mnie, to "Min" oznacza zwykle najmniejszą zmierzoną wartość, a "1% Low" to średnia z pierwszych 1% (ilości) wszystkich pomiarów, jeżeli te posortujemy od najniższego do najwyższego. W takim przypadku "1% Low" matematycznie nie może być niższe od "Min"

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Adames napisał:

@EH_Gosu

Co oznaczają cyferki na tych screenach? 

Pytam bo to dziwnie wygląda, że 1% Low < Min ?

Jak dla mnie, to "Min" oznacza zwykle najmniejszą zmierzoną wartość, a "1% Low" to średnia z pierwszych 1% (ilości) wszystkich pomiarów, jeżeli te posortujemy od najniższego do najwyższego. W takim przypadku "1% Low" matematycznie nie może być niższe od "Min"

 

Nie wiesz co to jest 1% low? No nie, kolego użyj google :) Na tacy podane to nie to samo co samodzielne zgłębienie tematu. Podpowiem Ci tylko, że źle interpretujesz to czym jest 1% low. I generalnie 1% low będzie zawsze mniejszą wartością się charakteryzować od min fps, wyjątkami są sytuacje gdzie frametime jest wysoki za sprawą niskiej ilośći klatek ogólnie co przekłada się na niejednokrotne ujednolicenie 1% low oraz min fps.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Zasugerowałem że pomiar jest wadliwy, co za tym idzie z technicznego punktu - bezużyteczny, bo nie wskazuje nić!

Nie ważne czy pod "1% Low" masz ukrytą średnią z 1%, czy jest to percentyl ( co powinno być zaznaczone), to jeżeli bez dodatkowego opisu jest w tabelce obok "Min" to powinien dotyczyć tak samo wykonywanego pomiaru, co za tym idzie nie ma prawa być mniejszy od wartości Min. Takie pozostawienie wyników, gdzie min jest większe od "1%" wygląda jakbyś nie miał bladego pojęcia co mierzysz, ten min, to może odnosić się do np min fps mierzony w oknach 12s? 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...